N°. 338. Donderdag 4 April. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft goedgevonden alsnog tot belooning van zijn gedrag bij de 2de Bonitche expeditie op den 6 December 1859, te benoemen tot ridder der 4de lel. van de Militaire Willems-orde den wachtmeester bij het regement Oost-Indi sche kavallerie P. van Bergen. Z. M. heeft goedgevonden te benoemen: bij het wapen der inf., tot Isten luit. (naar ouderdom van rang), den 2deu luit. N. H. A. Camp, van het wapen, tijdelyk gedetacheerd bij de landmagt in W. I.; bij het 1ste reg. de 2de luits, E. J. D. F. Tonnet, van het koloniaal werfdepot, K. W. Rueck, J. G. Arensma en H. H. T. Walter, van het eorps; b(j het 2de reg., de 2de luits. B. W. van Werkhoven, G. J. Weber, G. Visker en H. C. de Korte, allen van het corps; bij het 3de reg., de 2de luits. L. D. Borel, R. P. VerspijckM. A. A. J. van Neck, J. R. Goteling Vinnis en H. G. Meuskens, allen van hek corpsbij het 4de reg. de 2de luits. P. F. Cou- mans, J. C. Santhagens, J. Lammerse, G. van der Voort, J. A. Jochema, P. G. van Enst, J. W. D. van Dorth, W. Stevels en E. J. Brugmanallen van het corpsbij het 5de reg. de 2de luits. L. E, Gerdessen, A. S. C. Saurelbeiden van het corpsJ. M. Boombergenvan het koloniaal werfdepot G. van Nouhuys, R. J. C. van der Meulen, W. A. baron van Lynden 2den luit. adj., Jhr. J. H. van den Velden C. A. Koorevaar en J. C. Leydsallen van het corpsbij het 6de reg. de 2de luits. C, O. van KesterenC. van Maa- nenA. de HeusJ. F. Roels en N. van Hilleallen van het corpsbij het 7de reg., de 2de luits. A. H. J. L. Ponse G. H. Niermans, A. P. F. Prince, J. W. M. Leussen en W. K. F. Meijer, allen van het corps; by het 8ste reg. de Sde luits. J. J. van Noord, J. P. Jonxis, G. Clockeuer Brousson, F. J. N. Prohn, C. S. Rinia van Nauta en H. J. J. Kuilenbergallen van het corps; by het instr.-bat., de 2de luits. M. C. U. Huber en M. F. Holthausenbeiden van het corps- bij het wapen der art.tot Isten luit. (naar ouderdom van rang), bij het reg. veld-art., de 2de luits. A. L. Boeck en L. H. C. van der Sluys Lehr, beiden van het corps; by het 1ste reg. vesting-art., de 2de luits. R. van Maas- velt en J. G. J. Paravicini di Capelli, beiden van het corps; bij het 2de reg. vesting art. de 8de luits. W. H. B. Wil- kensN. H. Boerrigter en Jhr, T. C. Calkoenallen van het eorps; bij het 3de reg. vesting-art. den 2den luit. P. W. Pfeiffer, van het corps- verder den 2den luit. A. Lamotvan het 2de reg. inf. in zijn rang en anciënniteit bij het wapen der inf. van het leger in Oost-Indie overteplaatseneindelijk deu offic. van gez. der 3de kl. bij de geneesk. dienst der landmagt in West-Indie C. van Lier te bevorderen tot offic. van gez. der 2de kl. by die dienst. Z. M. de Koning zal zich Dingsdag a. s. naar Am sterdam begeven en de beide volgende dagen telkens 's morgens te half tien ure audiëntie verleenen, Woensdag aan burgerlijke en militaire autoriteiten en Donderdag aan particulieren personen. De Gemeenteraad van Amsterdam heeft tot conrector van het stedelijk Gymnasium benoemd Dr. J. H. Nieuwveen praeceptor aldaar. Zaturdag 11. werd te Zaandam de eerste steen gelegd voor een nieuw te bouwen Evang. Luthersch Weeshuis, ter wijl het bouwen van een school voor openbaar lager onder wijs met onderwijzerswoning aldaar is aangenomen voor de som van 14832. Twee jaren geleden werd te Haulerwijk een dienstmaagd, van haar gouden oorijzer en andere voorwerpen van waarde beroofdaan den weg vermoord gevondenwaarvan de dader niet is ontdekt, ofschoon sterke vermoedens tegen zekeren persoon bestonden. Die persoon is kort daarop wegens een andere misdaad tot 7 jaren tuchthuisstraf veroordeeld, maar thans schynen de vroegere vermoedens aanleiding te hebben gekregen, om tot een gerechtelijk onderzoek overtegaan. Tot dat einde is hy uit de gevangenis te Leeuwarden naar Heere veen overgebragt. Dezer dagen herdacht de heer Moltzer zijn 40jarige dienst als griffier bij de Leidsche Rechtbank; - een voorregt dat zeld-? zaam genoten wordt en uit dien hoofde belangstelling verdient- een voorregt, te meer te waardeeren daar den hooggeklommen leeftyd hem niet verhindert die betrekking nog met onver- flaauwden ijver waartenemen. Die dankbare herdenking krijgt hoogere waarde bij de bewustheid in roeping en pligt steeds getrouw te zijn geweest; die zelfvoldoening moge een terugblik op den afgelegden weg aan den jubilaris schenken. Te Berg-Ambacht is Zondag morgen te 3 uur een he vige brand uitgebroken in een huis, waarvan de bewonerson- langs gehuwd, den vorigen dag met de stoomboot jwt&r i waren vertrokken, om hun ouders te bezoeken./jolles lag. in den asch voordat er hulp kwam, zoodat met liet huis ook de LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant ssrichijnt «lken dag, ba- halve Zon- an Faaatdagen, an koat reor Leiden ƒ1.95, an franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën ia voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsiug. Afzonderlijke Nomraers Vijf Cents. Spoortreinen van Leidan naar 'a GravanhagaDelft, Schiedam en Rotterdam ta 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaata Haven) aaar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 'a middags 2 u. Postbus!igtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op da Nieuwatraat:'amorgens te7 u. 55 ra 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 ra., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost, Over Southampton, 1 en 17; over Tritst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand, Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8—9£ uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. Burgemeester, dagelijks t« 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. —De Gemeente-Architect is ta spreken ta zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur, Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 9—2 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1