N°. 293. Zaturdag 9 Februarij. A°. 1861. Binnenlandsch iNieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Dcz« Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en 'Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prys der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 85 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijks Hommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 n. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Postbueligiingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op deNieuwstraat: 'smorgens te7 u. 55 m.,middags te 12 u., '«namiddags te 3 u.45 m., '•avonds te 8 u. 10 m. Oost-Indisch* Laadpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 sa 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 8uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester e* Wethouders, Maandag en Donderdag te 11 uur. - Commissie aan Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. —De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur- van 'tRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 8—4, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. Uit de plaats des onheils heeft Z. M. de Koning, de volgende telegram aan den Minister van Binnenlandsche Za ken doen toekomen //Ooggetuige der verschrikkelijke rampen, waardoor een deel mijner beminde landgenooten geteisterd wordtzoo rer- lang Ik dat een beroep op de nationale weldadigheid gedaan worde, en verzoek Ik u een algemeene collecte, even als in 1855, daartoe te willen uitschrijven, Men verzekert, dat Z. M. de Koning Zaturdag van het Loo in de residentie zal terugkeeren. Aanvankelijk bestond het voornemen de Tweede Kamer der Staten-Generaal tegen Dingsdag den 19 dezer bijeen te roepen, maar naar men verzekert is dit uitgesteld tot Dings dag den 26 dezer. Zoo men weet is na het bekend worden der tijding van liet overlijden van den heer Mr. L. Metman het plan opge zet tot het vervaardigen van een afbeelding. Deze is thans gereed en bij de uitgevers Oldenzeel te Botterdam en van Doorn en Zoon te 's Hage uitgekomen. De uitvoering is van de photographie des heeren de Weijer te Utrecht; ieder die den overledene gekend heeft, zal zeker getroffen zijn door de sprekende gelijkenis van dit portret, hetwelk de trekken des overledenemet de meeste waarheid wedergeeft. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag avond worden opgevoerd de opera les Martyrs. De rivierberigten blijven steeds gunstig. Uit Tiel wordt berigtdat er weinig vrees meer bestaat voor het verder be houd der dijken. De Maas is genoegzaam vrij van ijs. - Op den Gelderschen IJssel is het water, vallende, - te Gorinchetn was Donderdag voor de stad open water, in 24 uren 1.33 el val. Te Vuren en Dalem ia het ijs nog vast, maar te Har- dinxveld is alles opgeruimd en een vliegende stroom. - De stoomboot Brouwershaven is Donderdag doorgestoomd tot Vuren. - Te Vreeswijk was veel drijfijsmaar de waterstand 2.79 el onder noodpeil. Te Zalt-Bommel zijn proeven genomenom in de retorten der gaz-fabriek brood te bakkendat met den bes ten uitslag bekroond werd; volgens berekening zou men da gelijks 1200 brooden daarin kunnen bakken. Beroepen: tot oudsten predikant bij de Hervormde Ge meente te Winschoten Ds. W. Verwey, jongste predikant aldaar. Benoemd: tot predikant te Eelde (Drenthe) Ds, J. Offerhaus, th. dr., thans te Metslawier. Bij de te houden tentoonstelling van bloeijende hyacin ten, tulpen en andere bol- en potgewassen door de Vereeniging Flora te Noordwijk, zijn de navolgende bekroond Verzameling van bloeijende enkele hyacintenle prijs C. C. Al kemade 2" prijs J. van Houten 3e prijs A. Grullemans. - Verzameling van bloeijende dubbele hyacintenle prijs C. Grul lemans 2e prijs J. Everwijn3° prijs G. van den Berg. - Verzameling van bloeijende enkele vroege tulpen: le prijs P. Alkemade Mz., 2e prijs - J. Everwiju. Verzameling van bloeijende dubbele tulpen: le prijs M. C. Alkemade, 2e prijs C. Grulle mans. - Verzameling van bloeijende enkele trosnarcissen Ie prijs M. Paardekooper, 2® prijs niet toegekend. - Verzame ling van bloeijende dubbele narcissen: 1® prijs C. Grullemans, 2® niet toegekend. - Verzameling van bloeijende crocussen: le prijs M. C. Alkemade, 2e prijs W. Hoog. - Verzameling van bloeijende bloem- en bloembolgewasseu1® prijs C. Grul lemans, 2® prijs W. Boomkamp. - Verzameling van in Ne derland gekweekte bloeijende bloembolgewasseu1€ prijs J. Everwijn, 2® niet toegekend. - Verzameling van bloeijende tulpen op water: prijs G. van den Berg. - Verzameling van bloeijende nieuwste hyacintenle prijs niet. toegekend2e prijs C. Grullemans. - Beschikbare bronzen medaille voor aauge- bragte immortellenJ. H. Krelage van Haarlem. - Beschik bare bronzen medaille voor aangebrachte blombolgewasseu ter versiering: M. Paardekooper, - beschikbaar getuigschrift idem M. C. Alkemade. - Beschikbaar getuigschrift voor aange- bragte groene planten ter versiering: J. van Houten. Mogt deze tentoonstelling in vorige jaren de goedkeuring van zaakkundige mannen wegdragenvooral dit jaar blijkt door het tentoongesteldedat de leden der Vereeniging Flora van Noordwijk door werkzaamheid en eensgezindheid daar- stelleu wat op belangrijker plaatsen te vergeefs wordt ge zocht. Dat deze vierde tentoonstelling dus door een aantal belangstellenden en liefhebbers bezocht moge worden op de daartoe gestelde dagen, zijnde Zaturdag, Zondag en Maandag den 9, 10 en 11 Februarij a. s. Donderdag avond had ten voordeele der noodlijdenden door den Watervloed in de Stads-Gehoorzaal de aangekondigde voorstelling plaats, die de Kedenjkerskamer Vondel en de Vereeniging van Leidsch Musici zouden geven. Een talrijk en aanzienlijk publiek toonde zijn belangstelling en een genot volle avond stelde niemands verwachting te leur. Het eerelid der Kamer, de heer J. Kneppelbout, hield een zeer i>oeyeö4e lezing, behelzende het vervolg van een reisverhaafin Zwitseéy land, waarvan het eerste deel was opgenomeiy^ v-SLV

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 1