STUIVERSMAGAZIJN, Te Huur Het Geïllustreerd mum i86i, Dichtregelen door ESTELLA HERTZVELD, voorgedragen int het Toonëelgezelschap: Kunst en oefening, zij ons doel. Ten behoeve van de ongelukkigen door de oversti'oomingen Advertentiën. TIJDSCHRIFT VOOR IEDEREEN, is thans het meest verspreide van alle Binnenlandsche Promottën aan de Oeidsche Hoogeschool. OFFICIEEL FIËUWS. Bevallen van eene Dochter J. B. Katwijk a/d Rijn, 24 Februarij 1861. De Ondergeteekenden betuigen, mede na mens hunne wederzijdsohe Betrekkingen, hunnen opregten dank voor de vele blijken van belangstelling, bij gelegenheid van de voltrekking huns Huwelijks ondervonden. J. M. E. DERCKSEN, M. L. DERCKSEN - van Praag. Levdrn, 26 Februarij 1861. De JBlnd-rangschikklng in den insolvent-verklaarden boedel van G. H. CO - NINCK JONGKINDT, vroeger hande lende te Alphenis ter Griffie der Arron- dissements-Regtbank te Legden nedergelegd. De Curators in voorn, boedel, S. TAK. D. A. Gr. VAN LIMBURG STIRUM. om dadelijk te aanvaarden een groot Be neden Pakhuis, gelegen aan den Nieu wen Rijn, Wijk VII, N°. 89. Dagelijks een geestig Geïllustreerde Almanak, voor het jaar 4861. Prijs25 Oenten. WINTERVREUGD EN WINTERSMART, Dichtregelen voorgedragen bij de Uitgaven van GEBR'. BELINFANTE, te 's Grnvenhage den aangevallen. De nationale garde is tussohenbeide geko men en bezet de kloosters. De generaal de Goyon heeft bij dagorder de publica- tiën en deraonstratiën van het zoogenaamde nationale comité afgekeurd. Hij wijst de gelukwenschingen af, die lot de Franschen zijn gerigt. Hij beveelt den soldaten om alle za- menscholingen te vermijden. De generaal de Goyon heeft de officieren van het Fransche bezettingsleger aan den Koning van Napels voorgesteld. De kardinaal Brunelli is overleden. Dit is de twaalfde vacature, welke in het H. Collegie be staat. Van Ancona is bereids een belegeringspark naar Civi- tella del Tronto gezonden, om een begin te maken met het geregeld beleg dier vesting, welke met de citadel van Messi na nog in de magt is van de JBourbonsche troepen. Te Turin is men van gevoelendat eerstgemelde sterkte het niet lang zal kunnen uithouden. Volgens sommigen heeft Koning Frans de bij de capitulatie van Gaëta op zich genomen verpligting om de commandanten van beide vestingen tot de overgave aantemanenlater zoo uitgelegddat hij niet beloofd heeft dit met eigenhandig schrift te doen. Genoemde commandan ten nu beroepen er zich op, dat zij geen eigenhandig bevel van den Koning hebben. De colporteurs, die te Munchen de beeldtenis van Ga ribaldi en Vietor Emanuel langs de straten hebben uitgevent, zijn beboet wegens ongeoorloofden verkoop en daarenboven in verzekerde bewaring genomen. De Amtszeitung meldt, dat de Keizer van Oostenrijk de grondwetten voor de verschillende kroonlanden heeft be krachtigd en bevolen, dat zij, zoo spoedig die omvangrijke arbeid het zal toelatenmoeten worden openbaar gemaakt. Te Sutorina hebben onlusten plaats gehad; de opstande lingen ontvangen daar van alle zijden versterking. Mehemed- Pacha is derwaarts opgerukt; men ziet een botsing tegemoet. De inzamelingen, die te Weenen voor-de slagtoffers van den watersnood in Nederland plaats hebbenbedragen reeds een som van 600U. In de vergadering der vertegenwoordigers van de bur gerij van Hamburg werd door den heer Blume en 14 an dere leden het voorstel gedaan te verklaren: »dat ook de bevolking van Hamburg in de vestiging van een éénig Duitsch Centraal bewind en in de daarstelling van een Duitsch Par lement de gemeenschappelijke taak des Duitschen Volks en der Duitsche Regeringen erkent, en haren wensch uit dat de Senaat, door dezelfde meening bezield, met al de hem ter beschikking staande krachten tot het bereiken van dat doel zal werkzaam zijn. 27 Februarij. - In de Rechten de heer D. de Ruiter Zijl- kei;, met een Academisch Proefschrift over: het regt van be klemming uit een Staathuishoudkundig oogpunt beschouwd. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, Don derdag den 28en Februarij 1861, 's namiddags te 2 uur. - Onderwerpen 1°. Benoeming van een lid van het Gemeente bestuur, om met den Burgemeester tegenwoordig te zijn bij de loting voor de Nationale Militie. - 2°. Benoeming van een regent voor het Gereformeerd Minne- of Armen Oude Mannen- en Vrouwenhuis. - 3°. Benoeming van een regent voor het Gereformeerd Minnehuis. - 4°. Benoeming van een lid voor de Plaatselijke Schoolcommissie. - 5°. Verzoeken om continuatie als Stads-Doctor, van a. Dr. J. D. FrenayDr. J. C. Kist. - 6°. Concept-adres betrekkelijk het Stedelijk Ziekenhuis. - 7°. Plans en voorwaarden omtrent a. de dem ping der Marendorpsachtergracht6. het maken van veran deringen in de school in de Haverstraatc. idem in de be waarschool in de Brandewijnsteeg. - 8°. Staat van begrooting voor 1861, van de plaatselijke gezondheids-commissie. - 9°. Adressen om afschrijving of teruggave van plaatselijke directe belasting 1860, van a. Dr. J. Bosscha, b. J. Schot. - 10°. Adressen tot het leggen van stoepen, van a. A. Jongmans, voor het huis Wijk IV, N°. 218; b. M. P. Wytenburgvoor het huis Wijk IV, N°. 470. - 11°. Adres van W. C. Chi- maer van Oudendorp, houdende verzoek om het gebruik van gemeentegrond. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te weten dat voor de Algemeene Collecte, ten behoeve der noodlijden den door den watersnood op 19 Februarij jl. gehouden, nog is ontvangen in het collecte-zakje bij de openbare godsdienst oefening van 24 dezer in de Waardkerkde som van 2.50 Volgens vroegere opgave 11,619.18^ dus in 't geheel 11,621.68^ C. ROEST VAN LIMBURG - van dsn Bosch. te bezigtigen. Het is tevens het goedkoopste en zeker niet het minst degelijke. De met zorg zamengestelde inhoud biedt eene verscheidenheid aanwelke het Geïllustreerd Stuiversmagazijn de voortdurende en steeds toenemende belangstelling verzekeren. 's Jaarlijks ontvangt men 52 bladen royaal 8° vellen druks, inhoudende zoo veel als 12 gewone boekdeelen. Daarenboven is dit jaar aan de geabonneerden gratis verzonden Tooneelvoorstelling der Typographische vereeniging: Door Eendragt L zaak verbonden. PrijslO Centen.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3