ONDERWIJS. Het Geïllustreerd STUIVERSMAGAZIJN, Opregt Brönners Vlekkenwater, Advertentiën. Bij H. WILLE en G°. alhier is verkrijgbaar: om alle mogelijke vlekken uit KledingstukkenTapijten, Linten, Fluweel, enz., weg te nemen. TIJDSCHRIFT VOOR IEDEREEN, is thans het meest verspreide van alle Binnenlandsche een geestig Geïllustreerde Almanak, voor liet jaar 1861. Uitgave van GEBRS. BELINFANTE, te 's Gravenhage. De Tannhauser is gemonteerd met een ongehoorde pracht van mise en scène. De kostumen zijn buitengewoon rijk; er zijn drie orchesten. De ffecoratien z\jn luisterrijk; de Wart- burg is met de meeste naauwgezetheid naar de natuur geko pieerd. De vergadering van markgraven en gravinnenin wier tegenwoordigheid de zangerswedstrijd wordt gehouden zal 110 personen sterk zijnallen op het schitterendst uitgedoscht. Om zeker lichteffect in het laatste bedrijf te verkrijgen was op Wagners verlangen overal rood gaas aangebragt. Op de laatste repetitie veranderde hij van gevoelen en verlangde hij blaauw gaas; men heeft hem blaauw gaas toegestaan. Voor den lijkstoet van Elisabeth in het laatste tooneel heeft hij zulk een talrijk personeel geëischt, dat het onmogelijk bleek om het van een enkele zijde te doen opkomen. De tenor Niemann, die de rol van Tannhauser in Duitschland heeft gecreëerd, is bepaaldelijk voor deze opvoering geëngageerd. Met den jachtstoet van den landgraaf zullen 40 honden op komen. Om de eer op het affiche als medewerker aan de vertaling van den tekst vermeld te wordenis reeds een pro ces gevoerd. In één woord alles werkt zamen om de nieuws gierigheid der Parijzenaars naar Wagner's opera ten zeerste te prikkelen. De Onderkoning van Egypte is van zijn bedevaart naar Mekka in de hoofdstad teruggekomenalwaar hem van de zijde der bevolking een luisterrijke ontvangst ten deel viel terwijl er des avonds na een prachtige illuminatie een vuur werk werd afgestoken. Den volgenden dag ontving hij een deputatie uit Alexandriemet de uitnoodiging die stad tegen den 3,n der volgende maand met een bezoek te vereeren. Te Zurich is Maandag 11. een stoomboot te midden van een hevigen storm op het meer van Constanz tegen een Bei- jersche stoombootwier signaallichten waren uitgedoofd aauge- stoomdzoodat laatstgenoemd vaartuig onmiddelijk gezonken is, waardoor 13 menschen het leven hebben verloren. Dezer dagen stierf te Londen J. Lundde scherprechter van den Tower, wiens ambtsverpligting in het afhouwen der hoofden van wegens hoog verraad ter dood veroordeelden be stond. Ofschoon nu na het jaar 1746, tijdens den Schotschen opstandgeen landverrader die straf in den Tower onderging bleef het ambt echter voortbestaan, met een jaarlijksch inko men van 80, ruime vrije woning en verschillende emolu menten. Het eenige wat Lund doen moest was jaarlijks twee malen bij de monstering van het personeel des Towers te verschijnen, bij welke gelegenheid een groote, net gepolijste bijl op zijn schouder rustte. Waarschijnlijk zal het ambt niet op nieuw vervuld wordenten ware, voegt een dagblad hier schertsend bijde heer Urquhart zich daartegen verzette, die herhaaldelijk verklaard heeft dat het hoofd van lord Pal- merston sedert lang rijp voor de bijl is. OFFICIEEL MlEHffS. Burgerlijke stand te Leiden van den 7,n Maart tot en met den 13en Maart 1861. Bewallen M. Selier, geb. Piket, Z. levenl. - M. Thoen, D. - C. Koster, D. - S. van Zijp, geb. van Dam, Z. - W. J. Sin- gerling, geb. van den Heuvel, Z. - J. H. van der Moolen, geb. van Zon, Z. - W. Kelderman, geb. Horstman, Z. - M. Osendorp, geb. de Bruijn, Z. - J. Martijngeb. van dei- Meel, D. - M. M. Meijer, geb. Lardé, Z.-J. F. C. de Graaf, geb. van Leeuwen, Z. - M. A. Buitendijk, geb. van der Henst, D. - P. van Leeuwen, geb. van den Burg, D. - J. J. van Deursen, geb. Beijersbergen, Z. - M. van der Blom, geb. van Dissel, Z. - M. J. Staats, geb. Lokkers, Z. - M. Kramp, geb. Stavelen, Z. - C. Leemans, geb. LacourtD. - H. Ho- gervorst, geb. Wilschut, D. - A. G. de Groot, geb. van Dijk, Z. - Joh. M. van der Tuin, Z. - M. F. Mazurelgeb. Bouwman, Z. - T. van Duijn, geb. Loog, Z. GehuwdD. Tonninga jm. en E. Gijzenij jd. - N. i'Ecluse jm. en J, A. van Wouw, jd. - J. Jasperse jm. en E. M. Dannijs jd. - C. van der Wilk jm. en J. Schreuder jd. Overleden: C. J. Bosman, D. 14 dagen. - C. Bey, D. 9 j. 5 maanden. - J. Weerlee Z. bijna 4 weken. - J. Bijl Z. 8 dagen. - C. Overdijk, D. 14 j. 4 maand. - Elis. Rijke 23 j. - A. Bonten D. 9 weken. - E. C. WijtenburgD. 4 dagen.- S. van der Leek, D. 1 j. 10 maanden. - C. van der Ham, 61 j. - S. E. Dirks, D. 9 maanden. - A. SpaandermanD. 4 j. 7 maanden. - J. L. W. E. Neeb, geb. Prince, 30 j. - P. Visser, bijna 69 j. - Just. Louisa Carol. Ligtenberg24 j. - J. G. Ram, D. 1 j. 8 maanden. - Aagje Raaphorst, 56j. - G. C. Sleijser, 62 j. - B. J. M. Wijtenburg, Z. 6 dagen. - C. van Dorp D. bijna 2 j. - Cath. Börneville 63 j. - D. Sierag, Z. 4 j. 6 maanden. - M. Ruigrok 34 j. Bij de openbare Lagere Scholen te Legden zijn vacant drie plaatsen van HULP-ON DERWIJZER, voor eene van welke het bezit van den Hoofd-Onderwijzersrang een vereischte is; aan deze is eene jaarwedde van 600 verbonden aan elk der beide andere eene bezoldiging van 400 'sjaars. Bij eventuele bevordering van' bereids aan die scholen werkzame Hulp-Onderwijzers, zijn aan de daardoor openvallende betrek kingen de navolgende belooningen verbon den als: 500 voor hem die eene acte als Hoofd-Onderwijzer heeft, 350 en 300 voor de beide overigen. Sollicitan ten naar deze betrekkingen worden uitge- noodigd hun verzoekschrift (waaruit dui delijk blijken moet of zij in evengenoemd geval, ook naar eene der alsdan te vaceren plaatsen wenschen te dingenvergezeld van hunne acten van bekwaamheid en be wijzen van goed zedelijk gedrag, vóór of op 16 Maart dezes jaars franco in te zenden ter Gemeente-Secretarie van Legdenzul lende de dag waarop naar de practische geschiktheid der adspiranten onderzoek zal worden gedaan, nader kenbaar gemaakt worden; Be Prijs der Flacon is 15 en 40 Cents. Brtfnuers Vlekkenwater is bijzonder aan te bevelen tot het wasschen van Glacé Handschoenen. Het is tevens het goedkoopste en zeker niet het minst degelijke. De met zorg zamengestelde inhoud biedt eene verscheidenheid aanwelke het Geïllustreerd {Stuiversmagazijn de voortdurende en steeds toenemende belangstelling verzekeren. 's Jaarlijks ontvangt men 52 bladen royaal 8° vellen druk», inhoudende zoo veel als 12 gewone boekdeelen. Daarenboven is dit jaar aan de geabonneerden gratis verzonden

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3