N°. 257. Zaturdag 29 December. A°. 1860. Binnenlandsch Nieuws. Z. M. heeft benoemd tot adv.-gen. by het prov. ge- techtshof in Zuidh. jhr. mr. C. J. van Nispen tot Pannerden, thans offic. van justitie bij de arr.-rechtb. te Middelburg; tot offic. van justitie bij de arr.-rechtb. te Middelburg mr. J. Spoor^ thans subst.-offic. te Breda en in diens plaats mr. F. E. T. Dittlinger, thans te Gorinchemtot ontv. te Reusel en Bladel, L. A. H. Crommelinthans te Wieringen; te YVieringen, J. P. Reede, te Goor; te Oost- en West-Souburg c. a.B. Bitter, thans te Sas van Gent; bij de geneesk. dienst der laudmagt tot offic. van gez. 2® kl. (naar anc.) de offic. van gez. 3® kl. W. H. L. Michgorius en A. B. J. Lulof's. Z. M. heeft wijders benoemd bij de inf. tot 2en luit. bij het 1® reg., den serg.-tit. W. Hingman, van het corps; bij het 2® reg. de serg. P. J. C. A. Eomijnvan het instr.-bat., W. M. van Eek, van het 5e en H. J. Verboomvan het 3e reg. alsmede de serg. C. A. Kombach, van het instr.-bat., A. Lamot, van het corps, en F. C. li. L. van Erckelens van het 3e reg.; bij het 3® reg., den serg. J. R. Keuchenius, en den serg.-tit. jhr. A. W. van Reigersberg Versluys, beiden van het reg. gren. en jagers, benevens den serg. J. C. van Schermbeek, Van het corps; bij het 4® reg. de serg. M. W. Jaeger, van het corpsG. S. A. de Ronde van het 7® reg. inf., en H. B. de Blij van het instr.-bat.; bij het 5® reg., de serg. W. A. J. van den Hurk, van het instr.-bat.; B. van Erp Taalman Kip, van het 2® F. W. A. van Dedem van Driesberg, van het 7® F. van der Esch, van het 2® en J. H. Weenink, van het 7® reg.; bij het 6® reg,, de serg. E. B. H. Frackers, van het corps, en W. J. Scheltusvan het instr.-bat,; bij het 7® reg. den serg. J. M. Sandersvan het corpsbij het 8® reg., de serg. F. J. Meijer en A. H. L. Badings, beiden van het 7®, R. H. D. Groeneveld, van bet 3e, A. Hoek, van het 2e en H. J. Bergé, van het 4® reg.; bij de cavalerietot 2e" luit.; bij het 1® reg. drag., de wachtm.-tit. A. H. Metelerkamp en W. J. H. Boel- laardvan het corps; bij het 2® reg. drag., den wachtm.-tit. W. J. M. Greve, van het corps, en den wachtm. P. F. B. J. Nouhuys, van het 3® reg. drag.; bij het 4® reg. drag., de wachtm.-tit. D. Dutry van Haeftenvan het 1® reg. drag. F. C. W. baron Repgers van Warmenhuizenvan het corps en L. B. Loef, van het 3® reg.bij de art.; tot 2®n luit. bij het 3® reg. vesting-art., den serg. J. G. van Gennep van het corps; bij het wapen der inf., in Oost-Indië; tot 2®n luit., de serg. F. Sieburgh en E. Sieburghbeiden van het 3® reg. inf., alsmede den serg. J. W. van Eijsvan het reg. gren. en ja gers; bij de landmagt in West-Indië; tot 2en luit., bij de iuf. den wachtm.-tit. <f. F. A. E. van Lansberge, van het 2e reg. drag. Z. M. heeft benoemd tot scheepsklerken bij de Ned. zee- magt: W. F. MargadantP. J. Roest, J. C. Coeland.W. F. Klompé, L. C. DuhnéH. Kits van HeyningenH. Horneer, W. E. Muller, P. K. S. Metman en L. G. van Deun. Z. M. heeft op verzoek eervol ontslag verleend aan den lea luit. T. K. J. Kraat, van het korps ing., min. en sap., ea hem benoemd bij het 3e reg. drag, tot 2®n luit. Z. M. beeft beuoemd tot adsistent voor de dienst der Nederl. bezittingen ter Kuste van Guidea, den ambtenaar ter beschik king van den gouverneur aldaar, D. Hens. Bij de algemeene beraadslagingen over de Staatsbegroo- ting voor 1861Donderdag 11. in de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal gehouden, is door den heer Franssen van der Putte eeu belangrijke rede gehouden over den toestand van 's Rijks geldmiddelen. Na in zijn inleiding te hebben opgemerkt, dat ook voor de Regering waarheid en pligtsbetrachting dringend noodig zijn en de hoop te hebben uitgedrukt, dat de Koning steeds zoo in de vervulling der Staatsdienaren mogt voorzien, dat daardoor het noodwendig vertrouwen tusschen regering en vertegenwoordiging bevorderd en een meer spaarzame huis houding ingevoerd worde; - treedt Spreker in een uiteenzet ting van cijfers, teu betooge, dat de uitgaven voor 1861 1^ millioën hooger zijn dan die yan 1860 terwijl van 1847 tot 1859 door de gestadige klimming der begrootingen voor ge wone behoeften 64 millioen zijn verzwolgenterwijl hij ten slotte aandringt op de Nederlandsche en Indische comptabili teitswetten. - De heer Schimmelpenninck van der Oije wijst op het nut eencr oppositie, als het wezen en de kracht vau het constitutionele stelsel, omdat daarin alleen een waarborg gelegen is voor een goed beheer; - maar bespreekt vervol gens verschillende zakenzoo alsde consequentie en de ho~ mogenéïteit, die hij ni«t mag begéeren in een Ministerie, omdat men van gevoelen veranderen kan en moet bij het klimmen der jaren en een eenheid van begiuselen onbereik baar en onnoodig is, want verschil van denkbeelden is het eenig middelwaardoor de Ministers hun zelfstandigheid kun nen bandhaven. Spreker verlangde geejp nadere begrooting voor den aanleg van Spoorwegen maar ook niet dat iets ge daan wordt tot exploitatie van Staatswege. Hij wil geen ont binding der Kamersomdat hij tegen verandering is wel bestaande mannen kan slijtenmaar moeijelijk LEIDSCH DAGBLAD Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam cn Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 u. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 n. 47 m.; 7 u. 57 m. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat,:'smorgens te7 u. 65 m.,'smiddags te 12 u.,'snamiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, l*en 17; over Triëst, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. Rijks-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89| uur. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 uur. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeester, dagelijks te 10 uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 10—2 uur. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 9—4 uur.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1