Dingsdag 14 Mei. A0. 1861. N°. 371. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Aè Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar '9 Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam tej9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u, 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58m.;l u. 8 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 30 m 'smiddag9 te 12 u.,'3namiddags te 3 u. 45 m.. 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van'het Gemeentebestuur. Gemeenteraad, op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 uur. - Thesauriedagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Reobten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, l)ing9dag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, vanAe Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft op pensioen gesteld den kap. L. Smits van het 3de reg. vestingartillerie. Voor Z. M. den Koning wordt te Zeist een buitenver blijf gereed gemaakt door den architect van 's Konings huis, ten einde Z. M. aldaar bij het bezoeken van het kamp intrek kan nemen. De Staats-Courant bevat een telegram van Buitenzorg 1 April, luidende //niets bijzonders." Uit Wiesbaden wordt gemeld, dat Z. M. in den loop van den zomer aldaar weder eenigen tijd de baden gebruiken zal. Naar men verneemt, zal H. M. de Koningin-Moeder zich in de volgende week naar HDs. kasteel te Soestdijk begeven. Met genoegen verneemt men, dat Mevrouw Maasals directrice der naaischool van H. M. de Koningin-Moeder der Nederlanden zich in een hoogst vereerende onderscheiding mag verheugen. Donderdag toch werd HaarEdele op het alleronver wachts aan het paleis ontboden; aldaar bij H. M. toegelaten, mogt de geachte directrice uit handen van H. M. een prach tig geschenk ontvangen, als blijk van Hoogstderzelver bij zondere tevredenheid over de uitmuntende wijze, waarop onder de leiding van Mevr. Maas, behalve de belangrijke uitdee- lingen der kleedingstukken aan Scheveningsche armengedu rende den afgeloopen winter ook nog ongeveer 700 kleeding stukken bestemd voor de noodlijdendenten gevolge van den watersnoodafgewerkt waren. De audiëntie van den Minister voor de zaken der Her vormde Eeredienst enz. zal op Donderdag den 16 Mei a. s. geen plaats hebben. Uit 's Gravenhage meldt men De Djambi wordt uitgerust, om een togt naar de Westin- dische eilanden te ondernemen en vervolgens de Nederland- sche vlag te gaan vertoonen in de Amerikaansche wateren met het oog op den tusschen de noordelijke en de zuidelijke staten der Unie uitgebarsten burgeroorlog, waarbij welligt Nederlandsche belangen op het spel kunnen staan. Zondag nacht heeft er in de Koediefstraat te 's Hage een ernstige vechtpartij tusschen studenten en Engelschen plaats gehaddie van weerszijden van hunne messen hebben gebruik gemaakt, waarvan ernstige verwondingen en bloed stort ingen de gevolgen geweest zijn. Keeds is de afbraak der kap van de oude Loterij zaal op liet Binnenhof te 's Hage te koop aangeboden. - De arr. rechtbank te Deventer heeft, ter vervulling der openstaande rechtersplaats, op de voordragt geplaatst de heeren Mrs. H. van Logchem, Wethouder aldaar; G. Dumbar, Bur gemeester dier gemeente en W. G. de Knokke van der Meu- len, off. van Justitie te Goes. Tot leden der algemeene Synode van de Nederl. Herv. kerk voor 1861 zijn door verschillende provinciale kerkbestu ren afgevaardigd Dr. F. J. J. A. Junius te Tiel; Dr. H. J. Spijker te Am sterdam; Ds. H. G. Janssen te St. Anna ter Muiden; Ds. P. A. C. Hugenholtz te Dokkum; Ds. J. J. Metzlar te Deventer; Ds. J. P. Riedel te Eenrum, Ds. J. A. van Walsem te Vught en Ds. R. P. Reddingius te Zweelo. Ds. A. Pierson theol. Dr. en predikant bij de Walsche ge meente te Rotterdam is door den Academischen Senaat der Groningscbe Hoogeschool eershalve benoemd tot doctor in de bespiegelende wijsbegeerte en letteren. De groote schilderij van Verboeckhoven is gevallen op een lot der Algemeene Weldadigheidsloterij dat te Utrecht genomen was door een broodbakker voor zijn kinderen. Men verneemt dat de heer Conradinspecteur van den Waterstaat, als Commissaris voor den Onderkoning van Egypte, den 15 dezer a. s. te Parijs de algemeene vergadering der maatschappij tot doorgraving der landengte zal bijwonen. Naar men verneemt zijn Mevr. Offermans van Hove en de heer Dalle Aste door heeren studenten der Akademie bestuurders van het concert Apollo, te Delft, benoemd tot eereleden van gen. concert, als blijk van hulde voor de wijze waarop zij hebben medegewerkt tot het concert Vrijdag avond jl. gegeven ten behoeve van de ongelukkigen door de over stroomingen op Java. Te Venlo weet men niet meer de manschappen te ber gen, die aldaar in bezetting komen: infanterie, kavallerie en weldra ook artillerie. A les is vol, zij zijn zelfs tot op zol ders gekazerneerd. Voor de officieren is het even moeijelijk; er zijn woningen waar 2 tot 4 officieren hun intrek moeten nemenalles wordt daardoor zeer duur. De Minister van Oor log wil er nog een tweede manege doen bouwen. De Gemeentestem behelst beschouwingen over plaatselijke ijk op de botervaten, waarbij betoogd wordt de bevoegdheid der Gemeentebesturen om zulk een ijk intevoerenmaar ook

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1