N°. 344. Donderdag 11 April. A°. 1861 Binnenlandsch Nieuws. Door het departement van Oorlog is aan alle legercorp sen bekend gemaaktdat Z. M. Hds. beminde zoonden prin» van Oranje, luit.-gen. onlangs heeft benoemd tot in specteur bij het wapen der kavallerie. LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, he- halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 ra.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 in.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2\ u. Overige dagen 3 u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 55 m 'smiddagste 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m '«avonds te 8 u. 10 m.Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. R.ijt-.i-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks, van 8—9,} uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is opeu dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Üanteor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 3 6 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Aeoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur: van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur. Naar men verneemt heeft het Z. M. behaagd de hee- ren J. S. Philips en F. J. Behr, commissarissen van politie, eerstgemelde te Amsterdam, de tweede genoemde te Scheve- niagen, te benoemen tot ridders der orde van de Eikenkroon, een onderscheiding die velen genoegen zal doenuithoofde niet alleen van de veeljarige trouwe en ijverige dienst van beide heeren, maar ook omdat zij, ieder in den hem gegeven werkkring, zoozeer de pligten van hun ambt met welwillende voorlichting en de eischen van menschlievendheid weten over een te brengen. Z. M. heeft benoemd tot notaris te Alkmaar A. J. de Lange, kand.-not. en te Schagen C. Boonacker, procureur te Alkmaar; tot derden bewindvoerder over het fonds gesticht door Maartje Jacobsdr. van den Hoorn, Wed. van Pieter Lam- mertz. Fortuyn, Jhr. Mr. G. C. Fontein Verschuir te Alk maar tot ontv. der dir. bel. en ace. te Neuzen H. G. Schro der te St. Annalandte Koewacht A. von Geusauthans visiteur en te Overslag c. a. W. C. Smith, sum. te 's Herto genbosch. Z. M. zal, naar men verneemt, tijdens zijn bezoek van de hoofdstad zich ook naar het Nieuwe Diep begeven, ten einde de verdedigingswerken aldaar te bezigtigen. Z. M. heeft bepaald dat de medaille voor genees- en heelkundige of vaccinebureauxdie zich verdienstelijk hebben gemaakt door de gratis vaccinatie van minvermogenden zal zijn ingerigt: op de eene zijde voorzien van's Konings borst beeld en op de keerzijde van een eiken- en laurierkrans met een iatijnsch opschrift. Den 26 dezer zal te 's Hage de aanbesteding plaats hebben tot de levering van de benoodigde brandstoffen en kaarsen voor de militaire wachten der rijks en den 13en der volgende maand die voor de benoodigde bloedzuigers voor de militaire hospitalen en infirmeriënde leverantie voor beiden zal aanvangen den lsten Julij a. s. en eindigen uit. Junijdea volgenden jaars, Gedeputeerde Staten der provincie Noordbrabant hebben bijna algemeen afwijzend beschikt op het vereoek der onder wijzers, die de betrekking van voorzanger bij de Herv. gsm. bekleeëen, om daarin te continueren. De kap.-luit. ter zee Boy ervroeger adj. van den Minister van Marine Smit van den Broeeke, is benoemd tot chef der afdeeling personeel bij het dep. van Marine. De vleeschbal te 's Gravenhage wordt thans afgebroken. Dit gebouw was vroeger een korenhuis en nog vroeger een kapel, door hertog Albrecht van Beijeren in 1402 gesticht om ten eeuwigen dage tot een godsdienstig einde te worden gebruikt. In 1619 werd dit gebouw tot vleeschhal ingerigt, zoodat, zegt de Stoompostde herinnering aan de paters nog tot onlangs voortleefde in de paterstukken, die in deze kapel waren opgehangen. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Donderdag avond worden ten tooneele gevoerd de groote opera les Huguenots. De Gemeenteraad van Amsterdam, heeft besloten tot het aangaan eener geldleening groot 18,000,000 tegen 3| pCt. rente met aflossing in 96 jaren; de koers der uitgifte is be paald op 85 pCt. Die leening is bestemd tot aflossing der 5 pCt. stedelijke schuld en der 4 pCt. losrenten van 1845. Men verneemt uit Amsterdam dat de straten en grach ten, waar langs Z. M. den Koning zich naar het paleis met H. M. de Koningin en de overige leden der Kon. familie begaf, algemeen waren versierd en inzonderheid de Kalver- straat een schoon gezigt opleverde. Het monument op den Dam was smaakvol opgetooid met tropheën en groenzeven wa penschilden, van Konings- en vaderlandsliefde getuigende op schriften voorzien waren daarbij aangebragt. - Dingsdag was er diner ten hove van 70 couverts. De gemeenteontvanger van den Helder is voortvluglig. Hij nam den 17 Maart jl. de wijk naar Londen en bij het opnemen der gemeentekas bleek het tekort niet minder dan 30000 te beloopen, onverminderd de later gebleken ontvan gen doch niet geboekte gelden. De borgstelling van den voortvlugtige bestaat uit een inschrijving groot f 10000 2^ pCt. op het grootboek der Nationale Schuld, terwijl hij op 1 Januarij dezes jaars ongeveer f 60000 in kas had. Het schijnt ook aan den Helder de gewoonte te zijn geweest, dat door Burg. en Weth. op bij den Gemeente-Ontvanger bekende en vastgestelde dagen de kas werd opgenomen en 't blijkt hoe hierin een waarborg is voor de gemeente. Het verlies voor de gemeentekas is aanmerkelijk; maar het batig saldo

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1