N». 353. Maandag 22 April. A°. tSêl Binnenlandsch Nieuws. <VV i n LE1DSCH IllliltH Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zou- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem eu Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2^. u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aau de Lakenhal, Katoenfabriek eu op de Nieuwstraat's morgens te7 u. 55 m 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m.. 'savouds te 8 u. 10 ra. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 eu 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde lijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van FabricageDingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijasen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 nor; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Bij Zr. Ms. besluit van den 18 dezer is de officier van administratie 3de kl. C. Fuhridienende bij de zeemagt in Oost Indië op zijn versoek, eervol uit de zeedienst ontslagen. Men spreekt weder van een verandering van ministerie, ten gevolge der voordragt tot benoeming van een nieuwen gou verneur-generaal van Ned. Indië, waarop Jhr. de Koek, di recteur van 's Konings kabinet, zou zijn geplaatst. Men berigt ons uit 's Hage het volgende: Het Effectenblad deelt geruchten mede van een op handen zijnde nieuwe Ministeriëele crisisof van wijzigingen in het Ministerie en de Arnhemsche Courant van de voordragt aan den Koningtot benoeming van den heet de Koek direc teur van Zr. Ms. kabinet, tot gouverneur-generaal van Neder- landsch Indie. Wij zijn in bet zekere onderrigtdat zoowel het een als het andere gerucht ten eene male ongegrond is. De heer S. P. L'Honoré, referendaris aan het kabinet des Konings, ridder der orde van den Nederlandschen Leeuw, is na een 55jarige ambtelijke dienst in 71 jarigen ouderdom te '8 Hage overleden. De Minister van Binnenl. zaken heeft het gevoelen der provinciale commissiën van geneeskundig onderzoek gevraagd over de vraag, of het gebruik van vleesch van aan de long ziekte lijdende runderen al of niet nadeelig is voor de gezond heid. Twee commissiën hebben reeds aan het verzoek des Ministers voldaan en als hare meening medegedeelddat het vleesch van runderen geslagt in den aanvang der longziekte, niet behoeft afgeraden te worden terwijl dat van een rund, afgemaakt in het laatste tijdperk der ziekteals ten hoogste nadeelig voor de gezondheid van menschen moet worden beschouwd en het gebruik daarvan ten strengste tegenge gaan. Tot lid der Gedep. Staten van Noordholland is in de vergadering der Provinciale Staten van Vrijdag, te Haarlem gehouden, verkozen de heer L. Gerdenier te Medetnblik met 31 stemmende heer Hoeufft van Velzen verkreeg 29 stemmen. De Minister van Financien heeft, na verkregen magti- ging des Konings, aan den Voorzitter van de Tweede Kamer der Staten-Generaal doen toekomen een nader gewijzigd ontwerp van wet. tot wijziging der wet van 12 April 1850 (Stbl. N°. 15) op de brievenpo9terij zijnde daarbij aan den wensch uitgedrukt bij de laatste zinsnede vau j -3 van het Voorloopig Verslag der commissie van rapporteurs, betreffeada het doen vervaardigen van postzegels voor het frankeren vaa dagbladen en andere gedrukte stukken ouder zekere bepalin gen toegegeven. Een commissie uit de Koninkl. Academie van Weten schappen heeft bij circulaire de tusschenkomst en de mede werking der gemeentebesturen ingeroepen, om een ieder uit te noodigen behulpzaam te zijn in het opsporen, bewaren en ter kennis brengen van overblijfselen der oude vaderlandsch® kunst in den meest uitgebreiden zin. Het reg. rijdende artillerie, onder kommando van den kolonel van Wickevoort Crommelin, zal Maandag den 29sten dezer deze stad verlaten en wel de staf en twee kompagnien en den 6en der volgende maand de overige drie kompagnien van gemeld corps, welke zich naar Arnhem, alwaar het in garnizoen zal blijven, begeven. Den 9en Julij aanst. zal te Haarlem, in het kerkge bouw der Waalsche gemeente op het Bagijnhof, gehouden worden de 84e algemeene vergadering der Nederlandscha Maatschappij ter bevordering van Nijverheid. In deze verga dering zullen verschillende voorstellen behandeld worden, waar onder onderscheidene ontwerp-prijsvragen en ook in overweging worden genomen het al of niet uitschrijven der prijsvragen waarvan de termijn van beantwoording in September 1860 i| verstreken. Den llden Julij zal er een nijverheids-congres van wege de maatschappij worden gehouden. Tot het bijwo nen van dit congres zijnbehalve aan de leden der maat schappij ook circulaires gerigt aan alle maatschappijen ge nootschappen vereenigingen en instellingen van nijverheid eu landbouw. Er zaltijdens het houden van dit congres en om de belangrijkheid er van te verhoogengelegenheid zijn tot het plaatsen van werktuigen modellenproducten praepara- ten en alle andere voorwerpenwelke de belangstellenden onder de aandacht van gemeld congres mogten wenschen te brengen. - Ook zal in dit jaar te Haarlem een algemeene nationale tentoonstelling van nijverheid worden gehouden. Van de voorwerpen, afkomstig uit die tentoonstelling, zal eeu loterij worden gehouden. Deze loterij zal bestaan uit hoogstens 25000 loten a f 3 het lot. Het getal der prijzen zal in zulk een evenredigheid met de verkochte loten staan dat er voor de zes loten één prijs wordt geraamd. Vrijdag morgen is tusschen Vlaardingen eu Maassluis

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1