GEDICHTEN, HOEVEELHEDEN SPIJS, A. VAN DER HOOP, J'. Adverlentiën, Het Bestuur van de BURGER SPIJSBEREIDING Allereerste gronden der Praclisclie en Theoretische Mechanica. F, A. T. DELPRAT, P. H. BRDTEL DE LA RIVIÈRE. Tweede druk. 2 deelen ƒ4.50. geeft evenwel zijn gevoelen te kennendat een algeineene demonstratie van de publieke opinie ten gunste van non-in terventie in Italië tot een vredelievende oplossing zou leiden van de Venetiaansche en Romeinsche questiën. De brief is gedagteekend: Londen 25 December. O De commissarissen der vreemde mogendheden in Syrië hebben het bedrag, dat tot schadevergoeding aan de Christe nen aldaar moet worden uitbetaald, op 30 millioen francs vast gesteld, waarvan een derde gedeelte wordt gebragt ten laste der Turken te Damascus. Volgens een Fransch dagblad heeft van alle kleine Sta ten Nederland het meest bijgedragen tot ondersteuning der Christenen in Syrië. De Secretaris van het ondersteunings comité vraagt inzonderheid een milde toezending van warme kleederen en dekking. t>Het komt er niet op aanvan welke stof deze zijnalles zal welkom zijn en in dank worden aan genomen. Alleen te Beyruth zijn 12000 menschen die drie maanden geleden rijk waren en nu bedelaars zijn. Uit het fonds worden er dagelijks 5000 ge voed. Wij hebben nu 16000 vlugtelingen. De soepkeuken doet goede dienstendoch hoe hen te kleedenligging en dekking te bezorgen, dit is onze grootste zorg. Warme kleederendekking en ligging is thans het allernoodigste, daar de doctoren verzekeren, dat het on mogelijk is, zieken te genezen, die de aarde tot bed en de open lucht tot deksel hebben." Friedrich Wilhelm IV was den 14den Oct. 1795 geboren. Hij aanvaardde de regering den 7den Junij 1840welke hij den 7<ien Oct. 1858 aan zijn broeder als Prins-regent overdroeg. Hij was den 16den November gehuwd met Prinses Elisabeth Louisa, dochter vain wijlen Maximiliaan Joseph Koning van Beijeren, uit welk huwelijk geen kinderen zijn voortgesproten. Michel Chevalier, die een zoo groot aandeel heeft genomen aan de onderhandelingen wegens het Britsch-Fransch handels verdrag is bevorderd tot groot-officier van het legioen van eer. De heer Buchananbenoemd Britsch gezant bij het Ne- derlandsche hof, wordt uit Madrid te Parijs verwacht. Volgens berigten uit Petersburg wonen verscheidene dames de lessen van professoren aan de hoogeschool aldaar regelmatig bij. Het Fransche Ministerie van Oorlog heeft de elfde af- deeling van het corps administrateurs, welke bijna geheel is zamen- gesteld uit bakkers en bakkersknechts, naar Luneville gezonden. OFFICIEEL NIECWI. Burgerlijke stand te Leiden van den 27en Dec. 1860 tot en met den 2en Januarij 1861. BevallenLouisa Antonetta Wilhelmina Muller, Z. - A. J. A. Mattaar, geb. van Dusseldorp, D. - M. M. van Amerom,geb. Najer, Z. - G. A. P. Proot, geb. Peters, Z.- L. S. Verhaar, geb. Alders, D. - Johanna Vernet, Z. - J. Vijlbrief, geb. Bij, D. levenl. - C. J. van den Berg, geb. Delfos, D. - J. Fuchs, geb. Vijlbrief, Z. - L. Broomans, geb. Berg, D. - Margaretha Castricum, D. - J. Hamet,geb. van der Post, D. - E. C. van Ulden, geb. Laterveer, D. - Anthonia Johanna van Poelgeest, D. - D. C. Schraven- diik, geb. Baas, Z. levenloos - J. Petiet, geb. van der Woerd, D. levenloos - M. J. Singeling, geb. Labordus D. - J. Sirachgeb. Wassenaar, D. - C. Nieuwenhuijs geb. Paats, Z, - J. C. de Vos, geb. Lagelie, D. - J. van Weeren, geb. de Meij, D. - J. Verver, geb. van Po- lanen, D. - A. Buitendijk, geb. la Failje, D. - J. Florissou, geb. de Klerk, D. - M. G. Planjer, geb. Cornet, Z. - M. J. Willenborg, geb. van DierenZ.^- J. M. Chaudrongeb. van Hooidonk, Z. - Johanna Singerling, D. levenl. - S. Pina, geb. Oostveen, D. - S. Panhuijzengeb. Selier, D. -A. Bon ten, geb. VerhagenD. - J. W. Rietbergengeb. Zwaanen burg, D. - A. M. Paulidus, geb. Staliinga, D. - A. A. van der Kamp, geb. Lodenstijn, D. Gehuwd: C. Boorsma jm. en P. C. Meijer jd. - W. van den Berg jm. en J. C. van Berkel jd. Overleden: Sara van Wijk 53 j. - P. H. Venker 24 j. - A. Hendriksen 28 j. - P. W. van Polanen Z, bijna 9 maan den. - G. C. van Iterson D. 11 weken. - C. van der Klugt Z. 10 maanden. G. W. de Graaf geb. van der Spruyt 67 j. C. E. Noll D. bijna 3 maanden. - J. van den Berg Z. 7 j. 3 maanden. - Anna Ma van Workum 63 j. - A. C. Overdijk o-eb. Droeve 74 j. - L. J. van Dam Z. 11 weken. - M. C. de D Haas D. ruim 2 maanden. - J. Smit D, 14 j. 1 maand. J. Galjaard Z. 6 weken. - J. M. van Boven D. 4 j. 5 maan den. - M. Vinkestein Z, ruim 7 maanden. - A. Parmentier geb. Schrijver 74 j. - G. C. Thijssen Z. 3 j. 4 maanden. - T. van Veen 64 j. - J. G. Kleijn D. 2 j. 7 maanden. - P. Teske Z. ruim 5 j. - M. J. Witmans D. 1 j. 3 maanden. K. Kantebeen 68 j. Er wordt gevraagd op een Kantoor een vlug JON GELING, goed kunnende schrijven en rekenen, salaris naar bekwaamheden. Reflecterende gelieve zich te adresseren per eigenhandig geschreven brieven, met opgaaf van ouderdom onder Let ter K. bij den Boekhandelaar J. W. VAN LEEUWEN, Breedestraat. te Amsterdamhet Debiet meer en meer trachtende te vergrooten is bereid en gagementen aan te gaan tot het dagelijks Warm bezorgen van naar Gemeenten in het Zuidelijk deel van Noord-Holland of aan een der beide Spoorwegen gelegen wanneer aldaar Cor- poratiën of Personen uitreiking aan BE- HOEFTIGEN mogten willen doen. Het Bestuur voorn., namens hetzelve: N. REDEKER. Bij A. W. SYTHOFF, is verschenen: Ch. DfiLMMY. Vrij gevolgd naar hel Fransch en vermeerderd DOOR Kapitein der Artillerie. EN Hoofd-Inhoud Algemeene beschou wingen omtrent de beweging en de krach ten: - de zamenstelling van deze. -Over het zwaartepunt.. - Beschouwing omtrent het evenwigl van krachten op werktuigen aangebragt. - Beschouwing der werktuigen in den toestand van eenparige en niet- eeuparige beweging. - Voortbrenging en wijziging der beweging door krachten. - Over de nuttige en schadelijke wederstan den. - Toepassing van het behandelde op eenige werktuigen (waarin de verschillende molens muntpersen uurwerken, enz. zeer uitvoerig voorkomen). - Algemeene be schouwingen omtrent het vervoer van las ten. - Algemeene opmerkingen omtreut de beweegkrachten. - Algemeene beschou wingen omtrent het evenwigt en de bewe ging der vloeistoffen. - Beschouwing der werktuigen tot het opheffen van vochten watermolen, pompen, hydraulische pers, enz. - Over het water als beweegkracht: waterraderen enz. - Beschouwing der werk tuigen tot het bewegen van luchtsoorten: luchtpompenenz. - Over den wind als beweegkracht. - Over den sloom als be weegkracht inrigting der stoomwerktui gen, locomotieven, de Leeghwater, enz.- Over electriciteit als beweegkracht. VAN Per Deel 1.35. De Gedichten van A. VAN DER HOOP, Jr., zullen in vier deelen het licht zien. Elk deel zal in 8°. formaat twaalf a veertien vellen druks bevatten en in typograpbiscbc uitvoering aan de laatste uitgave van TOLLENS Gedichten gelijk zijn. Zij zullen lyrische en romantische poëzy, tooneel-poëzy, bloemen en vruch ten uit den vreemde op den vaderland- scheu grond overgeplant bevatten terwijl voorts geheel of gedeeltelijk die stukken zullen worden opgenomendie zoo veel tot den roem des Dichters hebben bijge-

Leidsch Dagblad | 1861 | | pagina 3