N°. 399. Maandag 17 Junij. A°. 186 Binnenlandsch Nieuws. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijk* Nommers Vijf Cents. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 <n.; 9 u. 13 ra. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 30 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m„ '«avonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sra. 7 u. 30 m.10 u. av. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Asc^jnsan dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9it uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Door Z. M. is bij besluit van 11 dezer benoemd tot Officier der Orde van de Eikenkroon de gepensioneerde kap. der artillerie L. Smits. - Z. M. heeft benoemd tot burgemeester der gemeente Beilen C. D. W. C. Pické en van We9terbork W. Rengers Hora Siccama. Men verneemt dat bij het regiment Veld-art. in rang en ancienneteit is overgeplaatst de 2e luitenant Ramaer, van bet 2e regiment Vest.-artillerie. H. M. de Koningin der Nederlanden heeft 11. Woens dag de nieuw gebouwde Israëlitische Synagoge te Stuttgart bezocht en aan de bezichtiging van dit fraai gebouw geruimen tijd besteed. Dezer dagen is bij de heeren L. W. Jordaan en C°. te 's Hage uitgegeven een door hun vervaardigde pracht plaat, voorstellende het Metalen Kruis, als herinnering aan de jaren 1830 en 1831. Die plaat is op steen gebragt door den WelEd. heer J. W. F. Kachel, met toepasselijke dicht regelen van den WelEd. Gestr. heer J. H. Burlage. De be werking en uitvoering dier prachtige plaat raag geacht worden de stoutste verwachting te overtreffen. Geen moeite, geen kos ten zijn gespaard, om haar waardig te doen zijn als herinne ring te prijken in de binnenkamers van alle voorstanders van kunst en smaak, maar vooral van hen, die zich zoo gaarne die roemrijke dagen herinneren. Een goed succes dier onderneming is dan ook niet twijfelachtig, vooral waar de deelneming wordt voorgegaan door alle de leden van het door luchtige Vorstenhuis van Oranjedie bereids voor een getal exemplaren hebben deelgenomen. De matig gestelde prijs is een aanbeveling te meer, dat bovengenoemde heeren door een ruime en algemeene deelname hunnen moeitevollen arbeid rijkelijk zullen beloond zien. De Algemeene Synode der Nederl. Herv. kerk, wier zittingen Woensdag 3 July e, k. te 's Hage worden geopend zal aldus zijn zamengesteld De hoogleeraren J. J. Prins te LeidenH. E. Vinke te Utrecht en P. Hofstede de Groot te Groningen. Dr. F. J. J. A. Junius, pred. te Ti el. Dr. L. Lasonder, ouderling te Groenlo. G, Molenkamp, pred. te Delft. J. G. de Waldkirch Ziepprecht, ouderling te Leiden, Dr. H. J. Spijker, pred. te Amsterdam. H. Q Janssen, pred. te St. Anna ter Muideu, J. F. Wetter, pred. te Vreeswijk. P. A. C. Hugenholtz, pred. te Dokkum. Prof. J. J. Metzlar, pred. te Deventer. Dr, H. Iiuysers, pred. te Farmsum. J. A. vaD Walsem, pred. te Vugt. R. P. Reddingius, pred, te Zweeloo. J. F. C. Kronenberg, Walsch pred. te Arnhem, Mr. J. S. Vernède, ouderling te Utrecht, D. Hendrikszpred. te Meerssen. Dr. J. C. Zaalberg, pred. te 's Gravenhage. Ds. S. F. van Hasselt, Secretaris. C. van Rinsum, jr. Quaestor-Generaal. Beroepen bij de Ned. Herv. gemeenten te Nijkerk op de Veluwe Ds. J. P. Nonhebei te Vaassen en J. D. Beman Brouwer te Ede en te Engelum den kandidaat B. W. Colen= brander. De gemeenteraad van Delft heeft tot leeraar in de wis kunde aan het gymnasium aldaar benoemd den heer G. S. Grö= nemanphil. nat. cand. te Utrecht, Naar wij vernemen is Dr. H. R. de Breuk van IJssel- stein benoemd tot leeraar in de Hollandsche taalletteren en geschiedenis aan het Gymnasium te Gouda. De gewone verkiezing der leden van den gemeenteraad, die met den eersten Dingsdag van de maand September e. k. moeten aftredenzal plaats hebben Dingsdag den 16 Julij a. s. De aftredenden zijn de HH. Mr. J. C. Bucaille, Mr. H, Cock, P. L. C. DriessenM. A. Kluit, B. F. Krantz, A, Librecbt LezwijnS. J. Ie Poole en H. P. C. Stoffels. Vrijdag trad Mevrouw Ristori op als Maria Stuart in het treurspel van dien naamonder onverdeelde algemeene toejuichingen, haar roem handhavende. De Schouwburgzaal was geheel gevuld en geen plaats was onbezet. Heden Zaturdag morgen werd de beroemde tragedienne uitgeleid door dezelfde eerewachtdie haar in een rytuig met vier paarden bespan nen afhaalde en tot aan het station van den Hollandschen Spoorweg begeleidde. Door den gouverneur-generaal van Neerl. Indie is het lid van den Raad van Neerl. Indie Jhr. Mr. H. C. van der Wijck op de meest eervolle wijze ontheven van de hem op gedragen functien van gouvernementskomraissaris, belast met

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1