N°. 358. Zaturdag 27 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burg. van HekendorpLange Ruigeweide en Papekop G. A. Mullertot lid der comm. van admin, over de gevangenissen te Leeuwarden M. Manger Cats; tot rechters in de arr. rechtb. te Sneek Mr. J. B. Vos kantonr. te Lemmer en Mr. J. J. Bolman gemeente-secretaris te Kollum. In de zitting van de Tweede Kamer der Staten-Gen. van Vrijdag is bepaald, dat de beraadslagingen over het wets ontwerp nopens de brievenposterij zullen worden gehouden op a. s. Maandag. Na eenige discussie zyn met algemeene stem men aangenomen de wets-ontwerpen1°. tot vaststelling van het koloniaal batig slot over 1858, en 28. tot verhooging van hoofdstuk XIIII (Marine) der Staatsbegrooting voor 1860. Ook zijn achtervolgens aangenomen de conclusiën op verschillende verslagen van Commissien en wel die over de inlichtingen betreffende den brugbouw bij Mainz met 33 te gen 26 stemmen. Wijders zijn de geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid, graaf van Zuylen van Nyevelt, ter onderzoek, in handen van een Commissie gesteld, beslaande uit de hee- ren: Dullert, Meeussen en van Asch van Wijck. De collecte voor de noodlijdenden op JavaDingsdag 11. te 's Gravenhage gehouden heeft ruim 25000 opgebragt, waaronder f 2500 van de leden der Koninkl. familie. Z. M. heeft benoemd tot solo-violoncellist des Konings den heer P. R. Bekker, van Utrecht, leerling van het con servatoire te Brussel. Naar men verneemt, heeft Z. M. de Koning Hds. goedkeuring verleend aan de statuten der te 's Hage opterigten meel- en broodfabriek. H. M. de Koningin heeft Woensdag de tentoonstelling voor de algemeene verloting wederom met een bezoek vereerd en is aldaar ruim een uur verbleven. Bij voortduring komen er zeer fraaije voorwerpen als prijzen in. Woensdag 11. is de tentoonstelling door 405 personen be zocht, hoezeer de entrée-prijs 1 bedraagt. Er zijn wederom 334 loten verkocht. Naar wij stellig vernemen, zal de com missie zich aan hare bepalingen houden en zal de tentoon stelling alzoo Dingsdag a. s. den 30 April, des namiddags ten vijf uur finaal worden gesloten. Bij de indiening der begrooting voor het dep. van Ko loniën voor 1861 heeft de Minister de spoedige overlegging van een wetsontwerp op de wijze van beheer en verantwoor® ding der koloniale geldmiddelen toegezegd. Tot bezigtiging en onderzoek van den tueseiten Parijs en Lyon werkende telegraaf van Hugheswaarover in den laatsten tijd zooveel is gesprokenis de heer ingenieur des rijks-telegrafen, met den heer Goudriaan, lijnopziener, op last van Z. Exc. den minister van Binnenl. Zaken, naar Parijs vertrokken. In Augustus a. s. zal te 's Hage de conferentie van afgevaardigden der verschillende statenwelke tot d* Duitsch-Oostenryksche telegraaf-vereeniging behoorenplaats hebben. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hags zal Zaturdag avond worden ten tooneele gevoerd de opera Faust en de opera comique le Toreador Beroepen bij de Herv. gem. te Seooskerke Ds. G. J. Gobius du Sair te St. Janiga. Bij de Hervormde Gemeente te St. Anthony-polder is beroepen den Kandidaat W. H. Stoffels, die het beroep heeft aangenomen. De Minister van Staat, baron van Hall, zal a. e» Maandag de residentie verlaten tot het doen van een buiten- landsche reis. Naar men verneemt is in plaats van wijlen Mgr. van Vree, bisschop van Haarlem, benoemd de Eerw. heer Wil- mer, pastoor aan de Kathedrale kerk te 's Hertogenbosch. Uit den Bommelerwaard wordt berigtdat aldaar de heeren leden van Gedep. Staten van Gelderland, A. van Daa» len en Mr. W. G. baron van Zuylen van Nyevelt, geassisteerd» voor zoover de taxatie van de schade- aan gebouwen betreft, door den heer architect P. van der Kemp van Nijmegen, van wege het Provinciaal gouvernement werkzaam zijnom de schade, veroorzaakt door de jongste overstrooming, door de gemeentebesturen opgegevente onderzoeken en te verified ren. - Deze maatregel verwekt aldaar een zeer goeden indruk, terwijl daardoor de toetekennen schadevergoeding op de meest mogelijk billijke wijze wordt geregeld en overschatting wordt voorgekomen. Eenige ingezetenen van Holten die de markt te Lochem hadden bijgewoond en achter in den wagen een beschon ken buurman hadden nedergelegdvonden hem bij de tehuis komst dood. In de Kamper Courant leest men onder //eene wet die noodig is," het volgende: «Men vemreer,! 4 ehrtker). LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën i* voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 'a Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 n. 8 m.; 9 n. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 55 m '«middags te 12 u.,'anamiddags te 8 u.45 m., '«avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijke-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 2uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89| uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. -Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 uur. Kantc-or der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—8 unr; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1