Prijzen van Thee Opstaande PIANO! Adverteniiën. Buitenlandsch Nieuws. 1861, des avonds ten 6 ure, en des noodig zal voortgezet worden op de daarop volgende dagen. Trekpleister van Albespeyres. Damrakover de BeursH 86te Amsterdam. C M D N O F P G Q H R J In Pakjes van 21, 5 ons en zwaarder. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Maandag 's avonds te 5 uur 49°, te 8 uur 42°, te 10 uur 40°. Heden Dings- dag '9 morgens te 6 uur 37°, te 8 uur 47°, 's namiddags te 12 uur 54°, te 2 uur 54° en te 4 uur 53°. Ten opzigte vari de verhouding tusschen de Fransche regering en het kabinet van St. Petersburg wordtgemeld.dat de Czaar aandringt op de verwijdering van den vriend der PolenWalewskiuit het ministerie. Een te Parijs uit Petersburg ontvangen depechewaarin melding wordt gemaakt van het op pensioen stellen van 57 generaals, wordt aldaar verschillend uitgelegd. Sommigen zien daarin de ontdekking eener militaire zamenzweringanderen meenen dat er sprake is van een wijziging op militair gebied. Het gevoelen van eerstgenoemden vindt evenwel het meeste geloof. De instructie in de zaak van Mirès is bijna ten einde. Men verneemtdat de beschuldigingen te zijnen laste veel van het ;gewigt verloren hebben dat men aanvankelijk daar aan toeschreef. Tegen de helft der maand Mei zal te Kaiserlautem in den Beijerschen Palz een groote vergadering van Protestanten worden gehouden, om te beraadslagen over hetgeen in het be lang der Hervormde kerk behoort te worden gedaan. Voor het huis en den tuin van Schakespeare te Strat- fort upon Avonwelke voor weinige dagen in het openbaar verkocht worden, is niet meer dan 1100 p. st. geboden, ter wijl de tegenwoordige eigenaar niet geneigd is zijn eigendom beneden de 1800 p. st. te verkoopen. -Uit Leitweritz in Boheme wordt medegedeeld, dat door den bisschop aldaar gevestigd een zonderling gebed is voor geschreven aan de leden zijner kerkzij zullen bidden, dat voortaan een grooter aantal personen zich aan de geestelijke dienst zullen wijdenwant er bestaat aldaar allerwege gebrek aan priesters. Dit schijnt zich in vele Slavonische provinciën te doen gevoelen. Een der dagbladen, de Volksfreund, dit on derwerp besprekende, zegt dat de oorzaak daarvan ligtelijk kan worden opgespoordzij is gelegen in de zeer karige be zoldiging der geestelijkheid van lageren rang, terwijl daaren tegen de bisschoppen en prelaten met buitengewoon rijk» middelen zijn gezegend, Uit Spanje wordt gemeld, dat de verkoop der geeste lijke goederen, aanvankelijk geraamd op 50U millioen meer dan een millard heeft opgeleverd, zoodat de Spaansche finan- tien voor welke de verkoop der goederen in de doode hand reeds zeer gunstig was, daaruit nog veel meer voordeel heb ben geput dan men gedacht had. Een deel dier som zal gé bruikt worden tot aanleg of tot vergrooting van eeniga havens. De kwestie der al- of niet-erkenning door Engeland van de geconfedereerde staten van Amerika (de staten dia zich van de Unie hebben afgescheiden), zal Dingsdag in het Huis der gemeenten ter sprake gebragt worden. De heer Gre gory heeft namelijk een resolutie aangekondigddat het Huis der Gemeenten zich voor de doelmatigheid eener onmiddeiijke erkenning van de zuidelijke confederatie verklare. De. heer Forster zal daarop het volgende amendement voorstellenHot Huis wenscht vooreerst geen meening ten gunste, van een dergelijke erkenning uittespreken en vertrouwt, dat de rege ring daartoe nimmer zal overgaan zonder voldoende waarbor gen te hebben verkregen tegen de hervatting van den Afri- kaanschen slavenhandel. Te New-York is men beducht voor opstand en plun dering door het gepeupelwanneer de zaak der afscheiding van het zuiden grooter uitbreiding mogt verkrijgen. Van St. Domingo verneemt men nog, dat zoodra d« Spaansclie vlag aldaar werd geheschen de Eogelsehe en Fran sche consuls tegen de overdragt der republiek aan Spanj» protesteerden en hun vlaggen nederhaaldende Amerikaan- sche gezant had tot 22 Maart nog geen besluit genomen, Op den 209ten was het huis A, Cohen en Zn. met 300,00ü doll, gefailleerd. Een Heer, zijne bezigheden buiten huis hebbende, vraagt tegen 15 Mei a. s. Twee net GEMEUBILEERDE KAMERS op een der Hoofdstraten of Grachten te Leiden liefst in een toehuis of met vrije opgang. Adres met franeo brieven, onder Letters A. B. C. bij den Uitgever dezes. Door omstandigheden - voor 390.— in plaats voor f 500.te KOOP aan geboden eene nieuwe keurige Fransche, zoo even uit Parijs ontvangene PIAWIBJO 7 octaaf, 3 snarigkiachtig van toon; van sierlijke en vooral soliede bouworde (Palizander)- voor alle gebreken blijft men schriftelijk 6 jaar instaan. - Men ge lieve zich te adresseren Hotel Verhaaff Breedestraat te Leyden. Vrij van Zegel. De Commissie tot het houden eener ALGEMEENE VERLOTING van Voor werpen van Kunst en Smaak ten behoeve der ongelukkigen door den jongsten Wa tersnood maakt bij deze bekend datbij resolutie van den Heer Staatsraad-Com missaris des Koningsin de provincie Zuidholland, dd. 17 April 1861, A. N°. 3248, (3de afd.) is bepaald dat de VER LOTING zal plaats hebben op 7 Hel 's Gravenhage, 26 April 1861. De Commissie voornoemd, E. VAN BYLANDT, Voorzitter. J. VISSER Jr., Adjunct-Secretaris. Op het vel gelegd met de zwarte kant welke kleefttrekken zij eene blaar in 6 of 8 uur, terwijl de gewone pleister 24 uren noodig heeft. Het papier van Albespeyres onderhoudt vervolgens, op zich zelfeene overvloedige en regelmatige ettering, zonder reuk of pijn. Sints meer dan 40 jaren zijn de blaartrekkende pleisters van Albespeyres gedurig aanbe volen door de beroemdste geneeskundigen,- professorenchefs van hospitalen r ledea. van geleerde genootschappenopbevel van den raad van gezondheid zijn zij go-, bruikt bij de militaire geneeskundige dienst in Frankrijk; het is eene der zeldzaamste verbeteringen waarvan de geneesheer nota moet nemen, schreef het Institut medi cal. Bij den uitvinder te ParijsFau bourg Saint-Denis80en in de apothe'-' ken en droogistwinkels van alle landen,' die voorzien zijn van de echte aanbeve-' lenswaardige fransche geneesmiddelen, Daar een namaker reeds tot een jaar ge-' vangenisstraf is veroordeeldmoet meö' steeds letten op den naam van Albespey res op ieder blad en zich verzekeren van de echtheid. UIT HET MAGAZIJN VAN WOUTERS A JOHKËRt Merk. ZWARTE THEE. Prys per 5 ons. Merk. GROENE THEE. Prjji per 5 oat A Vrij Goed 90 Ct. K 80 Ci. B 110 L O O Zeer Goed 125 125 - Zeer Goed en geurig 150 Fijne Hysant 150 Fijne Souchon 175 Supra Fijne Hysant 200 r Supra Fijne Souchon 200 Fijne Uxim 150 - Fijne Pecco 250 Supre Fijne Uxim 200 - Supra Fijne Pecco 300 Joosjes Imperial 250, 300 - Bloem Thee 400 S Joosjes Gunpowder 250, 300 Puik beste stof Thee110 Ct. Goed smakende Groene Thee. 55 Ct. Verkrijgbaar in het Depot bij J, J. COCKUYT, Hoogewoerd, te Leiden.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3