Buitenlandsch Nieuws. zoeken harer kleederen vond noen een vrij aanzienlijke som geldswaarvan zij de herkomst niet voldoende kon verklaren, Zij is voorloopig in hechtenis genomenterwijl de zaak wordt onderzocht. Uit Rome zijn te Turin aangekomen Dr. Panteleonien pater Passaglia, om met de regering te onderhandelen. Te Bremen is de instelling der gilden opgeheven. Zoolang de Fransche troepen te Rome zijndenkt Ko ning Frans aldaar te blijven. vrouwen van Italië in den eeht te treden. Bijna te gelijkertijd stortte hij bij gelegenheid eener parade op het plein Coronna tengevolge van zulk een toeval neder, waarop hij de monniks kap aannam. Die toevallen keeren thans nog dikwijls terug en zijn dus volstrekt niet ongewoon. Vrijdag avond heeft er met den spoortrein van Aken naar Maastricht, boven Valkenburg, een ongeluk plaats gehad. Onderscheidene waggons zijn uit het spoor geraakt, van een hoogte naar beneden gestort en verbrijzeld^ Een dame te Has selt of te St. Truyen te huis behoorende, zou daarbij het leven verloren hebben en onderscheidene inwoners van Maas tricht werden meer of min ernstig gewond. Onder dezen be hoort de heer Rdie een arm heeft gebroken. De genees heer Geelekirchenvan Valkenburg, heeft onmiddelijk na het gebeurde zooveel mogelijk aan de gewonden hulp verleend. Woensdag II. had te Lobith een treurig ongeval plaats. Een arbeider was bezig aan de overzijde der rivier zware boomen te vellen. Geheel onverwachts valt een boom ter aarde en verbrijzelt een zijner beenen. Men kan zich een denkbeeld vormen van de smarten, die de ongelukkige leed, daar hij zoolang met zijn gebroken been onder den zwaren boom moest blijven liggen totdat men die door middel eener dommekracht had afgewenteld. De man was vader van 4 kinderen, die door dit ongeval in diepe ellende gedompeld zijn. De Thermometer van Fahrenheit teekende alhier Za- turdag namiddag te 5 uur 47°, te 8 uur 42°, te 10 uur 42°, Zondag morgen te 6 uur 40°, te 8 uur 44°, te 12 uur 48°, 's namiddags te 2 uur 50°, te 5 uur 47°, 's avonds te 8 uur 43°, te 10 uur 42°. Heden Maandag, 's morgens te 6 uur 42°, te 8 uur 47°, te 12 uur 49°, 's middags te 2 uur 48° en 4 uur 48°. Garibaldi zal niet lang te Turin vertoeven. De regering heeft een besluit genomen dat hem zeer welkom zal zijn en goed zal werken op de stemming des lands vooral van Zuid- Italie. De vier division van het leger van Garibaldi (Bixio, Medici, Cosenz en Türrzullen geheel georganiseerd worden. Zij zullen onder de leiding van Cialdini een voornaam be standdeel van het Italiaansche leger uitmakenmaar de rege ring heeft nu reeds uitdrukkelijk verklaard dat ingeval van oorlog de gezamenlijke vier divisien onder bevel van Garibaldi zullen gesteld worden. Ten gevolge van onderhandelingen tusscheu Garibaldi, "Victor Emanuel en Cavour zullen er vier regementen jagers in de Sardinische armee worden opgerigt, die bestaan zullen uit de vrijwilligers van Garibaldi en onder zijn bevel worden geplaatst, tot uitvoering der operatien waarmede bij speciaal zal worden belast. Dingsdag zal graaf Cavour in den Senaat van Italië betrek kelijk de Romeinsche aangelegenheden worden geipterpelleerd- Men is in de laatste dagen minder bevreesd voor oor log, omdat Oostenrijk de Mincio niet over kan trekken zon der een tractaat met Frankrijk te schenden, waardoor deze Mogendheid noodwendig tusschen beiden zou moeten komen. Yan een andere zijde zou door het versterkte Bologna met een bezetting van 40,000 man een driemaal sterker vijande lijke magt kunnen worden tegenstand geboden. Die bezwaren zijn voor Oostenrijk van overwegenden aard, te meer, daar de Duitsche kabinetten niet geneigd zijn, Oostenrijk bijtestaan, om een deel van Italië te heroveren of Venetie te verdedigen. Graaf Cavour heeft dan ook reeds herhaalde malen verklaard dat het niet noodig zal zijn Venetie door een oorlog te ver overen, daar het door Oostenrijks onmagt als van zelf in handen der Italianen zal geraken. - Zooals men weet is de Paus dezer dagen plotseling on gesteld geworden. Men verhaalt te Parijsdat reeds als graaf F'erretti Massai dienende als officier bij het Romeinsche leger, de Paus dikwijls aan epileptische toevallen bloot stond die hem poodzaakten zijn plan optegevenom met een der schoonste Prins Napoleon zal in den Senaat de kandidatuur van Prins Murat voor den Napelschen troon bestrijden. Er gaat reeds sedert geruimen tijd geen week voorbij zonder dat zich in het paleis der Tuilerien personen aanmel den met het dringend verzoekom den Keizer of de Keizerin te mogen spreken ten einde de een of andere belangrijke mededeeling te kunnen doen, terwijl het alsdan gedurig blijkt dat het menschen zijn die aan vlagen van krankzinnigheid lijden. Vrijdag was dit alweder het geval. Een heer verlangde bij Z. M. te worden toegelaten en gaf op eenige vragen die hem door een der hofbeambten werden gedaanten antwoord, dat hij een zoon was van Koning Karei X en altoos in een overzeesch land een hooge militaire betrekking bekleed had. Na nog eenige andere ophelderingen zeide hij dat hij den Keizer een voorstel wilde doen. Hij zou namelijk van al zijn rechten op den troon afstand doen en zich als burger te Pa rijs vestigen, wanneer de Keizer dan maar zoo goed was van hem den titel van prins toetekennen en hem in staat wilde stellen een aan zijn rang geëvenredigde hofhouding te voe ren. Ten gevolge van die verklaring werd de pseudo-prins naar een krankzinnigenhuis gebragt. In de tuinen van het kasteel van Bellegarde werd dezer dagen een vreemde ontdekking gedaan. Bij het afbreken dei- helling van een der waterwerken vond men namelijkop een el diepte, het volledig materieel eener werkplaats van valsche munters, namelijk twee persen, nog met was gevulde model- vormen, matrijzen, smeltkroesen tangen scharen, aanbeelden, vijlen en vier koperen staven. In een der kroezen werden vijf tien door vermenging van lood en tin vervaardigde valsche muntstukken, met de beeldtenissen van Hendrik IV en Lode- wijk XIII en ter grootte van 24 sous en van een kroon, ge vonden. De gevangenis, die de kern van het nieuwe kasteel uitmaakte, hetwelk door Lodewijk XIV voor mevrouw de Mon- tespan gesticht en door den Hertog van Antin, bastaardzoon diens Koningsvoltooid werd, behoorde onder Lodewijk XIII den Hertog van Bellegarde, voormalig opperstalmeester van Hendrik IV. De penning- en oudheidkundigen zullen zich nu met deze zonderlinge ontdekking hebben bezig te houden. De Rechtbank van Koophandel van het dep. der Seine heeft 11. Donderdag het huis van Mirès ontbonden verklaard. De laatste tijdingen uit Warschau blijven zeer ongunstig. Het manifest van prins Gortschakoff en de opheffing der dile- gatie van de burgers en van de burgerwacht hebben een diepe verslagenheid onder de bevolking teweeggebragtdie zich in verschillende manifestatien openbaart. Gelukkig zijn die tot dusver van vreedzamen aard gebleven zoodat de militaire magt niet is behoeven tusschen beiden te komenmaar of dit lang zoo blijven zal is zeer te betwijfelen. OFFICIEEL XIECWI. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten, dat een gedrukt exemplaar der vastgestelde lijst van de bevoegd erkende geneeskunstoefenaren enz., voor den jare 1861, da gelijks (uitgezonderd Zon- en Feestdagen) ter Secretarie dezer Gemeente ter inzage ligtvan des voormiddags 10 tot des namiddags 1 ure. Aan Burgemeester en Wethouders is vergunning aange vraagd door: 1°. W. C. C. van Oudendorp, fabriekant alhier, tot het doen plaatsen van een stoomwerktuig met ketel in een door hem opterigten katoenspinnerijgelegen aan den Sin gel, even buiten de Marepoort, in den tuin van het pereeel, geteekend wijk IX. N°. 33. Sectie A. N°: 207, 208 en 240. 2°. J. P. Ringeling, Jr., Zilversmid, binnen deze gemeente woonachtig, tot het doen plaatsen van een Zilver smidsvuring in het achterste gedeelte van het huis op de Mare, geteekend Wijk V.. N°. 753. De eigenaars en bewoners van de naastbijgelegen en be lendende panden zijn ten opzigte der informatiën de com- modo et incommodoopgeroepen, om zich in hun belang

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 2