N°. 326. Woensdag 20 Maart. A0. 186). Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCB DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.85, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 8 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Arasterdam, Maamdag ochtends 4 de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te 7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 's namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 vau elke maand. Rijke-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^. uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. -De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Aocijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft tot secretaris der commissie belast met het afnemen der diplomatieke examens benoemd Mr. H. A. van Dijkcommies bij het dep. van Buitenl. Zakenin plaats van Mr. VY. baron van Goltstein eervol ontslagen. De Gemeenteraad van Doesburg heeft tot gemeentear- chiteot benoemd den heer A. M. A. Gulden, bouwkundige te Arnhem. Maandag morgen heeft op plegtige wijze en met mili taire eerbewijzen op de burgerlijke begraafplaats te'sHagede ter aarde bestelling plaats gehad van wijlen H. Blinde, ge pensioneerd onderoffie. van het Indische leger. De overledene was gedecoreerd met de Militaire Willemsorde, het metalen kruis, de medaille voor 12 jaren trouwe dienst de medaille van Java en die van St. Helena welke onderscheidingsteeke nen op het lijkkleed waren gehecht. De slippen van het lijk kleed werden door ridders van de militaire Willemsorde ge dragen. De trein werd geopend door een peleton grenadiers, waarop het muzijkcorps der jagers volgde dat bij afwisse ling treurmuzijk uitvoerde. Achter de lijkkoets volgden onder kommando van een oficier de onderofficieren van het reg. grenadiers en jagers. Als een bijzonderheid deelen wij mede, dat de Minister van Oorlog,'het Binnenhof passerende toen de trein aankwamdien wachtte en het lijk zoomede de zich daarbij bevindende ridders de militaire eer bewees, hetwelk op alle die er getuigen van waren een hoogst gunstigen in druk maakte. De soiree, die Maandag avond ten hove heeft plaats gehad, was buitengewoon luisterrijk. Zij werd door de leden der Koninklijke familie, benevens door de leden van het corps diplomatique, de Ministers en een aanzienlijk getal genoodig- den bijgewoond. Op deze soiree werden verschillende tableaux vivants door eenige der genoodigden voorgesteld, die allen door de rijke en prachtige costumes zeer de aandacht trokkende reeds gespannen verwachting werd in alle opzigten overtroffen. De tableaux bestouden uit de voorstellingen1°. David en Saul. 2°. Les Chanteurs (scène du Tannhauser). 3°. Le due de Richelieu et la marquise de Prie. 4°. Eugène. (scène térée d'une tragédie de Goethe). 5°. Palestina, par Heilbuth. 6°. Entanglement par Maguire. 7°. Comment I'esprit s'éveille. - Deze voorstellingen werden door muziek begeleid waarbij door den heer v. d. Does de piano werd bespeeld. De soiree duurde tot laat en de voorstelliugen maaktendoor boeijende afwis seling en 't geheel zulk een indruk, dat de herhaling daarvan allezins werd gehoopt. De heer Bruyns, Hoofd-Commieschef van bet bureau van expeditie en van de generale secretarie van het depart, "an Binnenl. Zaken is heden Dingsdag niet minder dan een reeks van 45 jaren, zoo bij de voormalige staatssecretarie als bij de depart, van Marine en Binnenl. Zaken trouw en ijverig tot voldoening van al zijn Ministers en chefs onver moeid en nuttig werkzaam geweest. Die dag werd dan ook op een recht hartelijke en deelnemende wijze herdacht door zijn talrijke vrienden, macr vooral door de ambtenaren en geëm ployeerden onder zijn leiding werkzaam, die hunnen waardigen en hooggeachten chef geschenken, bestaande uit een fraaije pendule en zilveren tafelschel, hebben aangeboden. Hoezeer de gevoelvolle Bruyns over al de deelneming hem zoo ruimschoots betoond, getroffen was, laat zich beter be grijpen dan zeggen. Maar 't geen nog de kroon zette op al het verrassende dat de jubilaris mogt ondervinden was, dat het Z. M., onzen geërbiedigden Koning behaagd heeft hem te benoemen tot ridder der orde van de Eikenkroon. Die eervolle onderscheiding werd den heer BruyüB met een ge paste innig hartelijke toespraak op de borst gehecht door den 11.E.G. heer Schroder, Secretaris-Generaal bij het depart. Vrijdag 11. werd een meisje twee manden met koop waren dragende, tusschen Achthuizen en Ooltgensplaat op den openbaren weg, aangevallen door een manspersoon, die haar haar geldbeursje afperste. Zij gaf het ongaarne en of dit den booswicht nog niet genoeg ware, nam hij, welligt uit vrees van ontdekking, zijn mes en bragt haar twee won den toe, één aan den hals en één op de borst. Zij had nog beproefd den moordaanslag te weren door het mes te grijpen, dat haar echter door de hand werd gehaald. De booswicht is reeds in handen der justitie en naar Brielle getransporteerd. Op 8 Maart jl. is in de rivier de Linde onder de ge meente Kuinre gevonden het lijkje van een pasgeboren kind hetwelk bij onderzoek is gebleken te hebben geleefd en ge welddadig te zijn omgebragt. Volgens het oordeel van des kundigen, zou het in het laatst van« Februarij jl. zijn gebo^ ren, terwijl het zeer waarschijnlijk is, dat zulks heeftr.<jJlaat» gehad in een der dorpen nabij de Kuinre of verderop aaïi de rivier de Linde, in de provincie Vriesland of JÖverijssel, Aan een bijzondere omstandigheid meldt men, dat ijde i'

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1