N°. 841. Maandag 8 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. - Naar wij vernemen zal, even als in 1855 door Z. M. den Koning medailles worden uitgedeeld aan de personen die zich bij de jongste overstroomingen verdienstelijk hebben gedragen. Het moderamen van gecommitteerden tot de vertaling van het N. T. is 11. Donderdag te 's Hage met de afgevaar digden der vier afdeelingenwaarin dat werk verdeeld werd bijeengekomen ten einde onderling te bespreken hetgeen tot dusver reeds is verrigt ter bevordering der meest mogelijke eenparigheid, zoo in het vertalen als in hetgeen overigens tot dien gewigtigen arbeid behoort. De heer Dr. G. Simons, lid van den raad van state, oud-Minister van Binnenl. Zaken, is sints eenige dagen ern stig ongesteld; de zieke heeft een rustigen nacht doorgebragt en geeft hoop op herstel. Sedert eenige dagen houdt de Commissie voor de alge- meene verloting ten voordeele der hulpbehoevenden door den Watersnood zich bezig met het ontpakken en in orde bren gen der voorwerpen, die uit het geheele Kijk en uit het bui tenland als prijzen voor die verloting zijn toegezonden, welke in de Gothische zaal en de daarop uitkomende zalen zullen worden ten toon gesteld. Naar men verneemtbewondert men algemeen het getal en de keur van voorwerpendie te 's Hage vereenigd zijnen wier getal nog dagelijks van alle zijden toe neemt. Men mag het dan ook daarvoor houdendat de ten toonstelling, die, naar vroeger aangekondigd is, den 17den dezer aldaar zal worden geopendeen der prachtigste zijn zal, welke immer tot een weldadig doel hebben plaats gehad. Ten gevolge der aanhoudende aanvragen, heeft de com missie voor de algemeene verloting ten behoeve der water noodlijdenden heden de laatste loten in het tweede honderd duizendtal uitgegeven. Als een staaltje van de ellende, die de watersnood in Gelderland heeft veroorzaakt en waarvan de gevolgen niet kunnen worden vergoedleest men in een weekbladvan een huisgezin dat, hoe ruim ook bedeeld, moeijelijk opteheffen is uit den toestandwaarin het door den vloed is .gebragt. Het zijn burgermenschendie een fatsoenlijke broodwinning had den. Een der doorbraken viel juist voor hun woning en sleepte in een oogenblik tijds alles mede in de diepte. Op het ijs later rondzoekende, vond de man slechts een van zijn bedden bijna geheel droog en onbeschadigdbenevens een godsdienstig huisboek, maar voor het overige niet3 dan de kleeding, die de man, vrouw en drie kinderen aan het lijf hadden. Al ontvangt die man zijn huis en broodwinning terug, wat nog wel te betwijfelen valt, waarvan leeft hij dan dit jaar met vrouw en kinderen? want de bedeeling is niet vol doende. Wat baat het, zoo de man al eens 50 ontvangt om handel te doen De man is bekend van een zedelijk gedrag maar nu uit zijn stand geruktwaarin hij het onderhoud voor zijn gezin vond. De 's Gravenhaagsche kermis zal dit jaar aanvangen op Maandag den 13 Mei a. s. en eindigen op Dingsdag den 21 Mei daaraanvolgende. Naar men verneemt, zal die kermis bezocht worden door de cirques van de heeren Wohlschlager en Loisset, de Salon des variétés van de heeren Sterk en Comp., met hun geheel nieuw gezelschapdat voor de eerste maal in een zeer fraaije tent deze kermis zal bezoeken, alsmede de Salon van de hee ren Boas en Judelsvoorts twee menagerienterwijl er nog verscheiden aanvragen tot het bekomen van standplaatsen tot het houden van andere vermakelijkheden, zijn ingekomen. Heden Zaturdag is te 's Hage geopend een tentoonstel ling van bloemen planten, vruchten enz., der koninkl. Ned. maatschappij tot aanmoediging van den tuinbouw. Deze ten toonstelling wordt gehouden in het gebouw der Teeken academie aan de boschkant. aldaar. Zij zal tot en met aanst. Dingsdag geopend zijn. De commissie van beoordeeling der ingezonden voorwer pen heeft o. a. toegewezen een zilveren medaille en 10 aan Mr. P. T. van Hoorn te Voorschoten voor SObloeijende rozen op stam, en aan diezelfden heer voor de schoonste verzameling vervroegde groenten een zilv. medaille, benevens een gelijke medaille en 10 aan zijn tuinier. Beroepen bij de Nederd. Herv. gem. te Urk de cand. S. F. W. Roorda van Eijsinga; te Lollum Ds. J. van der Meulen te Arnemuidente Vlissingen Ds. G. L. Fruitier de Talma te Scherpenzeel; te Wolvega Ds. G. J. Simons te Kollum; te Wester- en Heiligerlee Ds. J. J. Knap te^-EnS- dorp en te Oudega Ds. G. Landweer te Giessen en Jüjswijk.. Aangenomen het beroep naar Wognura door ,'Ds. P. A. Swart te Calantsoog. Beroepen bij de Christel. Afgesch. gemeenten te Andijk Ds. J. Neutjes te Harlingente Scharnegoutum Ds. L. J, LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zss Cents, behalve 35 Cents zegel recht, vo#r elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 2 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden Maandag 's middags 2£ u. Overige dagen 3 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoeufabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u.,'s namiddags te 3 u.45 m,, 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Ri^ks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89£ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijdeu. - Burgemeester en Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, üingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1