WATERSNOOD 1861. Te Koop GOTHISCHE ZAAL VAN HET PALEIS, ERNST EN LUIM Advertenliën. s1* «I. FJËMJIA, een keurig Exemplaar, bijna niet gebruikt van GIESELER, Lelirbucli der Kirclien- Gescliichle. Tentoonstelling der Prijsvoorwerpen van kunsten smaak, bestemd voor de Algemeene Verloting ten behoeve der noodlijdenden, te houden in de Bloemen gegaard uit den Lusthof der Nederlandsche Poëzy. president verklaarde, dat de rapporteur der commissie reeds herhaaldelijk was aangezocht om dat rapport optemaken, maar dat deze het gedurig heeft uitgesteld en er geen termen be stonden om hem daartoe te noodzaken. Toch zal men hem ter verantwoording roepen, zoodra hij in de vergadering verschijnt, daar hij niet tegenwoordig was toen de interpellatie van den heer Ollivier plaats had. Te Frankfort verzekert men, dat Z. K. H. Prins Frede- rik der Nederlanden met zijn gemalin en een talrijk gevolg den zomer in de naburige badplaats Soden gaat doorbrengen. Weldra zal een geschrift van de hand des overleden Koning van Pruissen het licht zien, hetwelk als manuscript door hem is nagelaten. Het heeft tot onderwerp de in-en uit wendige aangelegenheden der Evangelische kerk. Men verze kert dat het bedoelde geschrift de meest doorslaande bewijzen draagt van de grondige geleerdheid en den helderen blik des overleden monarchs. Uit Weenen wordt berigt, dat de Russische regering hat bewijs zou hebben gekregen, dat de beweging in Polen te Pa rijs beraamd is. Zooveel is zeker, dat Oostenrijk van de be weging zal gebruik maken om zoo mogelijk Rusland van Frankrijk te verwijderen en meer tot de regering van Keizer Frans te brengen. - Men heeft het plan om aan Hongarije uitgebreide concession te doen. - Rusland gaat intusschen voort met doortastende maatregelen tegen Polen te nemen." In het Huis der Afgevaardigden te Pesth wordt de orde gehandhaafd door studenten die als teeken hunner betrekking als zoodanig een sjerp met de nationale kleuren dragen en met uitgetogen sabel aan de ingangen en op de tribunes de wacht houden. Het voorzitterschap wordt nog steeds waarge nomen door den heer von Paloczy, president van jaren, die tot de echt llongaarsche partij behoort. Bij Leeds zijn in de vorige week verscheiden wagen» van een goederentrein op een hellend spoor losgeraakt en een eind verder in botsing gekomen met een personentreindie gelukkig ledig was; de botsing was zoo geweldig dat de passa giersrijtuigen over en door elkander geworpen en gedeeltelijk verbrijzeld werden; de schade wordt op 2000 begroot. Per soonlijke ongelukken hebben bij dit ongeval niet plaats gehad. De zoogenaamde strike of werkverlating in Engeland is nagenoeg geëindigd zijnde bijna al de ambachtslieden op de oude conditiën tot hun werkbazen teruggekeerdde weinigen, die nog ontbreken zullen dit loffelijk voorbeeld volgen. Het Russische legercorpsdat zijn winterkwartieren in Volhynie betrokken had, heeft bevel ontvangen om naar de Pool- sche grenzen opterukken. Na de gebeurtenissen te Warschau zijn een duizendtal boeren uit den omtrek derwaarts vertrokken om er hun broeders hulp te bieden. Bevallen van een 4Èoon J, H. BAC KER Wijnstroom. Leiden, 15 April 186 L. Heeren Leden van het De- P partement Leiden van het Instituut voor Doof stommen te Groningen worden uitgenoo- digd tot het houden eener bijeenkomst op Vrijdag den 19de" April e. k. ten zes ure des namiddags in het gebouw der Maat schappij Tot Nut van 7 Algemeenten einde een voorstel tot verandering van art. 74 en 88 der Wet te behandelen. Namens Directeuren SNELLEN VAN VOLLENHOVEN Secretaris. De Ondergeteekende heeft de eer de Dames kennis te geven, dat zij van Parijs ontvangen heeft Model-hoeden en Mutsen voor het Saisoen, als mede Bloemen, Linten enz. Zich beleefdelijk aanbevelende De Wed. JOLLIE - Spekman Ley den, 17 April 1861. Breedestraat. MAARSMANSTEEG. Een ruim en schoon assortiment PARA SOLS enz., dewelke zich door schoonheid als billijkheid der prijzen onderscheiden. Voor 25.in plaats van 48. Te bevragen onder N". 7aan het Bureau van het Leidsch Dagblad. op den Kneuterdijk te \s Gravenhage. Deze TENTOONSTELLING zal geopend worden voor het Publiek op Woens dag 17 April 1861 des middags ten 12 ure en zal voortduren tot en met Dings- dag 30 April daaraanvolgende. - Op Woensdag 17 April en op de Zondagen zal zij geopend zijn van des middags 12 tot des namiddags ten 5 ure, en op de overige dagen van des voormiddags 10 tot des namiddags ten 5 ure. De Toegangprijs is bepaald voor de Woensdagen op 1.en voor al de an dere dagen op 0.25 per persoon. Ingang aan den eersten toren in het Noordeinde, aan de zijde van het Heulstraatje. De Commissie voor de Algemeene Verloting voornoemd 's Gravenhage, Namens haar, April 1861. E. VAN BYLANDT, Voorzitter. W. H. VAN MEUKEREN, Secretaris. Bij A. W. SYTHOFF, is verschenen: J. J. L. ten Kate, De Verzoeking. - W. J. van Zeggelen, Om de wille van het smeer likt de kat de kandeleer. - A. J. de Buil, Een drama van deu dag. - S. J. van den Bergh, Pieter Jansen (1629). - R. Bennink Janssonius, Verborgen deugd. - W. J. Hofdijk, Verboden Minne. - J. A. Alberdingk Thijm, Het stand beeld voor Rembrandt. - A. van der Hoop, Jrz., Een eenvoudig rijm, bij de Schil derij: »Het zieke kindje" van EIcbanon Verveer. - C. G. Withuys, De Onafhan kelijke. - S. J. van den Bergh, Aan Johannes Bosboom. - D. Dorbeck, De ongerechte eed. - P. A. de Génestet, Kinderloos. - J. P. HasebroekOp de duinen te Domburg. - Ph. de Kanter, Uw Koningrijk kome. - W. J. Hofdijk, Een heir- macht in 1134. - W. J. van Zeggelen, Een paar indrukken. - R. Bennink Jans sonius, Rijken en Armen. - L. van den Broek, Pieter van den Broeke op Java.- Richard, De Duiker. - J. A. Alberdingk Thijm, Het Woud. - De twee Portret ten. - J. P. Lleije, Een krans van liederen. - R. Bennink Janssonius, Bij een Graf. - Anna, Het meir Leman. - S. J. van den Bergh, Rochus Meauwiszoon (1572). - W. J. van Zeggelen, Kinderkens en Ouderzin. - A. J. de Buil, Eene bladzijde uit de Heilige Schrift. - W. J. HofdijkMjnneprijs. - P. A. de Génesiet, Dichterlijke nagalmen. - J. J. L. ten Kate, Memento. - W. J. van Zeggelen, De oudste Zoon. - S. J. van den BerghAan Jan Weissenbruch. - R. Bennink Janssonius, Winternacht. - L. van den Broek, Ruben en Sara. - P. A. de Génestet De Avondzon. - D. Dorbeck, De Armbrostier van Berkenrode. - D. Dorbeck, De Drinkschaal. - J. P. Heije, Het lied van de Klok. - Pb. de Kanter, Na de lezing der Gedichten van Albertine Kehrer. - L. van den BroekJochem Willeihsz^ van de Kaap de Goede Hoop. l'rijs f 1.90.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3