Buitenlandsch Nieuws. Een dagblad uit de residentiedat de verloving van Prinses Marie der Nederlanden had medegedeeldverklaart thans, dat het feit niet bestaat en zelfs niet ontstaan zal. In den Koninklijken Franschen Schouwburg te 's Hage zal Zaturdag aanstaande worden opgevoerd de opera Orphée et Euridice. Te Meppel worden pogingen aangewend tot het oprigten van een Weduwenfonds, uit hoofde van den onzekeren toe stand van het Weduwenfonds onder directie van de beeren te Winkel en Doijer te Amsterdam. Dingsdag 11. werd door den heer W. C. Biben, onlangs bij een vierde stemming tot Wethouder der gemeente Voor schoten benoemd, ten huize van D. van Leeuwen te Voorschoten een diner aan de Leden van den Gemeenteraad aangeboden. Jammer voor den man, die zijn medeleden op een keur van spijzen wilde onthalendat alleen de heer Burgemeester (tot wiens genoegen men zegt, dat de heer Biben alleen het Wet houdersambt heeft aangenomen, om ZEd. Achtb. te ontlasten van den heer Itersondie anders tot Wethouder zou zijn be noemd geworden) van het diner geprofiteerd heeft, met eenige vrienden van den Wethouder, die reeds vroeger waren genoo- digd, of wel op het oogenblik zelve, om de ledige plaatsen aantevullen. Het feest kenmerkte zich door gepaste vrolijkheid, menige toast werd ingesteld op het welzijn van den heer Treub en den heer Biben. Laat in den nacht ging men uiteen wel voldaan over het gul onthaal van den nieuw benoemden Wethouder. Ingezonden lieden gedenkt Dr. L. S. van Praag en velendie hem achtenvereeren en voor ondervonden hulp dank verschul digd, zijn, aan zijn volbragte 40jarige praktijk als genees- en verloskundigé. De belangstelling, die hem wordt betoond, ver- aangename den gedenkwaardigen dag en de terugblik op den afgelegden levensbaan verkwikke en heilige zijn gemoed. ilï ii i i De Moniteur bevat een keizerlijk besluitwaarbij de heer Merrier Lacombe, benoemd tot directeur-generaal voor burgerlijke dienst in Algerie, belast wordt met het bestuur van het departement Algiers, ter vervanging van den heer Levertdie tot een andere betrekking is benoemd. De graaf Baciocchi is benoemd tot surintendant dei- keizerlijke schouwburgen. De inschrijving op de Turksche leeuing is Dingsdag te Parijs begonnen; een talrijke menigte van beider kunne ver dringt zich voor de woning des Heeren Mirès. De Fransche regering heeft, ter voorkoming van alle ergernis, de eenmaal verleende vergunning tot uitgifte van de Turksche leening niet willen intrekkendoch zoekt alle verantwoordelijkheid van zich af te werpendoor de officiële verklaring in den Moniteurdat zij den Markies de Ploene, den Franschen in specteur der Turksche financien te Konstantinopelniet ge- mao-tiffd heeft de functien hem door den heer Mirès als lid n o der Commissie van toezigt en overmaking der fondsen te Konstantinopel opgedragen, te aanvaarden. Bij de inwijding van een standbeeld der H. Maagd door den bisschop van Grenoble te Vienne Isère heeft door het instorten van een 20 voet hoog stellaadje een ernstig on geluk plaats gehad. Een aantal geestelijken heeft ernstige kwetsuren bekomen; een hunner, den heer Faure, werden de beide beenen verbrijzeldde heer Guttin brak den arm de maire van Vienne bekwam ernstige kneuzingen enz. De on der-prefect markies de Castellane heeft door zijn degen een ernstige wonde aan de knie bekomen, de bisschop van Vi- viers heeft een been gebroken. De ontsteltenis was algemeen. Een jong mensch, Eugène B., werkzaam bij een rijk koopman te Parijs op een inkomen van 1200 francs 's jaars, kreeg dezer dagen een erfenis geheel onverwacht en op een zeldzame wijze. - Wanneer hij eiken morgen te 9 ure zich naar zijn kantoor begaf, volgde hij altijd denzelfden weg en ontmoette geregeld op dezelfde plaats een grijzen bedelaar, wiens eerwaardig voorkomen hem trof en wien hij wekelijks eeu aalmoes gaf. De bedelaar en de jonge kantoorbediende haddenzonder ooit met elkander gesproken te hebbentoeh kennis gemaakt. In den laatsten winter, op zekeren dagaan het einde vUu een maand, waardoor de beurs van Eugène B. schraal gevuld waswilde hij wat hij bij zich had geven aan een arme vrouw met een kind in de armen, die hem eeu aalmoes vroeg, maar zoekende in al zijn zakken vond hij niets. Weigering scheen hem moeijelijk, vooral nu hij door zijn beweging reeds hoop aan die arme vrouw gegeven had. Hij nam uit zijn zak het broodje, dat tot zijn ontbijt gere geld werd medegenomengaf het de arme vrouwen verwij derde zichzonder te vermoeden dat hij daardoor zich een inkomen van 800 francs verwierf. Inderdaad het is zoo. De grijze bedelaar kwam te sterven en liet een som van 15000 francs na, dat hij bij uiterste wil aan zijn eenigen erfgenaam Eugène B. had besprokenmet aanduiding, dat hij op den dag dat het jonge mensch zijn broodje gaf aan de arme vrouw besloten had, om wat hij bezat te schenken aan hemdie zoo goed liefdadigheid wist uitteoefenen. De grijsaard was genaamd Jerome S., had geen bloedver wanten en stierf in een gasthuis. Den 27 Nov. had te Vittoria, in Spanje, een eigenaar dig feest plaats. De meisjes van 12 tot'18 jaar, uit de geringe burgerklasse, waren in haar zondagsgewaad met hare moeders in de zaal van het stadhuis bijeengekomen ter bijwoning eener verloting van 300,000 realendie een oud koopman, Santa Maria, gelegateerd had mét de bepaling, dat zij als huwelijks gift onder zestig meisjes van dien leeftijd' moesten verdeeld worden. Om alle partijdigheid te vermijden had men'bepaald dat deze bruidsgift door het lot .zou worden verdeeld. Onder luid gejuich der aanwezigen werden de. zestig namen der ge lukkigen getrokkenzonder dat de orde in het minst ver stoord werd, en zelfs zonder kijfpartij onder de moeders. Men verwacht weldra een aantal huwelijks-aanzoeken, Uit Nieuwkerkeniri de nabijheid van St. Truijen-, wordt gewag gemaakt van een zonderling geval, waarvan de geschiedenis der geneeskunde welligt geen voorbeeld oplevert. De leden van een talrijk gezin, de dienstboden daaronder be grepen, allen sterke en gezonde lieden, zijn allen, zeer kort na elkander of te gelijkovervallen door een trapsgewijze,, verlamming der ledematenin zulk een matedat zij het ge bruik daarvan te eenemale verloren en als hulpelooze kin-, deren verpleegd en gevoed moesten worden. Het zonderling ste is dat de dienstbode, in het huis harer ouders teruggen keerd, zonder geneeskundige hulp herstelde, maar naauwelijks weder bij hare meesters weêrgekomenop nieuw door de ziekte werd aangetast. De geneeskundigen hebben tot heden de Oorzaak van het verschijnsel niet kunnen ontdekken. Een naauwkeurig onderzoek van de gewone spijzen en dranken van dat gezin en van de gereedschappen bij de bereiding daarvan gebruikt, heeft tot niets geleid. Van officiële zijde wordt het berigt omtrent de uitbrei ding der vestingwerken van Coblentz, door verscheiden dag bladen voor eenige dagen medegedeeld, op de stelligste wijze tegengesproken. Bij de regering bestaat dergelijk plan niet. Men wil wetendat Garibaldi tot de Ieren een brief heeft gerigt, waarin hy belooft ook hen te zullen vrijmaken. //De tijd is niet ver af, zegt hij, waarop de Italianen aan hun dwingelanden den laatsten slag zullen toebrengen. In dien strijd zal niet alleen ons volksbestaan worden ge-, grondvest, maar ook de grondslag voor de verheffing van verwante natiën worden gelegd en alsdan zullen de Italianen met de Hongaren, Engelschen en andere broeders vol vreugde ook de Ieren aan het heilig feestmaal der vrijheid zien plaats nemen." In dien brief legt hij zijn vijandschap tegen den Roomschen Stoel weder in hevige bewoordingen aan den dag. Hij zegt, dat het Pausdom uit de vereeniging van onkunde en bedrog is geborenen dat het bij de hooge standen huichelarij, bij de lage zedelijke en stoffelijke ellende kweekt, enz. V; Het Gerechtshof te Weenen heeft uitspraak gedaan in de zaak van den heer Richter en heeft hem 1°. schuldig ver klaard aan het omkoopen van den Generaal v. Eynatten, tot- het misbruik maken van gezag; - 2°. vrijgesproken uit gebrek aan bewijs, wegens bedriegelijke wisselzaken; - 3°. hem ten aanzien der overige punten van de aanklagt onschuldig ver klaart. - De Procureur-Generaal heeft de aangeklaagde in de welwillendheid van het hof aanbevolen.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2