Algemeene Verloting VOORWERPEN VAR KUNST ER SMAAK, Advertentiën. BOEKDRUKKERIJ. HOOGHEEMRAADSCHAP Men spreekt te Parijs veel van een zonderling proces waarmede de schrijver graaf Matharel de Fiènnes door zijn gemalin wordt bedreigd. Tengevolge der wet op het misbruik van adelijke titels, schijnt die heer te hebben besloten zich voortaan slechts kortweg Charles Matharel te noemen. Intus- ichen had die titel hem de hand van een rijke erfgename be zorgd, die een jaarlijks inkomen van 70,000 fr. bezit. Deze dame wil thans vernietiging van het huwelijk eischendaar zij niet den heer Charles Matharel, maar den graaf de Fiènnes heeft gehuwd. Naar het schijnt is het de uitslag van het be kende proces van Mvr. Herbin tegen haren echtgenoot, die, zonder dat het haar bekend was, verscheiden jaren in het bagne had doorgebragt, die tot deze nieuwe rechtszaak aan leiding heeft gegeven. De Patrie meldt, dat de jongste berigten uit Saigon mededeelen, dat, in weerwil der gebeurtenissen in China, de Keizer van An nam een nieuw edict tegen de Katholieken had uitgevaardigden dat de vervolgingen in Tonkong en Noord Cochin-China talrijk zijn. OFFICIEEL. MIEtfWI. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat ten behoeve van den Algemeenep Watersnood nog bij hem is ontvangen, van Dr. E. Laurillard 600, als ongeveer der opbrengst van 't gedicht u Winter" zijnde het overige reedt vroe ger naar elders verzondende opbrengst van een letterkundigen avond onder Studenten op 13 Febr. jl. ad 20te zamen ƒ520. Welke gelden zijn opgezondeft aan Zijne Excellentie den Minister van Binnenlandsche Zaken. Volgent opgave van 12 February jl. 608.30 bij520.00 te zamen 1128,30 Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te wetendat de Algemeène Collecteten voordeele der noodlijdenden door den Watersnood op Dingsdag 19 February jl. aan de hui zen der ingezetenen van deze Gemeente gehoudenna af trek van onvermijdelijke kosten, heeft opgebragt de som vanƒ11,579.204 Later nog ingekomen: een stuk ad 2.50 ad n 2.50 bankbillet ad n 25.00 coupon ad 1.98 acht stuks ad 1.00 8.00 39.98 1 te zamen 11,619.18^ Hebben zij vooraf met vertrouwen een beroep op de mild dadigheid der ingezetenen gedaan en hen gewezen op het door onzen geëerbiedigden Koning in de laatste dagen gegeven voorbeeld van menschlievendheidzij rekenen het zich tot een aangenamen pligtthans hunnen dank te betuigen voor de onbekrompene wijzewaarop algemeen aan hunne uitnoo- diging voldaan en gehoor gegeven werd aan Zr. Ms. roep stem, om HD. geboortedag te doen strekken tot een dag van weldadigheid. De opbrengst dezer inzameling heeft toch niet jlechts aan de verwachting beantwoord, maar die zelfs over troffen en Leidens ingezetenen hebben hierdoor op nieuw het bewijs geleverd dat zij, waar zulks gevorderd wordtsteeds gaarne het hunne toebrengen tot leniging van den nood hun ner medemenschen terwijl die offers tevens getuigen van hunne dankbaarheid, zoowel voor 's Konings edelaardigen voorgang als voor de afwending der gevaren, welke ook een gedeelte van dit gewest hebben bedreigd. Heden beviel voorspoedig van een Zoon M. BOUMAN, geliefde Echtgenoot van J. P. LANGEVELD. Lkidin, 22 February 1861. Vlugge LETTERZETTERSvast werk begeerende, vervoegen zich ter Boek drukkerij van C. BLOMMENDAAL, Zuid- Oost-Buitensingel 223 te 's Qravenhage. van KENNISGEVING OMTRENT HET GAARDERBOEK. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN van RIJNLAND, lettende op het bepaalde in artikel 155 van het Reglement voor dit Hoogheemraadschap, brengen ter kennisse van belanghebbendendat het nienw Ont- werp-Gaarderboek van 18 February tot en met 4 Maart aanstaande, dagelijks, de Zon dagen uitgesloten, van 9 tot 12 ure, ter Secretarie van Rijnland te Legden, ter inzage zal liggen, benevens uittreksels daarvan op de Gemeeute-Secretariën van de hoofdplaat sen der districten, en voor zooveel den Haarlemmermeerpolder aangaatin de ge bouwen van de stoomgemaalwerktuigen de Cruguius, de Lynden en de Leeghwater alle welke plaatsen door de Vereenigde Ver gadering hiertoe zijn aangewezen; en zulks ten einde de Ingelanden in de gelegenheid te stellen hunne bedenkingen daartegen in te brengenwordende zij daarbij tevens uitgenoodigd die bedenkingen voor zoover zij bestaan mogten zoo spoedig mogelijk, en liefst voor 1" April, schriftelijk en met de noodige bewijsstukken gestaafdaan de Vereenigde Vergadering in te zenden, ten einde deze tot een grondig onder zoek der ingekomen reclames in staat te stellen. van tan bahoave van de noodlijdenden door den jongsten Watersnood, te houden te 'i Gravenhage. De Commissie heeft het genoegen te berigten dat de Raad van Administratie van den Hollandschen IJzeren Spoorweg welwillend heeft aangeboden om vrij ver voer te willen verleenen, ten behoeve van de voorwerpen, die er ter algemeene verloting worden ingezonden. Gelijk aanbod is der Commissie welwillend gedaan: 1°, door de Directiën der Stoombooten Willem de Eerste en Koningin der Nederlandenen de Geldersche Stoombootmaatschappij te Nijmegen; 2°. door de Diligence-Onderneming van Ber- gen-op-Zoom op RoozendaalVice versa; en 3°. door de Diligence-Onderneming van Alkmaar op Haarlem, vice versa. De aandachtzoowel der Sub-eommissiën als van allen die door het inzenden van voorwerpen het beoogde doel willen bevorderen op deze gunstige beschikkingen ves tigende meent de Commissie te moeten doen opmerken dat ten einde den verleenden vrijdom van vervoer te genieten, de bedoelde voorwerpen moeten worden ingezonden aan het bestuur «Ier Commissie voor de Algemeene Verloting, en niet alleen aan één der Leden van de Commissie. Dankbaar voor de reeds ontvangene blijken van belangstelling, maakt de Com missie van deze gelegenheid gebruik om bij voortduring de medewerking in te roepen van allen die haar pogingen ten behoeve van zwaar beproefde landgenooten willen ondersteunen, ook door het schenken van VOORWORPEN ter Verloting bestemd. 's Gravenhage, 19 February L861. De Commissie voornoemd, namens haar, E. VAN BYLANDT, Voorzitter. W. H. VAN MEUKEREN, Secretaris. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. J. T. BUYS, Secretaris. Leyden, 18 February 1861. Goedgekeurd bij Koninklijk besluit van 19 Januarij 1861, N°. 47. Vrjj van Zegel ingevolge Koninklijk beiluit va# iy JAimmj 1361, N°. 47

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3