UITVERKOOP WEGERS LIQUIDATIE OFFICIEEL, ariEUW». Advertentiën. HEEREN KLEEDINGSTUKKEN, van GEBROEDERS FRÖHLICH, te Berlijn. bestellingen van daar gedaaftmaar ook de vroegere afbesteld. De uitbetaling der verschuldigde gelden ontmoet aldaar veel zwarigheid. - Ook in Zwitserland wordt zeer geklaagd over den stilstand, die aldaar in de industrie wordt waargenomen, voornamelijk ten gevolge van de in Noord-Amerika ontstane geschillen. In Wills Rooms le Londen werd 11. Woensdag, onder het voorzitterschap van lord Palmerstoneen eeremaaltyd aan sir W. Hayters, voormalig parlementair secretaris der schat kist, gegeven en hem bij die gelegenheid een allerprachtigst zilveren tafelstuk, dat 1100 oneen weegt, aangeboden, het welk door 3^65 leden van het Lagerhuis bekostigd was, die op één na allen tot de Liberale partij behoordennaardien de bijdragen der Conservatieven beleefdelijk van de hand ge wezen waren. Nadat de voorzitter den feestdronk op de Ko ningin had uitgebragt, welke hij de meest constitutionele Vorstin noemde, die ooit den Troon van Engeland of van eenig ander Land heeft bekleed, wydde hy in lof over de groote verdiensten van sir W. Hayters uit, die daarvóór breed voerig dank betuigde, waarna lord H. Vane een toast aan lord Palmerston bragt, die, op zijn beurt daarvoor weder dank betuigende, die gelegenheid aangreep om lord Russell eenige vleyende woorden toetevoegen. Eerstdaags zal in het Huis der Gemeenten te Londen de vraag tot de regering worden gerigt of het waarheid is, dat een aanzienlijke zeemagt naar de wateren van Japan zal worden gezonden en of dea consul daar te lande of eenige andere civiele autoriteit belet zal worden vijandelijkheden te beginnen met Japan, zonder door instructien van gouverne- mentswege daartoe gemagtigd te zijn. Voorts zal gevraagd worden, welke gedragslijn de regering voornemens is te vol gen ten aanzien van de Taepings of nationale partij in China ook zal men inlichting verlangen nopens het gebeurde te Shanghai. Eindelijk nog zal men verlangen te vernemen of de regering bij die van Belgie heteft aangedrongen om het voorbeeld van den Keizer der Franschen te volgenbetref fende het opheffen der verpligting om van reispassen voor zien te zijnwanneer men Belgie bezoekt. Als een merkwaardig voorbeeld van hondentrouw werd vermeld, dat de prins van Wallis op zijn laatste reis in Kanada een prachtigen Newfoundlandschen hond ten geschenke kreeg. Gedurende de overvaart naar Engeland werd die hond door een scheepsjongen opgepast en geraakte weldra bijzonder aan zijn oppasser gehecht. Te Plymouth aangeko men gaf de prins den jongen 5 pond sterling en nam den hond met zichdie pas aan wal gezet echter weder naar het schip terugliephij wilde van den scheepsjongen niet af en men was dus genoodzaakt dien naar Londen medetenemen. Eenige dagen keerde de jongen rijkelijk door de Koningin begiftigd naar Plymouth terug, maar nog was hij geen dag vertrokkenof hij werd naar het hof teruggeroependaar de hond geen voedsel wilde gebruiken maar eerst dan weder toen hij zijn jonge vriend bij zich had. Binnen Londen is in het laatst des vorigen jaars een vereeuiging tot hulp van ongelukkigen opgerigt, omdat het gebleken is dat, ten spijt van de werking der armenwet en de ijverige pogingen van verschillende liefdadige instellingen, toch gedurig het vreesselijk feit terugkeert, dat menschen, levende binnen een plaats van overvloedweelde en bescha- viug, in die rijke wereldstad ellendig omkomen door honger en gebrek aan de allereerste levensbehoeften. De vereeniging eal dat kwaad trachten te voorkomen door de volgende mid delen: 1#. een persoonlijk bezoeken der armen door vrijwil lige en bezoldigde agenten van alle klassen der maatschappij. 2®. medewerking met de agenten van andere vereenigingen die, hoewel gedurig getuigen van de ellende, onmagtig zijn tot hulp, of door gebrek aan fondsen, of door het karakter hunnar vereenigingen die dikwijls alleen geestelijke hulp ver- leenen. 3°. het brengen onder de aandacht der gemeentebesturen van [alle zoodanige gevallenwaar hun hulp wettig- mag wor den ingeroepen. 4°. Oprigting van nachtwykplaatsen in verschillende wijken. 5°. Openbare bekendmaking der namen van ben, die in ieder wijk aangesteld zijn om de voorkomende gevallen van ellende te onderzoeken en hulp te verleenen. 6*. Bijstand schenken aan de policie en bestaande ver eenigingen om alle bedrog te ontmaskeren en de bedelaars van beroep te weeren. 7*. Pogingen aan te wenden tot werkverschaffing aan die werk zoeken. Premotiën aan de Letdiehe Hoogemchool. 6 Maart. - In de geneeskunde de heer P. F. J. Ter Ma tenvan Pijnacker, met een Academisch Proefschrift: Het Mechanitme van het Strottenhoofd. De Burgemeester van Leiden maakt bekenddat ten be hoeve van den algemeenen watersnood nog bij hem is ont vangen van F. A., voor den watersnood te Leeuwen (gecollec teerd in de Luthersche kerk)2.00 Volgéns opgave van 21 February 1128.30 te 'zamen f 1130.30 Welke gelden aan Zijne Excellentie den Minister van Bin- nenlandsche Zaken zijn opgezonden. Heden ontsliep, in de hope des betereu le vens, mijne geliefde Echtgenoote LENA POELIEJOE, in den ouderdom van ruim 64 jaren. A. OOSTERVEEN. Schiedam, i Maart 1861. Voor de betoonde deelneming in het door ons geleden smartelyk verlies, bij het afsterven van onzen geliefden Vader en Behuwd-Vader, betuigen wij onzen wel- gemeenden dank. Uit aller Naam, J. A. H. VAN HARTROP. Letdbn 4 Maart 1861. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zyn aan den Boedel van CORNELIS VAN HARTEVELD, in le ven Koopmangewoond hebbende te Ley - den18den February 1861 overledenwor den verzocht daarvan vóór den 15den Maart 1861 opgave of betaling te doen ten Kantore van den Notaris A. VAN LEEU WEN te Ley den. der in Nederland zoo gunstig bekende Fabriek van De Qndergeteekende heeft de eer zijne geëerde Begunstigers en Stadgenooten te berigten dat hij dezer dagen van bovengenoemde Fabriekanten eene aanzienlijke partij Kleedingstukken ter UITVERKOOP ontvangen heeft, en wel 20 pCt be neden den gewonen prijs. Van de soliede bewerking dezer Kleederen bekend zijndewordt door den Ondergeteekende door kostelooze reparatie gewaarborgd. Onder deze Kleederen bevinden zich eene groote sortering HUIS- en KAN TOORJASSEN, als: Effeu grijze Victoria Jassen van 1.75 en hoogerMarquize Tweens en Paletots van 3.90 en hooger; Princepte Jassen en Paletots van 2.90 en hooger; Kriplasting Jassen en Paletots van f 4.75 en hooger; Cassinette Jas sen en Paletots 4.30; Alpakka Jassen en Paletots 5.50; 500 verschillende Huisbroeken van af f 1.25; eene groote sortering Vesten, enz. enz., alles tot buitengewoon lage prijzen. J. CAHEN Jr., MaarsWausteegliet tweede huis van de Vischbrug, Wijk IV. N®. 72,

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3