N°. 307. Dingsdag 26 February. A0. 1861. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot kap. 3* kl. bij het 4e reg. inf. den l8 luit adj. J. A. Biorn van het 5e reg. en tot lid van het collegie van regenten over het huis van arrest te Saeek M. Bakker, burg. van Wynbritseradeel. Z. M. heeft den Directeur van's Konings kabinet gelast, om door middel van de Staats-Courant de betuiging van zijnen bijzonderen dank over te brengen voor de vele adressen, door autoriteiten, collegiën en particulieren, bij gelegenheid van Hoogstdeszelfs verjaardag, als een hulde wegens het verrigte bij den jongsten watersnood aangeboden en door Z. M. ach tereenvolgens met het meeste welgevallen ontvangen. Men berigt uit 's Hagedat op het diner ten Hove op 's Konings verjaardag de eerste toast door Z. M. werd inge steld op het geluk en den voorspoed van de Nederlandsche Natie. In treffende bewoordingen, waarvan de indruk nog ver hoogd werd door het gevoelwaarmede zij werden uitgespro ken, bragt de Koning dezen feestdronk aan het Volk, welks deugden hij schetste en waarvan die der liefdadigheid en ge hechtheid aan Zijne Vorsten zoo schitterend uitblonken. Met geestdrift werd deze dronk, den Koning der Nederlanden waardig, begroet. Z. M. den Koning heeft Zaturdag avond de Tweede Kamer der Staten-Generaal met de meest mogelijke hartelijk heid ontvangen en op de toespraak van den Voorzitter ge antwoord v Gedurende mijn geheele leven zullen de tooneelen van jammer en ellende, die ik heb bijgewoond, niet uit mijn geheugen gewischt wordenmaar, Mijne Heerenik zal ook het tegenwoordig oogenblik nimmer vergeten." Z. M, heeft bepaald, dat een reeks van hofbals zal worden gegeventen einde te gemoet te komen aan de koop lieden en winkeliers te 'sHage, die in hunne nering door den watersnood veel hebben geleden. De memorie van beantwoording van het voorloopig ver slag betreffende het tarief van in- en uitvoerrechten is 11. Za turdag rondgedeeld. Art. 7 (visitatie en benadering) is in be ginsel behoudenmaar gesplitst. Het voorschot aan de Amb tenaren te verstrekken is gesteld op 8ü pCt. der som, die volgens Art. 263 der algemeene wet van 1822 aan den be naderde moet worden betaald en kan uit 's Rijks kas aan de ambtenaren worden voorgeschoten, terwijl bij Art. 8 is be paald dat de goederen naar de waarde belast voor de ver klaring der ambtenaren aangaande benadering onderworpen zijn aan de visitatie, bedoeld bij Art. 192 der algemeene wet. Vrijdag 11. heeft de Hooge Raad, burgerlijke kamer, uitspraak gedaan in de zaak van de gemeente Middelburg tegen Jbr. Mr. J. van Reigersberg Versluij». Dit beroep in „assatie was gerigt tegen het laatstelijk, den 27 Junij 1800 door het Prov. Hof in Zuid-Holland in deze zaak gewezen arrest. De Hooge Raad heeft het beroep verworpen, met^ver- oordeeliug van de eischeres in de boete van cassatie en in de kosten. De burgemeester van Ridderkerk heeft een brief open baar gemaakt, geschreven door een der te Nijmegen uit Leeuwen verpleegd wordende noodlijdenden aan zijn vader, die sedert eenige maanden als vlasarbeider onder Ridderkerk werk zaam was. Daaruit blijkt welke misbruiken gemaakt worden van de weldadigheid onzer landgenooten en de openbaarma king moet strekken, om de verschillende autoriteiten en com- missiën indachtig te maken, dat er voor de in het Maas- en Waalsche wonende vlasarbeiders gelegenheid in overvloed be staat, om te Ridderkerk en omstreken voor eenige maanden nog volop werk te vinden, zoodat zij niet langer ten koste der algemeene liefdadigheid behoeven verpleegd te worden. - De vrouw en zoon schrijven aan den man en vader, dat hij zijn oudste kleederen maar aan moet trekken, want dat zij kleeren genoeg op het stadhuis krijgen en maar dadelijk naar huis moet komen en nog geen halven dag meer werken. Te Warmond heeft zich dezer dagen een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt, om bijdragen intezamelenten einde den overleden Professor C. Broere aan het Seminarie aldaar een waardig gedenkteeken op zijn graf opterigten en, zoo de giften het veroorloven, een studiebeurs te stichten ten behoeve van den primus der philosophic aan het Seminarie van het bis dom van Haarlem, welke beurs de benaming zou dragen van Broere's Stichting. Dezer dagen werd door Aaron Roozeboom, geboren te Groningen, wonende, althans verblyf houdende te Zutphen oud 22 jarenkoopman, uit Rotterdam aan het adres zijner vrouw te Zutphen verzonden een pakje, toevallig in het bezit der justitie geraakt en bij opening gebleken te bevatte gouden vrouwen halsketen, vervaardigd van eenvoudjgè geel gouden schakeltjes, gesloten wordende met een ditp tonnetje^ (geëmaliëerd), terwijl onderaan, om op de borst te kunnen af- is bevestigd een met cantille opgewerkt ktnis; l afge hangen LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiè'n is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 55 m 's middags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89» uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 9—10 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- an Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; -- van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1