N°. 389. A0. 1801 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor elkea regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Nomraers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GraveDhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 n.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat's morgens te7 u. 30 m., 's middags te 12 n., 'snamiddags te 3 u. 45 m„ 'savonds te 8 n. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van sm. 7 u. 30 m.—10 u. av. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tiiden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel,'s morgens vau 910 uur, K&otoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsexi dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag vau 9 —8 uur - ran Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. De Minister van Justitie heeft, bij resolutie van 29 Mei jl. de indeeling der brigades van de rijks-veldwacht in het arrondissement Leiden bepaald, als volgt; Brigade Leiden, (het kanton Leiden). StandplaatsenLeiden LeiderdorpVoor schoten. Brigade Noordwijk, (het kanton Noordwijk). Stand plaatsen: Noordwijk, Warmond, Lisse, Hillegom Oegstgeest Noordwijkerhout, Katwijk. Brigade Alphen, (de kantons Al- phen en Woerden). Standplaatsen: Alphen, Hazerswoude AarlanderveenBoskoop, Woerden, Bodegraven. Brigade Woubrugge, (het kanton Woubrugge). Standplaatsen: Wou- brugge, Nieuwveen Rijnsaterwoude. Naar men verneemt is de kapitein Charlieu van het le in rang overgeplaatst bij het 4e reg. infanterie. Wij vernemen, dat in de vereenigde vergadering van Delfland, gehouden 1 dezer, behandeld is het plan tot ver betering van Delflands boezem door stoombemaling, en als- toen is besloten om aan het Rijk en de provincie adressen te rigten tot het verkrijgen van subsidiënen aan het hoog heemraadschap van Schieland voorstellen te doen tot het ver strekken van bijdragen omindien die bemoeijingen bevre digende uitkomsten zullen hebben opgeleverd tot de uitvoering overtegaan. Het Gemeentebestuur van Utrecht zal door onderschei dene feestelijkhedendie meer voor het volk bestemd zijn zijn belangstelling toonen in de viering van het 225-jarig be staan der Hoogeschoolwaarvan de regeling is vastgesteld op de volgende wijzeals Maandag, 17 Junij 's morgens, zullen de vlaggen reeds vroegtijdig het begin van de feesten aankondigen. Het volk zal dan weldra in het Sterrebosch bijeenkomenwaar volks vermakelijkheden van stadswege zijn aangekondigd, die zul len bestaan in mastklimmen boegsprietloopen wedloopen in manden, kopslaan ringsteken of tobbespel, koekkappen, de zwevende ladder, wedloop op muilenen ten 1 ure ringrij- den te paard. Deze volksfeesten zullen door de zorg van de commissie uit den Gemeenteraad bijgestaan door eene sub commissie uit de burgerijvroegere feesten van dien aard verre overtreffen; de decoratiën aan den goeden smaak van den heer Abspoel toevertrouwdzullen keurig wezen en de prijzen'" zullen nog vermeerderd worden door prijzen die door enkele stadgenooten zijn toegezegd tot vermeerdering der feestvreugde. In overleg met het collegie van Curatoren zal des voor- middags door den Rector-Magnificus der Hoogeschool in het groot auditorium een feestrede in de Latijnsche taal worden uitgesprokenen te dier gelegenheid zullen de doctorale di- plomata worden uitgereikt. Met den Spoortrein van half twee ure zullen de reünisten van het station van den Rijnspoorweg door de studenten worden afgehaalden zullen deze met muziek en banieren naar de gehoorzaal optrekkenom daar den welkomstgroet te ontvangen. - Des avonds zal er muziek zijn op de Stu- denten-Societeit. Des avonds zal er ook door den heer Wol- ters in het Park Tivolitot opening der openbare feesten, een groot concert worden gegeven. Dingsdag is de dag der maskerade, waarbij in 8 groepen verschillende perioden zullen worden voorgesteld uit de ont wikkelingsgeschiedenis der Europesche volken gedurende de middeneeuwen. De costumenuit verschillende tijdvakken ge nomen zullen bij veel verscheidenheid tevens veel schoons opleverenzij worden vervaardigd door den heer Geelen te Utrecht; een soort van zegekar, allegorische voorstelling, zal den trein nog luister bijzetten. De maskerade, bij den dag afgaande, zal, na de gebruikelijke pauze in het daarvoor fees telijk ingerigt locaalhaar weg des avonds door de stad voort zetten waarbij door de studentenals vroeger, op illuminatie van wege de burgerij wordt gerekendwaartoe door de be woners van onderscheidene wijken reeds maatregelen zijn ge troffen. Woensdag zal er matinee musicale zijn in de Nieuwe Baan, waar een balzaal wordt opgerigten het terrein voor feesten altijd uitnemend geschikt is. De gecostumeerden zullen alsdan groepsgewijze in tenten zich vereenigen. Des avonds ten 8 ure zal het volksfeest aanvangen door de stedelijke regering op Vreeburg te gevenhetwelk afge wisseld door de muziek van onderscheidene corpsen met een groot vuurwerk zal worden besloten; het gebouw van den schouwburg zal op dien avond door een schitterende gaz- illuminatie worden verlicht, opzettelijk voor deze gelegenheid vervaardigd en het feest bovendien door bijzondere illumina- tiën van sommige bewoners van het Vreeburg worden^fl^* geluisterd. te. Donderdag is er weder matinee musicale in de Nieyrtfe Baan Vv"

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1