N°. 302. Woensdag 20 February. A0. 1861 Binnenlandsch Nieuws. LEIBSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.86 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nomraers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen behalve des Zaturdags 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 's morgens te7 u. 55 m., 'smiddags te 12 u., 'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 em 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89^ uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgensvan 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 9—1 uur en van 3—6 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Z. M. heeft de navolgende benoemingen gedaanals 1°. tot ridder Grootkruis der orde van den Nederl. Leeuw Mr. J. S. Lotsy, Minister van Marine2°. tot ridder: B. J. Mut- saers, lid der gedep. Staten van Noord Brabant; Mr. J. G'. R. van der Bilt, lid der gedep. Staten van ZeelandA. Perk, lid der prov. Staten van Noord Holland; W. C. A. Staring, referendaris bij het dep. van binnenl. Zaken; C. J. Bolten hoofding. van den Waterstaat 1* kl.; J. J. A. Waldorp, ing. van den Waterstaat; Mr. B. C. Cau, voorzitter der cen trale directie van Schouwen G. C. B. Suringar, hoogleeraar in de faculteit der geneeskunde te Leiden; C. G. Cobet. hoo°-- leeraar in de faculteit der wijsbegeerte en letteren te Leiden P. Harting, hoogleeraar in de faculteit der wis- en natuur kunde te Utrecht; W. Muurling, hoogleeraar in de faculteit der godgeleerdheid te Groningen; Dr. J. H. Kroon, inspec teur van het lager onderwijs in Gelderland; Dr. R. C. Bak huizen van den Brink, archivaris van het Rijk; C. G. Wit- huys te 's Gravenhage; Dr. J. P. Heye te Amsterdam; J. W. Schlimmer, directeur van Nederl. Mettray; Dr. J. B. Mole- water te Rotterdam; Dr. R. Westerhoff te Warffum; H. A. de Bloerne, kunstschilder te 's GravenhageMr. C. M. Wint- gens, pres. van het prov. gerechtshof in Limburg; Mr. G. Schinr- melpenninck, vice-presid. van het prov. gerechtshof in Noord- Holland; Mr. G. D. Ribbius adv. gen. bij het prov. gerechtshof in Overijssel'; Jhr. Mr. J. M. van Beyma, offic. van justitie te Leeuwarden; Mr. J. M. B. J. van der Does de Willebois rechter te 's HertogenboschMr. E. Scheidiusaud. militair te Arnhem; Mr. E. J. van Eedengriffier der arr. rechtbank te Utrecht; Mr. D. Tieboel Siegenbeek, vice-pres. der comm. van administratie over de gevangenissen te Leiden; F. de Wildt, directeur van de grootboeken der nationale schuld te Amsterdam; J. Spoor, betaalmeester van 'sRijks schatkist te Breda; F. G. Versfeit, referendaris bij het dep. van financiën; Jhr. Mr. W. Quarles van Ufi'ord, referendaris bij den raad van State; Mr. R. J. Schimmelpenninck, kamerheer in bui tengewone dienst; J. Z. Burnet, referendaris bij het dep. van Marine; S. Faber Huys, kap. ter zee; P. A. van Rees, kap. luit. ter zee.; P. Toutenhoofd en K. F. R. Andrau, luit. ter zee le kl.; J. B. A. de Jongluit. ter zee 2® kl.; D. J. Mac- kay, pred. bij de Nederl. Herv. gem. te Amsterdam; J. Ti- demanhongl. bij de kweekschool der godgeleerdheid voor de Remonstranten te Amsterdam; P. Jas, pred. bij de Nederl. Hervormde gemeente te 's Gravenhage; J. P. Deppen, bis schop van Samosadj. van den aartsbisschop van Utrecht; Jhr. L. J. H. Ridder de van der Schuerenreferendaris bij het dep. voor de zaken der R. K. Eeredienst; J. T. Rode- wijk, Ned. consul te EmdenC. M. Stibolt, Ned. consul ie Christiania; L. lieukensfeldt Slaghek, Ned. consul-generaal te Livorno; den heer Weiter, leeraar der Herv. gem. te Peters burg.; den heer Alexander von Sybel, dir. der Dusseldorff'sche transportverzekering-maatschappij. Voorts: tot rechter in de arr. rechtb. Middelburg, Mr. P. Hofstede van SonSubst. officier aldaar, - in diens plaats Mr. J. Cohen, thans Subst. off. van Justitie te Goes, - tot laatstgemelde betrekking, Jhr. Mr. L. F. van Panhuys, thans Griffier bij het Kantongerecht te Vlissingen, en in diens plaats Mr. J. W. A. Schneiders van Greyff'enswerth adv. te Amersfoort. De baron van Heemstra, Minister van Biuuenlandsche zaken, is van zijn inspectie-reis door de overstroomde stre ken, in de residentie teruggekeerd, en is' weder aan ziju Ministerie werkzaam. De graaf F. M. G. Constantin de Geiois, kamerheer van wijlen Z. M. Koning Willem I der Nederlanden, is in den ouderdom van 76 jaren te Parijs overleden. Naar men uit Londen verneemt is het bedrag der som men die ten behoeve der ongelukkigen door den watersnood zijn ingeschreven, reeds tot 14.000 geklommen. Met zekerheid, geput uit officiële bescheiden, berigten wijdat de handelingen van den heer L. D. Simonste '«Gravenhage, in de zaak van Cordeweener c. s. te 's Bosch, zijn geblekengeheel te goeder trouw en zonder wetenschap van den inhoud der afgezonden brieven te hebben plaats gehad. In het Weekblad voor het Regt leest men het volgende: n Onze Couranten hebben het in de laatste dagen zeer druk met een mystificatie, die dezer dagen zoude hebben plaatsge had te 's Hertogenboschdoor de toezending aan sommige heeren van gesteendrukte brieven ten name van het Kabinet des Konings, houdende liQt berigt, dat zij zouden zijn be noemd tot ridders of kommandeurs van de orde derlandschen Leeuw of van de Eikenkroon. Het sommigen van die heeren zich werkelijk hebb<j schalken door die op koffij-papier gedrukte en rt fouten voorziene quasi-diplomata. En tevens woV

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1