Buitenlandsch Nieuws. Geveilde Perceelen. waarbij de heer J. R. C., notaris te M. is ontslagen van alle rechtsvervolging, ter zake van de hem ten laste gelegde over tredingen van de wet op het notarisambt. Bij de twee eerste taken was de vervolging daarop gegronddat de gerequireerde in een acte, voor hem in zijn gemelde hoedanigheid gepas seerd doorhalingen waren geschied in de acte en die door halingen niet aan den kant van het stuk waren goedgekeurd. In de derde was de aanklagte, dat in een acte, behelzende de openbare verkooping van roerende goederen geen melding was gemaakt van den kooper van een der nommers die aan den notaris niet bekend was of hem bekend geworden. - De Raad is evenwel in geen dier zaken in een onderzoek ge treden van de quaestie zelve, maar op grond, dat door den heer requirant, noch bij de aanteekening van het beroep in cassatienoch naderhandeenige gronden waren aangevoerd waarop zijn voorziening in cassatie berustte en er ook door den H. R. geen gronden aanwezig zijn bevonden, die tot cassatie der beklaagde uitspraken zouden kunnen leiden - die voorziening verworpende kosten te dragen door den Staat. Openlijke en eervolle vermelding verdient de volgende bijzonderheid. Den pred. van de Herv. gem. Lith, Ds. S. D. J. H. Krol, werd, namens geheel de noodlijdende bevolking van Lith, een treffend hlijk van erkentelijkheid gegeven voor zijn liefderijke bemoeijingenbij gelegenheid van den waters nood. Honderd elf arme en mingegoede gezinnen hadden een penning bijeengelegd en v oor het aanzienlijk bedrag een waar lijk sierlijke pendule gekocht. Geheel onverwacht werd dit geschenk den predikant aangebodendie door dit betoon van erkentelijkheid diep getroffen was. Als men bedenkt, dat het bedrag der gelden met stuivers is bijeengebragt, dat, zooals men verhaalt, sommigen het aandeel dat zij bragtenmoesten leen en dat van de 111 gezinnen 108 Katholiek 1 Hervormd en 2 Israëlitisch zijn dan zal men eer en hulde brengen aan de noodlijdenden van Lith. Bedankt voor het beroep tot pred. der Herv. gem. te Nijkerk op de Veluwe door DD. W. Kraijenbelt te Schevenin- gen en J. J. Knap te Losdorp. Bij de Herv. gemeente te Harlingen is beroepen Ds. J. A. Visser te Arkel. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene gemeente te Zwolle Ds. J. P. Sluiter te Boskoop, terwijl Ds. F. M. Pen ning te Waardhuizen het beroep naar Landsmeer heeft aan genomen en Ds. R. Duiker te Nyezyl voor dat naar de Joure bedankt. De oploop voor de woning van den Evangelist te Maas tricht is opgehoudenofschoon hij zijn bijbellezingen twee maal 's weeks voortzet, maar met gesloten deuren. Hij heeft bij den rechter een eisch tot schadevergoeding van 1000 tegen de gemeente Maastricht ingesteldwegens schending van domicilie, mishandeling enz. De kermis die aanstaanden Maandag te 's Hage zal aanvangen, zal door de volgende spellen bezocht worden als: op het Plein Ed. Wohlschlager, Cirque EquestreSterk en C°., Salon dramatique; Verdi, Theatre van honden en apen; Boa3 en JudelsSalon des variétés op de PlaatsDupont Panorama; Blanus en Dassie, fransch paardenspel; van Stra len, gedresseerde hondjes; op de Vijverberg: Henri en C°., Nationaal Diorama en tooneelvoorstellingenSwaabpanora ma X. Hafloiré panoramaA. Kampiner LoosMullens en Dekker, kermisvermaken op het Buitenhof: Cherorière, menagerie; Muldermans, panorama; Fontein, de schoonste dame van EuropaHuiskens panoramavan der Veetidem; E. L. Crassé, honden en apen en A. Crassé, Museum mé- canique. Daarbij kan men nog een tal van photographietenten voegen, die zich op verschillende plaatsen der stad zullen bevinden. De kapitein J. N. Schmidt van het 4de regiment inf. alhier in garnizoenis overgeplaatst bij het 6de reg. inf. te Bergen-op-Zoom; terwijl den kapitein Raphaels van laatstge noemd reg. bij het bataillon vai hot 4de reg. inf. alhier is geplaatst. In de Zitting van den Leidschen Gemeenteraad heden Zaturdag gehoudenis een voorstel van enkele raadsleden ingekomen strekkende tot invoering van een onverpligte plaat- «elijken ijk op de botervatenen is besloten om dat voorstel te renvoyeren aan de voorstellers met verzoek hun beginsel in een ontwerpverordening te formuleren. - Nog heeft de Ge meenteraad aan de Hollandsche IJzeren Spoorwegmaatschappij afgestaan de gronden en overtogten vereischt tot den aan leg van den Spoorweg tusschen Leiden en Woerden. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Vrijdag 'savonds te 5 uur 50", te 8 uur 47°, te 10 uur 44°. Heden Zatur dag 's morgens te 6 uur 45°, te 8 uur 47°, 's namiddags te 12 uur 53°, te 2 uur 60° en te 4 uur 62°. Koning Victor Emanuel heeft zes officieren van Garibaldi tot gen. van het Italiaansche leger benoemd. De Wiener Presse deelt het berigt mede, dat reeds verscheiden personen in het Lombardisch Venetiaansche Ko ningrijk, benoemd tot leden van het huis der afgevaardigden, schriftelijke kennisgeving hebben gezonden dat zij zich de op hen uitgebregte keuze niet laten welgevallen. Nopens de leening van 9 millioenwelke Koning Frans II zou trachten aantegaanwordt gemelddat dit plan wer kelijk bestaat en er zelfs reeds voor een som van 3 millioen zou zijn ingeschreven. Men voegt er bij (iets dat allezins be vestiging vereischt), dat deze leening bestemd is voor een reac- tionnaire beweging door den Koning van Napels in vereeniging met de Romeinsche regering en de onttroonde hertogen van Italië te ondernemenen noemt den 308ten Mei, als den dag waarop die beweging zou uitbarsten. Vrijdag 3 Mei heeft men in Achter Pommeren nog op schaatsen gereden. Men berigt, dat Keizer Napoleon sedert eenige dagen weder in gedachten verdiept is en een volslagen stilzwijgen in acht neemt, zonder dat het zelfs zijn meest vertrouwde vrien den mogelijk is er achter komen, over welke zaak hij zoo diepzinnig peinst: eene gemoedsstemming, die hem eigen is bij de overweging van belangrijke zaken. De onlangs gevangen genomen kloosterbroeder van St. Gabriel, beschuldigd Van valschheid in een onderhandsch ge schrift, heet van den Heuvel en is te Tilburg geboren. Te Manchester hebben in de laatste dagen verscheiden faillissementen plaats gehad o. a. dat van den heer G. Moor- house, die met 1000 weefstoelen werkte. Een depeche uit Triest, meldt dat de heer de Lesseps op een banketdal aldaar ter zijner eer werd gegevenheeft verklaarddat de doorgraving der landengte van Suez over anderhalf jaar ver genoeg zou gevorderd zijn, om schepen van 100 tonnenlast in het kanaal te kunnen doen komen. De Bey van Tunis heeft eenigen tijd geleden een con stitutie vastgesteld en uitgevaardigddie zeer vrijgevige bepa lingen bevat. Volkomen godsdienstvrijheid en gelijkstelling van alle burgers voor de wet zijn daarbij ingesteldalsmede waar borgen voor de persoonlijke vrijheid en voor de veiligheid van personen en goederenalle monopoliën van de regering af geschaft en een regelmatig belastingstelsel ingevoerd. In een plegtige bijeenkomst, welke door de vertegen woordigers der Christelijke mogendheden werd bijgewoond, heeft de Bey onlangs gezworen de nieuwe constitutie te zul len inachtnemen. Dezelfde eed is in zijn handen afgelegd door de vijf hooge staatsdienaren en door de Mahomedaansche schriftgeleerden. Promotlën aan de fjeidsche Hoogeschool. 11 Mei. - In de rechten den heer H. A. Steengracht van 's Gravenhage met Theses. De gehouden verkooping ten overstaan van de heeren A. Wijnstroom en J. Tromer van Voorschoten aan den Burg al hier den 10 Mei 1861: N°. 1 en 2. Gecombineerd twee partij teelland, gelegen on der de Gemeente Valkenburg, het eerste groot 66 roeden en 50 ellen, het tweede groot 2 bunders 76 roeden en 41 ellen. Kooper de Wel-Edel-Gestrenge heer Mr. A. N. H. Pit van 's Gravenhage voor 2975.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2