Leydsche Stoombootdienst VOLHARDING. Ten behoeve van de ongelukkigen door de overstroomingen JANUARU 1861; Advertentiën. bij van zich af. Venetië wat in militah' eu strategisch opzigt voor Oostenrijk en ook middelijk voor Duitschland te gewig- tig, dan dat Pruissen den afstand van Venetië zou kunnen aanraden. Oostenrijk en Sardinië zullen zich op het defensieve houdenen een conflict zal door den invloed van alle groote mogendheden ten minste worden uitgesteldzoo al niet geheel uit den weg geruimd. Ook in de toekomst zal de Begering zich niet in de Italiaansche beweging mengentenzij deze een uitbreiding verkrijge, welke een daadwerkelijke tusschen- komst noodzakelijk maakt, namelijk] wanneer zij zich uit strekt op Duitsch grondgebied of hierop bepaald aanspraak maakt. Het amendement is daarna aangenomen met 159 tegen 146 stemmen. Het hof van cassatie te Parijs heeft beslist, dat de feestdag der Onbevlekte Ontvangenis niet meer wordt be schouwd te behooren tot de wettig erkende feestdagenten gevolge waarvan de bepaling van het politiereglement op bet sluiten der herbergen op dien feestdag niet toepasselijk is. Zondag 11. is pater Lacordaire door de heeren Guizot, Villemain en Laprade aan den Keizer voorgesteld. Niet onbelangrijk is het bekend te worden met het oor deel der buitenlandsche dagbladen over de troonrede van Kei zer Napoleon. Zeer juist oppert een duitsch blad {de Köln. Zeit.) de vraag, hoe het komt, dat die troonrede altyd met meer ongeduld verwacht wordt dan die van andere Souverei- neadie van Koningin Victoria niet uitgezonderd De oor zaak ligt daarin dat Keizer Napoleon in weerwil van de Se naat en het Wetgevend ligchaam, een onbeperkt heerscher is enf de natie weinig te zeggen heeft. Van die troonrede ver wacht men inlichting, of men het volgende jaar al of niet rust zal hebben. Het gewigtigste van die troonrede vindt dit blad in de betuigingen van de vredelievende gezindheid des Keizers, - vele omstandigheden pleiten er voor, dat hij het opregt gemeend heeft en welomdat de Fransehen den oorlog niet willen. Het voorname streven des Keizers is, dat zijn zoon in de Tuileriën zal wonen. Van de Engelsche bladen is er een {de Morning Post) die de rede goedkeurt, maar het gedeelte betreffende de non-interventie het zwakste; de beide andere groote bladen {de Times en de Daily News) vinden haar onbevredigend en zelfs dubbelzinnig. De Fransche bla den keuren die rede niet af, gelijk van zelf spreekt, maar Een bejaard Heer en Dame HP^Hjr uit den fatsoenlijken stand, verlangen met Mei te Leiden bij deftige Burgerlieden in een stil gezin 3 goed Cremeubeleerde Kamers met bediening; op eenen vrolijken stand, tegen 350 'sjaavs. Men verzoekt naauw- teurige opgave van localiteit en stand, en zooveel mogelijk eenige nadere inliqh- ing omtrent het beroep des Verhuurders, eaz. onder N°. 54 bij de Boekhandelaars A. VAN HOOGSTRATEN ZOON, e 'i Gravenhage. Alle Schuldeisehers in het Faillissement van GIJSBERT WILLEM VAN DER 3PRUYT, Bierbrouweronder de Firma "VAN DER SPRÜYT ENKLAAR, wo nende te Leidenworden bij deze opgeroe pen om te verschijnun in de Vergaderzaal zaal der Arrondissements-Regtbank te Lei den op Donderdag 14 Februarij 1861, des voormiddags ten elf ure, ten einde alsnog hunne schuldvorderingen te doen venfiëeren en^ te raadplegen en te beslissen °ver een namens den gefailleerde aange boden Accoord. De Curators in gemeld Faillissement Mr. H. A. NEEB, Advocaat. Mr. C. A. BOONACKER, Procureur. het Journal de* Débat* en ie Siècle geven hunne goedkeu ring te kennen. Te Parijs is gedurende het afgeloopen jaar voor een waarde van 8.500.000 fr. aan vrouwen en kinderkleederen ver vaardigd. De modisten hebben aan de dames van Frankryk eu naar het buitenland voor 35 millioen fr. aan mutsen en hoeden in 1860 afgeleverd. Men begint in Engeland te klagendat de wolmarkt schaars voorzien is. De kamer van koophandel van de fa briekstad Bradfort heeft dezer dagen dat onderwerp openlijk behandeld en verklaard, dat er maatregelen behoorden te worden genomen om den toevoer van die belangrijke grond stof voor het Engelsche fabriekwezen te verzekeren en te ver meerderen. Verder heeft zij besloten zich door tusschenkomst der Britsche consuls met de woltelende landstreken in betrek king te stellenen er aanmoedigingen en aanwjjzigingen tot uitbreiding en verbetering dier teelt te geven. Reeds zijn door zijn toedoen tien rammen van het veredelde Leicestersche ras naar Indië gezondenom er tot verbetering van het inland- sche wolvee te dienen. Het te Londen onder den naam van Westminster palace in aanbouw zynde logement zal inderdaad een onvergelijkelijke uitbreiding hebben. De koffijkamer zal 90 v. lang en 30 v. breed zijnterwijl het rijk gedecoreerde plafond door sierlijke kolommen zal worden geschraagd. De eetzaal heeft een lepgte van 70 v.; voorts zyn er een menigte receptiezaleneen boe kerij een koffijkamer voor dames en kamers voor tabakroo- kers. In het geheel zal het logement uit 700 kamers bestaan en wegens de hoogte van het gebouw en tot vermijding vau het klimmen van trappenzal er een hydraulische hijschma- chine worden vervaardigd, door middel waarvan de reizigers op een sofa gezetenmet al hunne bagage naast zich naar de verschillende verdiepingen worden opgevoerd of van daar nedergelaten. OFFICIEEL HIEIIWS. De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat sedert de laatste opgave bij hemvoor de Commissie te 's Bosch nog is ontvangen: van N. N. een bankbillet groot 25.00 vroeger reeds vermeld 1144.27 dus in 't geheel 1169.27 Bij doorgaand dooiweder is de DIRECTIE voornemens op Maandag 11 Februarij e. k. de dienst te doen hervatten. Van Leyden Maandag ten vier ure, de overige dagen der week ten vijf ure. Van Amsterdam ten twee ure. UK DIRECTIE. DICHTREGELEN JB3SSTKM-.K-A HËRT1W Pr|js 29 Centen. Uitgave van GËBR8. BELINFANTE, te "s Qravenhage, DOOR

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3