N°. 369. Zaturdag 11 Mei. A". 1861. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Adverteutiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Noinmers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 5 m.; 3 u. 9 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 9 tn. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 58 ra.; 9 u. 13 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nicmvstraat's morgens te 7 tl. 30 m 'smiddags te 12 u.,'s namiddags te 3 u, 45 m 'savonds te 8 u. 15 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 cn 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Ri^hs-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens vau 910 uur. Kaattor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag eu Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van'de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur Men verzekert, dat de heer Mr. A. G, C. Alscheoft. van Justifcie bij de arr.-rechtb. te 's Hage zijn eervol ont slag uit die betrekking verzocht heeft, en evenzoo spreekt men van de vervanging van Mr. C. Backer als commissaris des Konings in de provincie Overijssel, die om verschillende redenen aan Z. M. eervol ontslag zou hebben gevraagd. Z. M. heeft eenige heerenwaaronder vijf van Delft, vergunning verleend tot het houden eener verloting ten be hoeve der noodlijdenden op Java. Niet onbelangrijk is het, dat bij gelegenheid der be raadslagingen van de Tweede Kamer der Staten-Generaal over het wetsontwerp tot onteigening van perceelen ten behoeve van den aanleg van een provincialen weg van Eindhoven over Woensel en Son naar St. Oedenrode, ter sprake werd ge- bragt art. 10 der wet op de onteigening, met het oog op de spoorwegen. Dit toch betreft ook het belang voor den aan leg van de lijn van Scheveningen's GravenhageLeiden en Woerden. Meermalen is de vrees geopperddat de tegenstand die een wet op de onteigening van percelenten behoeve van die aanteleggen lijnzou ontmoeten niet ligt moet worden gesteld. Nimmer hebben we dien vrees gedeeld, want het be ginsel van eiken tegenstand zou zijne veroordeeling helder doen uitkomen. Er bestaat thans in het geheel geen vrees, want men acht het goed, dat de aanschaffing bij minnelijke schikking der perceelen plaats heeft en, alleen wanneer dit on mogelijk isde toevlugt wordt genomen tot onteigening op grond van algemeen nut, dat zeer zeker met de spoorwegen niet te weerspreken is. De bestrijders van dit gevoelen heb ben gewezen op het tweede deel van de eerste alinea van gen. artikelmet het oog op de aan te leggen staatsspoor wegen. De audiëntie van den Minister van Binnenl. Zaken zal op Zaturdag 11 Mei a. s. niet plaats hebben. Naar men verneemt zal aanstaanden Zondag bij gun stig weder door het muziekkorps van het reg. grenadiers en jagers voor de societeitstent in het Bosch muzijk worden uitgevoerd. Tot hiertoe is de lijst van de gehouden trekking voor de verloting der weldadigheidsloterij nog niet in het licht gekomen. Ten gevolge van de uitgebreidheid dier lijst vor dert dit eenige dagen tijds. Intusschen zijn er verscheidene geruchten in de residentie in omloop nopens de prijs die aan sommige loten is te beurt gevallen. Zoo verzekert men dat de welbekende chais te Leiden is teregt gekomen; dat de groote schilderij van Verboeckhoven zou gevallen zijn op een der loten te Zaandam verkocht; dat sommige prachtvoor- i werpen der leden der Koninklijke familie geschonkenaan andere leden van dat gezin bepaaldelijk aan Z. K. H. prins J Hendrik zijn ten deele gevallen. In hoeverre nu die geruch ten gegrond zijnzal spoedig blijken als de officiële lijst gereed is. De Minister van Oorlog heeft bepaald dat de officie ren even als de generaals voortaan de sjerp door raiddel van een gesp om het lijf zullen dragen. Het provinciaal kerkbestuur van Zeeland heeft het be roep van Ds. J. Drost te Rhenen naar de Herv. gemeente te Goes, waartegen bij het klassikaal bestuur bezwaar bestond, goedgekeurd. De kerkeraad der Herv. gemeente te Benschop in de provincie Utrecht heeft geweigerd den door den Koning salvo honore et stipendio, d. i. eervol en met toekenning van pen sioen emeritus verklaarden predikant van de gemeente loste- maken of te ontslaan en het daarvoor door den gecommi- teerde van het klassikaal bestuur opgemaakte formulier te onderteekenen. Beroepen bij de Herv. gemeente te Enschede Ds. F, Rauwenhof te Zalt-Bommel en te Akkrum Ds. H. D. Ouwer- sloot te Oudeschoot en bij de Christelijke afgescheidene ge meente te Smilde Ds. F. A. Kok te Dedemsvaart. De Gemeenteraad van Middelburg heeft tot gemeente archivaris benoemd Mr. J. H. de Stoppelaer, rechter in de arr.-rechtb. aldaar. Men verneemt, dat het Gymnasium te Doesborgh door de toevoeging van een tweede afdeeling voor hen die niet uitsluitend tot het hooger onderwijs worden gevormd, zal worden uitgebreid. Te Amsterdam zijn II. Dingsdag de eerste peulen en doperwten aangevoerd, tot een hoeveelheid van 6 Ned. pon den die verkocht zijn tegen 5 de peulen en 7 de dop erwten het Ned. pond. Twee machinisten, die zich 11. Maandagr^fde IoCck motief bevonden van den trein van Aken ntór MastótiicliT'^^

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1