Attentie. TELEGRAAF. tusschen ROTTERDAM en ANTWERPEN Ad verten tién. Gezelschaps Juffer voor Passagiers en Goederen. IK1IJ 1861. anen, waarvan velen in hun rooden uniform; onderscheiden depu- tatien van werklieden ieder met hunne vlag. Men zag ook cor- poratien uit de verschillende stedeno. a. uit Genuauit Ca- sella enz.; de pachters van Leri en van andere bezittingen der familie Cavour; de liverei-bedienden van die familie en de daaraan verwante geslachten, waskaarsen dragende, voorzien van de respective familiewapens. De stoet werd besloten door een eskadron huzaren van Fiacenza, te paard. In den stoet bespeurde men eindelijk een aantal aanzienlijke personen die niet tot eene of andere corporatie behoorden en waarvan on derscheiden uit de provinciën waren gekomen. Men kan zon der overdrijving zeggen dat de geheele bevolking den lijkstoet hielp vormen van den graaf de Cavour. Ten kwartier voor acht ure kondigde het geschut de aankomst van het lijk in de kerk Onze Lieve Vrouw der Engelen aan." Het officiëele blad van Turin deelt daarbij nog mede dat het stoffelijk overschot van den graaf de Cavour gedurende den nacht in de kerk zou blijvenom Zaturdag te worden overgebragt naar Santena, waar de familie-grafkelder zich bevindt. Door hetzelfde blad wordt gemeld dat de graaf de Cavour in zijn testament, gedagteekend 8 October 1857, 50,000 fr. gelegateerd heeft aan de stad Turin ter oprigting van een asyl voor kinderen in het kwartier Porta Nuova. De successie rechten moeten door de erfgenamen betaald worden. De deco- ratiën en geschenken van den Keizer der Franschen aan den graaf zijn gelegateerd aan de gravin Alfieri de Maliano. Uit New-York meldt men dat het Amerikaansch schip Argo, met een lading tabak van Richmond naar Bremen be stemd, wegens vermeende schending der blokkade, als prijs was opgebragtdoch ten gevolge van de vertogen des Bremer gezants bij de regering der Unie weder vrijgegeven. Het En- gelsche barkschip Hiawatha met tabak van Richmond naar Liverpool bestemdis wegens schending der blokkade aange houden en nog niet losgelaten. Promotlën aan de Leldsche Hoogeschool. IS Junij. - In het Romeinsch en hedendaagsch Recht den heer J. H. F. K. van Swinderenvan Gaasterland in Fries land met een academisch proefschrift over den oorsprong en de geschiedenis van de belasting op de Floreenen in Friesland. OFFICIEEL NlfilW». Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weteu dat dagelijks, uitgezonderd de Zondagen, des voormiddags tusschen 10 en 1 ure, de paspoorten voor de miliciens dezer Gemeente, behoorende tot de ligting voor den jare 1856 verkrijgbaar zijn, ter Gemeente-Secretarie, mits men zich in persoon daartoe aanmelde. Burgerlijke Stand te Leiden van den 6 Junij tot en met den 12en Junij 1861. Bevallen: M. Flaman, geb. Verhaaff, D. - H. M. J. Kok, geb. Klok, D. - J. Sampimongeb. Augustijn, D. - G. Teljeur, geb. LacourtD. - F. van der Staaijgeb, van der Pol, D. - A. J. Edelkoort, geb. van Leeuwen, Z. - C. Slierings, geb. WijnkoolZ. - M. F. Bruning, geb. Mense D. - J. de Roo, geb. Smit, D. - B. Wagtendonkgeb. de Vroede, D. - E. M. Verster, geb. van Kaathoven, Z, - S, Maasgeb. van OostenZ. - M. J. Kokgeb. DeldikD. - J. Zwaan, geb. van der Spree, D. - C. L. van der Linde geb, Voorhagen, D. - M. C. van Ewijkgeb. BrummelkampD. - J. A. van der Reijdengeb. Meere, Z. - J. C. Kroonbergs geb. OpgeenendD. - G. Roman, geb. de Nie, D. - J. Brokkaar, geb. Regeer, D. - E. Schuchman, geb. de Vroede, Z. - J. M. Kikkert, geb. Vogelezang, Z. Gehuwd J. J. C. van der Reijdenjm. en J. van Ber- kel, jd. - F. J. van Beukering, jm. en J. Dreef, jd. - J. van Ees, jm. en M. Florissonjd. - C. Spaanderman, jm. en J. C. Boekwijt, jd. - A. Copier, jm. en A. C. van Leeu wen, jd. - J. L. Blansjaar, jm. en S. Straatejd. -H. Hen- kesjm. en A. Henkesjd. Overleden: J. W. M. Taverne, Z. bijna 7 ra. - J. Kok, Z. 2 j. 8 m.- J. T. MarjeeD. 10 j. 4 ra. - J. de Goede, D. 2 m.-A. Dercksen, 49 j. - A. H. E. Beens, D. bijna 6 m. J. Huige, 21 j. - P. J. Waasdorp, Z. bijna 3 m. A. Al= berse, D. ruim 2 m. - G. A. Dercksen, 22 j. - C. van Hingst, D. 10 weken. - H. J. Bazel, Z. 4 m. - J. de Fey 31 j. - Cath. Dobbe, 41 j. - A. Bavelaar, D. 1 j. 9 m. - J. A. Weijers, Z. 9 m. - J. M. Schols, D. 2 j. 9 m. =M. E. Dros, D. 8 m. - J. G. Dirkse, Z. bijna 7 m. - J. van der Vis, 64 j. -/ A. Streylandt, Z. bijna 8 m. - J. van Zon neveld, 78 j. - L. Taverne, 74 j. - C. J. Lut.Z. 18j.9m. Getrouwd H. HENKES en A. HENKES. Leiden, 12 Junij 1861. Eene Jonge Israëlietische DAME van goeden huize, omstreeks 20 jaren oud, van een goed voorkomende Fransche en Engelsche Talen sprekendezag zich gaarne hier ter stedeals bij eene bejaarde Dame, hetzij van de Nederl. Israël, of van de Portug. Israël, belijdenisof tot het houden van het Toezigt over eene kleine Huishouding, onder billijke voorwaardengeplaatst. De beste inforraatiën omtrent haar en hare Familie kunnen worden ingewonnen. Reflecterenden gelieven zich met port vrije brieven te adresseren aan den Heer L. GOUDSMIT Azn., Kerkstraat, W 399, bij de Plantage, te Amsterdam SMELVAART met de Stoombooten Van Botterdam. 15 Zaturdag 's nachts 14/15 12. 18 Dingsdag 's morgens 4.— 20 Donderdag 6. 22 Zaturdag 8.— Van Antwerpen, 14 Vrijdag 's morgens 4.— 17 Maandag u 6,30 19 Woensdag 9, 21 Vrijdag n 11,— PASSAGIERS- VB ACUTE A Eerste Plaats, Paviljoen ƒ3.50. Tweede Plaats, 1® Salon 2.50. Heen en 'Terug 4, Derde Plaats, 2e Salon 1.50. Heen en Terug f 2.50. Passagiers-Bagage vrij. Kinderen beneden de 10 jaren Halve Vracht. Information bij de Ag.enten VERWEY St C0., Boompjes, Wijk I, N 21 Rotterdam, Deze Stoombooten, behoorende tot de snelstvavende van Europa hebben scboone Kajuiten, waarbij een Dames-Salon met Piano en een Paviljoen hetwelk afgehuurd kan worden. Stations: Slikkerveer, Kinderdijk, Nieuwe Veer, Alblasserdam, Dordrecht, Steenekamer, 's Graven deel, Willemsdorp, Willemstad, Ooltgensplaat, Dintelsas, Steenbergsche Vliet, Zijpe voor Zierikiee en Brouwershaven, St. Philipsland, Stavenisse, Yersekendam, Vosmeer Tholen, Bath en Lilo,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3