EERBAHKBILLET VAR DUIZEND GULDEN, HET VERKEERDE ADRES, Lourens Jansz. Coster Voor den Watersnood!! Typographische Vereeniging üepartemenlsgebouw der Maatschappij: Tot Nut van 't Algemeen bravo werd geroepen; ditzelfde had plaats bij de toezegging nopens de spoedige indiening van het wets-ontwerpbetreffende de sluiting en ontbinding van het huwelijk. Uit Stockholm wordt berigt, dat wijlen de Koningin Desi- deria een bijzonder vermogen heeft nagelaten ten bedrage van 3 millioen thaler. Mevr. de Vries van Os van het Victoria theater heeft het proces te Berlijn gewonnen. Zij heeft van den directeur Lorini een voldoening van 10,000 frcs. ontvangen. Bij de volkstelling in Thurgau is Keizer Napoleon in de gemeente Salenstein, waarvan hij burger is, ingeschreven als tijdelijk afwezig. Te Metz is deu 5 Januarij een wachtmeester van den artillerietrein gefusilleerdter zake van moordgepleegd op zijn kapitein den volgenden morgen werd een ander moordenaar al daar geguillotineerd en acht dagen vroeger op dezelfde plaats een ander persoon, insgelijks wegens moord veroordeeld, ter dood ^gebragt. Alzoo drie doodstraffen in één week in één gemeente. Dezer dagen wilde een procureur uit Marseille te Parijs in den nachttrein plaats nemendoch vond tot zijn leedwezen alle waggons bezet. De conducteur liet daarop dadelijk een waggon aanhaken, doch de passagier wilde zonder gezelschap daarin niet plaats nemen. Er was evenwel niets aan te doen; de trein zou afrijden en zuchtende stapte de procureur in het ledige rijtuig. Naauwelijks was hij gezeten of hij ziet zich ge volgd door een onbekende, die in zijn mantel gewikkeld zon der een woord te spreken tegenover hem plaats nam. Men verbeelde zich den angst van den procureur, nu hij zich eens klaps in denzelfden toestand bevondals voor den heer Poinsot zulk een noodlottig einde nam. Hij behield nog genoeg tegen woordigheid van geest, om zijn zakpistool voor den dag te halen- dit deed zijn reisgenoot ooken, in plaats van zooals gewoonlijk te gaan slapen, bleven beiden in een ilaauw sche merlicht eenige uren elkanders bewegingen angstvallig bespie den, totdat zij aan een station gekomen elkander herkenden, 't Bleek nudat de beide reizigers vrienden warendie alleen door hun angst in het duister ongunstige Vermoedens omtrent elkander hadden opgevat. OFFICIEEL NIEUWS Burgerlijke stand te Leiden van den 10cn tot en met den 16en Januarij 1861. BevallenJ. van Gelder, geb. Park Z. - C. Koster, geb. Cucler, D. - T. Troost, geb. Koster, D. - Jh. Tiemeijer, geb. Krieger, Z. - S. Schroef, Z. - C. H. M. BlokpoelD.- M. BarendseZ. - J. M. Oudshoorngeb. SchretlenZ. - F. C. BotermanZ. - J. Versneij, geb. Terdu, Z. - E. M. Chardijn, Z. - G. van Helden geb. Janssen, Z. - S. Momberg, geb. Neuteboom, D. - J. Kloek, geb. de Kort, Z. - M. van Wijk, D. - A. Paddenburg, geb. van Yelthuyzen, Z. - J Crama, geb. de Jong, Z. tweel. - W. GuestroZ. - L. Riebeek, geb. Heijmans, Z. - H. H. Hoelengeb. van der Aar, Z. - H. Christiaanse, geb. Schouten, Z. - E. van der Linden, geb. van der Zeeuw, Z. - S. J. de Kruijsgeb. RatelD. - M. J. J. Simon Thomasgeb. BallotZ. - A. Vermeijgeb. Bronkhuijzen Z. GehuwdS. Winters Wedn. en A. Laurensen Wed. - W. F. Segaar jm. en M. J. Flippo jd. Overleden: J. Vlaanderen, 72 j. - C. Brouwer, D. ruim 13 maanden. - T. van der Spek, geb. Dolkemade 59 j. - H. van Klaveren 40 j. - Josephe Doreth. Bovy, 17 j. - A. C. Voorhagen, D. bijna twee maanden. - J. Bouman 63 j. - J. Zuurdeeg, Z. ruim 3 j. - P. C. L. C. A. Mat- tern, D. 5 j. 5 maanden. - A. de Vassy Z. 20 dagen. - A. van der Ploeg, geb. Maagdelijn 54 j. - J. Teljeur D. 10 j. 2 maanden. - J. Kok Z. 5 j. 11 maanden. - J. J. van Oyen Z. bijna 4 maanden. - J. H. Park20 j. - A. Verlind Z. ruim 11 j. - D. Privé Z. 3 weken. - A. Derogé D. 4 weken - J. F. van Wijk D. bijna 2 dagen. - A. J. Stallinga geb. Jager, bijna 48 j. - H. J. Otto 42 j. - H. J. Brands D. 10 maanden. - L. Lasander 61 j. - H. Planje 60 j. - J. C. Christiaanse Z. 4 weken. - M. Bonte geb. Heunis 63 j. Advertentiën. Mren. REGENTEN van de R. C. AR MEN en WEEZEN maken dankbare mel ding van de ontvangst eener gift van 125. Zij nemen deze gelegenheid te baat bij dezen strengen winter om hunne behoefti- gen in de milddadigheid van hunne geachte Stadgenooten aan te bevelen. Zij zijn overtuigd dat bij de veelvuldige offersdie elders gevraagd wordenbehoef tige Stadgenooten niet zullen worden ver geten, en Regenten vertrouwen in staat gesteld te kunnen worden door uwe liefde giften ook in den nood hier ter Stede te kunnen voorzien. Namens Regenten van de R. C. Armen eD Weezen J. L. A. DESERTINE, Presid. B. J. FORNARA, Secret. Leiden, 15 Januarij 1861. HOOGHEEMRAADSCHAP van De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Za- turdag den 19den Januarij a. s., in het Gemeenelandshuis te Leidendes voor- middags ten. 10£ ure, eene Vereenigde Vergadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland, H. C. J. HOOG. Op DONDERDAG den 24sten Januarij 1861, des avonds ten 7 ure, zullen de Leden der Typographische Vereeniging: Lourens Jansz. Coster, in het ten voordeele cler Noodlijdenden door den Watersnood, eene Tooneelvoorstelling geven van Oorspronkelijk Blijspel met zang, in twee Bedrijven, door A. RUYSCH. Na hetzelve: Blijspel met zang, in één Bedrijf, door A. RUYSCH. Toegangkaarten zijn a 0.99 te verkrijgen bij de HH. SCHREUDER Se VAN BAAK, Boek- en Kunsthandelaren op de Botermarkt alhier. De Ondergeteekende berigt zijne geëerde Begunstigers zoowel binnen als buiten de Stad, dat hij heeft laten vervaardigen eene groote partij Kleedingstukken zeer geschikt voor de Noodlijdenden bij den iaatsten Watersnood tot zeer billijke prijzen; hij verbindt zich daarbij, dat ieder Kooper 10 pCt. be neden de gewone prijzen zal genieten ten voordeele der Noodlijdenden, waartoe bij hem een verzegelde bus geplaatst is; tevens zal hij daardoor in staat gesteld zijn, zijne veelvuldige werklieden bij de zoo nijpende koude van werk te voorzien hij beveelt zich dus in uwe zoo steeds bekende milddadigheid en heeft de eer te zijn UEd. Dw. Dienaar J. CAHEN Jr., in het Cfoedkoope Verkoophuis Maarsmansteeg het 2de huis van de Vischbrug, Wijk IV. N°. 72.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3