BAZAR, WINTER, ALOM VERKRIJGBAAR DE Advertentiên. Tijdschrift voor Dames-Handwerken en Modes. Verkoopiug in de Stads-Bank \an Leening te Leyden. Dr. E. LAURILLARD. Leiden, 8 Januarij 1861. D. J. COUVEÉ, niet anders kan verklaren dan uit den invloed van bevroren vochtdeelen op de rails. Dingsdag 11. zijn er op verschillende spoorwegen locomotieven en waggons gederailleerd en daar door gedeeltelijk zwaar beschadigd, gedeeltelijk geheel onbruik baar gemaakt, terwijl zich alweder twee dergelijke gevallen hebben voorgedaanwaarbij onderscheidene passagiers omge komen en andere zwaar gekwetst zijnzonder dat men kon nagaan, dat de oorzaak van die ongelukken bij de machinis ten, de directie, de locomotieven of ander materieel, en dus waarschijnlijk wel in de rails, gezocht moet wordeu. In de Parks hoorde men tevens Woensdag 11. gedurig van ongeluk ken op het ijs, hetwelk trouwens geen wonder is, wanneer men bedenkt, dat daar meer dan 80,000 schaatsenrijders wa ren, behalve de toeschouwers en duizende wandelaren. Sedert de laatste dagen vriest het te Londen op nieuw zeer sterk. De inwoners van Londen herinneren zich sedert jaren geen zoo goede gelegenheid te hebben gehad om zich in het schaatsenrijden te oefenen. Maandag waren in het Hyde-Park alleen 30,500 menschen op het ijs. In het Re- gents-Park waren er 25,000. In het laatstgenoemde Park wekte een Friesche jufvrouw de algemeene bewondering der liefhebbers op. Aan het hoofd van ongeveer 300 schaatsen rijders snelde zij met vlugheid en bevalligheid over den glad den waterspiegel, tot algemeen genoegen der toeschouwers. Indien het weder niet verandert, zou er Woensdag avond een prachtig vuurwerk op den vijver in het Hyde-Park worden afgestoken. Een groot aantal vrijwilligers is voornemens bij die gelegenheid in groot tenue een wedloop op schaatsen te houden. Eenige dagen geleden bevatte het Journal des Débats een correspondentie uit China, waarin onder anderen werd gesproken van een brief door den Koning van Nanking, een van de voornaamste hoofden van den grooten Chineschen op stand aan de ambassadeurs van Engeland en Frankrijk gerigt. Deze brief die, om zijn uitgebreidheid, niet door den corres pondent was opgenomenmaar waarin het opperhoofd te ken nen gaf, dat hij en de zijnen de Christelijke godsdienst wareu toegedaan en zich gaarne met de Christen-Mogendheden in betrekking wilden stellenwordt thans in zijn geheel in dc North China Herald gelezen. Hy bevat, behalve het ver melde, weinig belangrijks; hel genoemde blad neemt echter daarnevens een anderen brief op van den heer RobertAme- rikaansch missionnariswaaruit blijkt onder welke omstan digheden die koninklijke missive werd geschreven. Men leert hieruit dat de Keizer Teen-Wang, het algemeene opperhoofd van den Chineschen opstand en de verkondiger der nieuwe leer, welker voorschriften door de opstandelingen worden ver breid onderscheidene jaren lang heeft behoord tot de leer lingen van dien zendeling. Het is deze leer, een zonderling mengelmoes van oude Chinesche denkbeelden en van nieuwe opvattingenaan de geschriften des Bijbels ontleendwelke de Koning van Nanking, in zijn hoedanigheid van leerling van Teen-Wang, met het Christendom op een lijn stelt en in naam waarvan hij zich beijvert een naauw bondgenootschap te sluiten tusschen de belangen der Europeanen en die van den Chineschen opstand. De Regering van Peking vindt waarschijnlijk in deze omstandigheidzoo zij haar bekend is een van de voornaamste redenen van verzet tegen de vrije prediking des Christendoms en de toelating van Christelijke vreemdelingen. Uit Chavleroi wordt geschreven, dat de Sambreten gevolge van den hevigen dooiover de geheele lengte buiten hare oevers is getreden. De was is sterk en men zag ver scheidene voorwerpen drijvendie op het land waren wegge spoeld. Men zegt, dat er niet verre van de stad een vaar tuig gezonken is. Proinotlën aan de Leidsche Hoogeschool. 11 Januarij. - In de rechten de heer A. A. Buyskes van Leiden met een academisch proefschrift over de Weee kamer en het collegie van Boedelmeesteren te Batavia. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der Gemeente Leiden zijn van meening, in het bijzijn der Commissie van Fabricage, in het openbaar aan te besteden: Eenige veranderingen aan het School gebouw langs den Vrouwekamp. En zulks op het Raadhuis binnen ge melde Gemeente, op Maandag 21 Januarij 1861, des middags ten 12 ure. Zullende de Bestekken van heden af, dagelijks (uitgezonderd des Zondags) ter Rekenkamer dezer Gemeente ter lezing liggen, van 's voormiddags ten tien tot 's na middags ten een urealsmede aan de Stads- Timmerwerf, van 's voormiddags ten tien tot 's namiddags ten vier ureterwijl door den Stads-Architect de verlangde ophelde ringen cn aanwijzingen zullen worden ge geven. Op Dingsdag den I5den Januarij 1861, des Voormiddags ten 10 ure, van Ver stane Panden, zoo van Juweelen, Goud, Zilver en Horologiën, als van Wollen, Lin nen en andere, zoo gemaakte als onge maakte Goederenbeleend in de maand September 1859. Zijnde daags vóór den Verkoopdag, des Voormiddags van 10 tot des Namiddags ten 2 ure, voor een ieder te zien. Ten voordeele der Ongelukkigen bij den jougsten Watersnood zal de onder- geteekende binnen weinige dagen uitgeven DICHTREGELEN VAN PRIJS 0.30. Bestellingen worden mede bij alle Boekhandelaren aangenomen. In de jaarlijks verschijnende twaalf afleveringen zullen een groot aantal afbeel dingen der modernste Randwerken en Toilethenoodigdheden, Borduur-, Raak-, Brei en Tapisserie-patronen, benevens eene naauwkeurige beschrijving tot zelfvervaardi- ging gegeven wordeu, alsmede 12 gekleurde Parijsche Modeplaten, en 4 groote Pa tronen, om na te knippen, de gezamenlijke Datnes- en Kindergarderobe omvattende. Deze moderne patronen, in de natuurlijke grootte geteekend, zullen in afbeelding en beschrijving zoo duidelijk zijn, dat ook de ongeoefendste hand in staat is, daar naar eene net kleedende en moderne Mantille, Kleedje, enz. enz., te knippen en te vervaardigenterwijl bovendien een aantal Mededeclingen en Receptenzoo voor het huishouden als het toilet, den inhoud zal verrijken. Het is den Uitgevers voorgekomendat er slechts één middel is, om den BAZAR in handen van duizenden te brengen, en dat is een zoo lage prijs, dat ieder een er zich op kan abonneren: daarom is die gesteld op 30 cents per maand. Men ontvangt dan maandelijks vier roy. 8". pagina's ophelderenden tekst, 2 groote Platen, met de nieuwste patronen en eene Parijsche Modeplaat, terwijl zonder verhooging van prijs viermaal in het jaar een Patroon op de natuurlijke grootte wordt gegevenvan de modernste Kleedingstukken.

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3