N°. 342. Dingsdag 9 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot burgem. van Nuenen J. van Hombergh en van Berkel en Schaft J. Verkokentot off. van Justitie bij de arr. rechtbank te Sneek Mr. W. van Nauta Lemkelid dier rechtb. en tot ontr. der dir. belastingen te Abkoude E. M. van Metterburgh, thans te Halsteren. Bij Koninklijk besluit van 11 Maart 11. is bet getal predikanten bij de protestantsche gemeenten in Ned. Indie bepaald op 30, waarvan 9 zullen genieten ƒ500 en de overigen 100 's maands. HH. MM. de Koning en Koningin en HH. KK. HH. de Prins van Oranje en Prins en Prinses Hendrik der Neder landen met HD. gevolg zullen morgen Dingsdag ten twaalf ure, met een extra trein uit de residentie naar Amsterdam vertrekken. Z. Exc. de Minister van Oorlog is, vergezeld van de chefs der afdeelingen genie en artillerie van zijn departement, naar den Helder en het Nieuwe Diep vertrokkenten einde de fortificatiën aldaar te inspecteren en over nieuw aanteleg gen defensiewerken een beslissing te nemen. De Minister van Justitie heeft ter kennis van belang hebbenden gebragt, dat zijn gewone audiëntie op Woensdag den 10 April aanstaande geen plaats zal hebben, Ook de audiëntie van den Minister voor de zaken der Hervormde Eeredienst enz. zal op Donderdag den 11 dezer geen plaats hebben. H. M. de Koningin heeft Zaturdag morgen met een bezoek vereerd de te 's Hage in het gebouw der Teekenaca demie, aan den Boschkant, geopende tentoonstelling van bloemenplantenvruchten enz., door de Kon. Nederl. Maat schappij tot aanmoediging van den tuinbouw. De groote zaal levert bij het binnentreden een allerfraaist en verrassend ge- zigt op. De aldaar, op hoogst smaakvolle wijze, tentoonge stelde prachtige bloemen enz. munten uit door voortreffelijke kweeking en door fraaiheid der exemplaren. De tentoonstel ling is een bezoek overwaardig en niemand zal er onvoldaan van terugkeeren. In den Gemeenteraad van 's Gravenhage werd nu en dan getwijfeld aan de ernstige meening van het bestuur der Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij om een spoorweg aanteleggen van Scheveningen over 's Gravenhage en Leiden naar Woer den, waarvoor de Regering concessie had verleend. Nu schijnt dien twijfel te zijn opgeheven, omdat het ontwerp der rigting in het algemeen is vastgesteld en een geldleening is aange gaan om de kosten van de uitvoering der concessie van 26 April 1860 te bestrijden. Men is nu tot de overtuiging ge komen dat het belang van 's Gravenhage medebrengt aan dia onderneming geen noodelooze bezwaren in den weg te leggen. Integendeel wil men zelfs de hand leenen, om de bestaande concessie in het voordeel der maatschappij te zien gewijzigd. De directie van de Holl. IJzeren Spoorwegmaatschappij heeft bekend gemaakt, dat de inschrijvingen voor de geld leening groot 4.600.000 zijn aangenomen. Naar men verneemt is het door den kerkeraad der Herv. gemeenre te Goes uitgebragt beroep op Ds. J. Drost te Rhe- nen dat bereids door dien predikant is aangenomendoor het klassikaal bestuur niet goedgekeurd. Men schijnt in gevoelen te verschillen over de uitkeering der toelage van f 500 dooi de gemeente aan het Rijkstractement toegevoegd. De hoofdcommissie tot regeling der algemeene natio nale tentoonstelling van nijverheid te Haarlem in dit jaar te houdenheeft dezer dagen magtiging bekomen tot het houden eener loterij van voorwerpen afkomstig uit die ten toonstelling naar aanleiding van het door directeuren der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid afgekondigde programma. De speciale commissie heeft thans het plan voor die loterij vastgesteld, o. a. de volgende bepalingen inhoudende: Het bestuur en toezigt over den aankoop en de verloting, met al wat daartoe betrekkiug heeftis opgedragen aan de genoemde speciale commissie. De voorwerpenwelke voor de loterij aangekocht zynzullen ten blijke daarvan met een teeken voorzien worden. De loterij zal bestaan uit hoogstens 25,000 loten, a 3 het lot. Het geheele bedrag der ver kochte loten zal besteed worden tot aankoop van tentoonge stelde voorwerpen. Alleen de onkosten der loterij zullen daar van worden afgetrokken. Het getal der prijzen zal in zulk een evenredigheid met de verkochte loten staan dat, er voor de zes loten een prijs wordt geraamd. Een vreemd koopmandie zich 11. Vrijdag/f^Zwolle*?^ ter markt bevond, bemerkte des middags, dat hefeSflHfras ontvreemd. De politie hiervan onderrigt stelde, telfstBnCelsct^- onderzoek in, met dat gevolg, dat men vermoed^ op een vrouw, bij wie hij een gedeelte van deiL'metgentbad1' doorgebragt. Zij werd terstond opgespoord en hetCfÏpoK^ LEIDSCH DAGBLAD. Dszs Courant varachijnt alken dag, ba- halva Zon- an Faaatdagen, an koet raar Leiden 1.95, en franco par poet 2.80 in da dria maanden. De pr\j» der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cent», behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen raa Leiden naar Graranhaga, Delft, Schiedam an Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 2 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 a. 47 m.; 1 I m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot ran Leiden (Ligplaats Haren) naar Amsterdam, Maandag oahtend» 2 u., da overige werkdagen 5 u.; ran Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2| u. Overige dagen i u. Poatbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraatr's morgens te7 u. 55 m., 'smiddagstc 12 u., 'snamiddags te 3 u.45 m,, 'saronds te 8 u. 10 m. Oost-Indisohe Landpost. Over Southampton, 1 en 17; orer Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelyks van 89^ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingedag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9 10 uur. IL&ntoor der Plaatselijke Aooijnsen, dagelijks van 8 1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van '«Rijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1