N°. 253. Zatardag 22 December. A0. 1860 Binnenlandsch Nieuws. LEID8CH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 10 u. 6 m.; 12 n. 58 m.; 6 u. 3 m.; 9 u. 13 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 47 m.; 1 u. 3 m.; 4 u. 47 m.; 7 u. 57 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naar Amsterdam, Maandag ochtends 4 u., de overige werkdagen behalve des Zaturdags 5 u.; van Amsterdam (Beerebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, Katoenfabriek en op de Nieuwstraat:'s morgens te7 u. 55 m.,'smiddags te 12 u.,'9 namiddags te 3 u. 45 m., 'savonds te 8 u. 10 m. Oost-Indische Landpost. Over Southampton, 1 en 17; over Triest, 6 en 22; over Marseille9 en 25 van elke maand. RijUg-Telegraaf. Werkdagen van 912 en van 27 uur. Zondag van 27 uur. Spoorweg-Telegraaf dagelijks van 89i uur. Zittingen van bet Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandag en Donderdag te 11 uur.- Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 uur. - Burgemeesterdagelijks te K) uur. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 uur. - Thesaurie, dagelijks van 102 uur. De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 uur. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 uur en van 36 uur; der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen dagelijks van 91 uur en van 36 uur; van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 uur; van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 uur. -Z. M. heeft benoemd tot commissaris van politie te Zalt- Bommel J. Witt, wonende te Gorinchem en den kap. J. A. Ram- dohr van het 3e reg. inf. op verzoek gepensioneerd. De Eerste Kamer der Staten-Generaal heeft thans in hare afdeelingen ten einde gebragt het onderzoek over de wets ontwerpen uitmakende de Staatsbegrooting voor 1861. Reeds worden de verslagen van de Commissie van rapporteurs opge maakt en houdt de Regering zich onmiddellijk met de beant woording daarvan bezig. Men ziet dus de behandeling der be- grootingswetten voor 1861 spoedig bij deze Kamer tegemoet. Er is thans in de residentie wederom minder sprake van een ontbinding der Tweede Kamer. Intusschen is het ontslag, door den Minister van Koloniënden heer Rochussenden Koning aangeboden, nog niet aangenomen. Er schijnen eenige pogingen aangewend te zijn, om anderen met de portefeuille te belastenwelke echter tot hiertoenaar men wilvruchte loos moeten zijn gebleven. Men zegt, dat de heer Rochussen spoedig een buiten- landsche reis zal ondernemen en zich het eerst naar Savoije begeven. De Minister van Binnenl. Zaken heeft aan Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de volgende circulaire gerigt: //Door een der collegiën van Gedep. Staten is, naar aanleiding van een bij hen ontvangen brief van de Prov. geneeskundige Com missie van hun gewest, mijn aandacht gevestigd op het blij kens de ervaring, voor de gezondheid hoogst schadelijke van het gebruik van vleesch van rundvee aan de longziekte ge storven, of dien ten gevolge afgemaakt. Kwaadaardige rot koortsen waren, naar het oordeel der geneeskundigen, het ge volg van genoemd voedsel. Tot zoolang door de Wet hierin niet voorzien ismoet de Regering het aan de besturen der gemeenten overlaten, om ook in dit opzigt te waken voor de gezondheid der inwoners. Als maatregel daartoe verdient zeker alle aanbeveling de politie-bepalingdat geen rund geslagt mag worden tenzij door een deskundige het onschadelijke van dat vleesch als voedsel schriftelijk verklaard is. Het zal mij aan genaam zijnindien door U in het Provinciaal Blad de aan dacht der gemeentebesturen op dit zoo aangelegen punt geves tigd wordt." Tot leden der commissie, belast met het afuemen der diplomatieke examens, zijn benoemd de heeren: W. A. baron Schimmelpenninck van der Oije van de PollMinister van Staat, voorzitter; Mr. L. baron Gericke van Herwijnen, bui tengewoon gezant en gevolmagtigd Minister bij het Hof van BelgieMr. G. Groen van Prinsterer, Staatsraad in buitenge wone dienst; Mr. H. Cock, hoogleeraar te Leiden, en Mr. O. van Rees, hoogleeraar te Utrecht, en tot secretaris van gezegde commissie: Mr. W. baron van GoltsteinCommies van Staat bij het Departement van Buitenlandsche Zaken. Vrijdag morgen heeft op de burgerlijke begraafplaats op plegtige wijze de ter aarde bestelling plaats gehad van wijlen den heer Mr. La Grappe Dominicusin leven advocaat-gen. bij het Prov. Gerechtshof in Zuid-Holland. Achter de lijkkoets volgde een drietal rijtuigen, waarin de bloedverwanten van den overledene alsook de heer procureur-generaal van Galen geze ten warendie den overledene de laatste eer bewezen. In den Koninklijken Eranschen Schouwburg te 's Iiage zal Zaturdag avond worden opgevoerd de opera Faust in vijf bedrijven en 12 tafereelen. De Opperrabbijn Bodenheimer te Crefeld heeft een zeer vleijend schrijven van den hoogleeraar Juynboll te Leiden ontvangen, op de aanbieding van zijn werk: Het lied en den zegen van Mozes." De hoogleeraar belooft een gunstige aan kondiging in een der letterkundige tijdschriften. Tot lector in de Wis- en Natuurkunde aan het Gymna sium te Arnhem is benoemd de heer H. Werkmanlector aan het Gymnasium te Hoorn. Dezer dagen werd te Amsterdam op een plegtige wijze in bijzijn van officierenmariniers en matrozen op de exercitie batterij aan 's Rijks werf geplaatst de dertigponderafkomstig van het stoomschip Onrust, op de Dajakkers te Banjermassiug heroverd. Te Amsterdam is voor een som van 5.727.600 inge schreven in de 3^ pCt. Geldleening van 18 millioen tot af lossing der 5 pCt. stedelijk gevestigde schuld. Dezer dagen is te Maastricht een brutale diefstal ge pleegd, ten huize van de familie d. HDe vrouw des huizes had er zich op toegelegd, een volledige verzameling keukengereedschap te bezittendeze was dan ook overcomp en uitstekend. Men verbeelde zich de verbazing der nootentoen men op een alles verdwenen geen lepelsteel had men achtergelaten zelfs den kol en den handdoek had men niet versmaad; al wat ^etbaat.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1