N°. 401. Woensdag 19 Junij. Binnenlandsch Nieuws. LGID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per po9t 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Ze9 Cent9, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cent9. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 n. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 30 m '9 middags te 12 u., 's namiddags te 8 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 16 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Trië9t, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u, av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel'smorgens van 9—10 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aecijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—i uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Dieren A. Everts, te Ewijk B. A. Roos en te Opheusden E. Dutry van Haef- ten, allen kand.-not.; tot attaché bij het Nederl. corps diplo matique Jhr. Mr. A. P. C. van Karnebeek; tot consul der Nederlanden te Weimar John Marshall de zoon en tot com mies van Staat bij het dep. van buiten 1. Zaken Jhr. Mr. W. A. A. J. baron Schimmelpenninck van der Oyethans in die betrekking bij het dep. van Finantiën. Z. M. heeft den adjudant-onderofficier van het 5e reg. infanterie J. Dates benoemd tot ordonn.-onderofficier bij '9 Konings militair huis. Naar wij vernemen hebben de departementen van bin- nenlandsche Zaken en van Marine den heer A. E. Maas reeder te Scheveningenbelast met het doen van metereolo- gische waarnemingenwaartoe die heer, welke die taak wel willend op zich genomen heeft, zich in verband heeft gesteld met het metereologisch instituut te Utrecht. Met de opening van het badsaizoen te Scheveningen op 17 dezer is op Zee- rust een bord geplaatst, waarop de uitkomsten van de mete- reologische waarnemingen voor zeelieden en badgasten zigt- baar zijn, benevens de mededeelingen daaromtrent uit andere plaatsenwaarmede liet instituut in betrekking staat. In een brief uit 's Ilage wordt gemelddat het dak van de loterij-zaal thans op de vloer van de zaal ligt, om voor afbraak verkocht te worden. Het blijkt nu, dat het eikenhout uit de vermolmde bruin-zwarte, bijna tot poeder gevallen massa bijna niet te herkennen is, dat de balken met een koevoet kunnen doorboord worden en 't geheel door myriadeninsek- ten gansch is uitgeknaagd. De vervuring heeft al het hout aangetast, en op vochtige plaatsen is het vezelige houtweefsel tot aardachtige stof overgegaan. De toestand van de kap was zeer gevaarlijk, en aan herstelling kon niet gedacht worden evenmin als aan gedeeltelijke vernieuwing. Door Burgemeester en Wethouders van 's Hage is aan den heer A. D. W. Martijn voor den tijd van 10 jaren ,het ophalen der asch en vuilnis enz. gegund geworden. Het onderhouden van het Koninklijk postkantoor te Leiden met het doen van eenige herstellingen is voor den tijd van 4 jaren aangenomen door de metselaars J. Eranchimon $n Zoon alhier voor f 496 'sjaars, Het te bouwen Museum voor de schilderijennagelaten door den heer Podor, en hetwelk den naam zal dragen van Museum Podor, is aangenomen door den heer Q. H. Kuyper voor de som van f 39748. Heden middag is aanbesteed het bouwen van zestig beiderswoningen. De minste aannemer was de heer Wilhel mus Johannes van Berkum, te Amsterdam voor de som van f 80,200. De gunning is acht dageu in beraad gehouden. De heden plaats gehad hebbende paardenmarkt te Rijns- burg was druk bezocht. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag 's avonds te 5 uur 67°, te 8 uur 58°, te 10 uur 56°. Heden Dings dag 's morgens te 6 uur 54°, te 8 uur 59°, 's namiddags te 12 uur 61°, te 2 uur 63° en te 4 uur 66°. Te Alkmaar zijn in de tot tusschenschool verbouwd wordende kazerne, onder een dikke laag witkalk, muurschil deringen ontdekt, welke door de zorg van den burgemeester voorzigtig zijn ontbloot en afgeteekend. Zij duiden een hooge oudheid aan, vermits de stichting het gebouw, voormaals het convent vande H. Maria van Nazareth of het Jonge Bagijnhof, op 1426 of 1428 wordt gesteld. In de vorige week is te Tilburg een paar gehuwd, waarvan de bruidegom 71 en de bruid 51 jaren telde. Het paar heeft gedurende 25 jaren met elkander verkeerd. Naar men berigt zal te Rotterdam gedurende den zomer een wagen met ijs de stad doorkruisen ten einde ieder iu de gelegenheid te stellen zich voor een matigen prijs van dit zoo verfrisscbend artikel te voorzien. Zulk een onderneming ver dient ondersteuning en elders navolging, omdat zij bij een doelmatige toepassing zooveel kan bijdragen tot het genoegen en de gezondheid der inwoners. Zondag 11. had te Amsterdam de inwijding plaats van het Nederl. Israëlitisch Meisjesweeshuisterwijl te gelijk het Weesmeisjescollegie het eeuwfeest van zijn bestaan vierde. Maandag zijn te Utrecht de Academiefeesten geopend met een redevoering door den Rector-Magnificus in het latijn uitgesproken in het Groot Auditoriumwaarbij de plegtige uitreiking plaats had van de diploma's der tot doctores honores causa bevorderde heeren. De rector van de Stud.-Senaat de heer de Brauw riep later een hartelijken welkomstgroet toe aan de oudstudenten die door Mr. Beucker Andreae beantwoord werd. De oudstudenten van 1830—1838 vereenigden zich aan een dinéj - de Studenten-Senaat aan een feestmaal.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1