fMUp N°. 397. Vrijdag 14 Junij. A°. 186' fmv Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot grootofficier der orde van den Eikenkroon de heer Bedant, secretaris-generaal en tot ridder dier orde den heer O. Sulliverinreferendaris bij het depart, van openbare werken in Belgie. Bij Koninklijke besluiten isop hun verzoekeervol ontslag verleend; aan F. M. van Heyst, als sum. der regis tratie en domeinen en aan L. C. M. van Hoekals sum. van de directe belastingen en het kadaster. Z. M. de Koning is Donderdag morgen te negen uur met een extra-spoortrein uit de residentie naar Soestdijk ver trokken. -De Opper-Ceremoniemeester heeft bekend gemaakt, dat het Hof den rouw zal aannemen wegens het overlijden van H. K. H. de hertogin van Kent, voor den tijd van acht dagente wetenvier dagen den middelbaren en vier dagen den ligten rouw met ingang 12 dezer. HH. KK. HH. Prins en Prinses Frederik der Neder landen zullen zich aanstaanden Dingsdag uit deze residentie naar de badplaats Soden in Duitschland begevenalwaar zij een geruimen tijd denken te verblijven. Beroepen bij de Herv. gemeente te Calandsoog de kan didaat M. Buys. Bedankt: voor het beroep naar de Hervormde gemeente te Ulrum (Friesland) door Ds. C. P, de Grootpredikant te Ruinerwolde, Uit Harlingen wordt berigt, dat het lijk van den heer 8. S., een der omgekomenen in zee, Maandag morgen door visschers is gevonden. Men bragt het gelijktijdig ten huize zijner weduwe, toen zij terugkeerde van een reis naar hare familie te Heerenveen. Zij blijft met nog twee jonge kinderen over. Te vergeefs heeft men nog gevischt naar het lijk van zijn lotgenoot, den heer v. O., die een weduwe met vijf nog jonge kinderen nalaat. Uit Meppel schrijft men ons van den 10 Junij: Heden morgen werden hier van Steenwijk door onderscheiden rijks veldwachters gevankelijk en zwaar geboeid binnen gebragt twee te Steenwijk wonende jonge raenschenonder beschuldi ging van in den nacht van Zaturdag op Zondag jl. een gru- welijken moord in het naburige Zuidveen te hebben gepleegd op een reeds bejaard en alleen wonend persoondie gehou den werd een kapitaal van ongeveer f 3000 te bezitten en dat aan klinkende munt in huis zou hebben. Deze personeu die zich van die geldsom zochten meester te makenwaren in genoemden nacht aldaar binnen gebrokendoch zij zagen zich weldra in hun meening bedrogeneen zoon was toevallig vroe- g r bij zijn vader van een reis teruggekeerd en bood den dieven een krachtdadigen tegenstandde dieven sloegen daarop den vader met een zwaar voorwerp op het hoofd waardoor deze onmiddelijk dood nederzeegook de zoon kreeg intusschen bij zijn manmoe dige verdediging een vijftal meer of min gevaarlijke verwondin gen; de dieven-moordenaars begaven zich eindelijk op de vlugt zonder den schat magtig te zijn gewordenevenwel waren z(j reeds eenige uren later, gisteren morgenin handen der rijks veldwachters. Donderdag heeft het Prov. Gerechtshof in Zuidholland, onder voorzitterschap van den heer Mr. J. A. Philipseuit spraak gedaan in de zaak van J. van Leeuwen en F. H. Vernes, beschuldigd van diefstal als schippers, van zaken hun als zoodanig toevertrouwd. Het Hof heeft beiden aan d© hun ten laste gelegde daad schuldig verklaard en hen ieder veroordeeld tot twee jaren correctionele gevangenisstraf en ia de kosten. Woensdag nacht omstreeks 12 uur, ontstond er brand ia het pakhuis van den tabaksverkooper de W. in de Wagenstraat te 's Hagewelke echter, dank de uitmuntende maatregelen van den heer opperbrandmeester Ti. H. van Gogh en den heer adjunct-brandmeester A. Schroot, betrekkelijk spoedig was gebluschten aan wier niet genoeg te roemen zorgen het is te dankendat grootere onheilen zijn voorgekomen. Zoowel de burgerlijke en militaire autoriteiten waren zeer spoedig op de plaats van het ongeval tegenwoordigzoo ook de schutterij. Drie spuiten waren in allerijl toegesneldwaar van twee ruim een kwartieruurs water hebben gegeven. Al gemeen wordt ook geroemd de orde door de politie op het bedreigde punt gehandhaafd. De schade wordt berekend op circa 1800. Ten aanzien der zeebadinrigting te Katwijk aan Zee kan worden berigt, dat de zomer van het jaar 1860 voor het ge - bruik der zeebaden ongunstig was. Het koele met veel regen en wind afwisselende weder maakte het bezoek niet zoo talry'k als men had durven verwachten en belemmerde daarenboven. LËIDSGH DAGBLAD: rr-- i Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden f 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 in.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 n. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgen9 te 7 u. 30 m., 's middags te 12 u.,'s namiddags te 3 u.45 au 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.10 u. av, Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur, Commissie van Fabricageüingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'smorgens van 9—10 uur, ÏLaiitoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aceijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uav. van ZegelRegistratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1