HANDBOEK VOOR DEN HOROLOGIEMAKER. OFFICIEEL KIGVWS. Bevallen: J. O. Beij, geb. RoelofsmaD. - E. J. Dukgeb. de MeijD. - S. van Berkelgeb. Hensen D. - M. Neuteboom, geb/ Kruit, D. tweel. - M. Marijtgeb. van Leeuwen, D. - M. Harland, geb. Ruiter, Z. - J. Keerweer, geb. Vork, Z. - M. C. van der Linden, geb. GiezenZ. levenl. - C. J. P. Snel, geb. Keijzer, Z. - G; van Driel geb. de Vroede, Z. - M. J. Koornhof, geb. Wendel, Z. - J. Pel, geb. Keij, Z. - G. van de Ven, geb. de Jong, D. - E. M. van der Meelgeb. van der Linden Z. - M. M. Roe- landse., geb. Meulendijk, D. - A. Stoeke, geb. van Ees. Z.- M. Nieuwenburggeb. SmitZ. - J. Beltmangeb. van den Boogert, Z. Gehawd: K. de Jong, jm. en H. M. van Valkenburg, jd. - P. J. Duijvewaardt jm. en L. M. van Wesel, jd. - F. van Dam, jm. en S. Bij, jd. - J. Magninjm. en E. van der Huizen, jd. - M. Rietkerken jm. en R. van der Walle, jd. - G. Walraven, jm. en A. Ouwerkerkjd. - J. C. Timmer man n, Wedr. en J. G. Webeier, jm. Overleden: W. F. J. Steygerwalt, Z. 6 weken. - J. Buis, 73 j. - J. P. Fleur, 69 j. - D. van der Hom, geb. Blaauwenoort, 79 j. - Joh". Elish. Zandijk, 57 j. - J. W. van der Kamp, D. 6 maanden. - P. Vevscbragen57 j. - J. Nolles, Z. 6 dagen. - J. Schultz, 70 j. - J. Snel, Z. 5 j. II maanden. - J. van der Horst, geb. Koet, 54 j. - B. Kelderman, Z. ruim 4 maanden. - W. van der Reyden,,27 j. - F. van Hassel, 68 j. - W. .T. Noest, Z. bijna 11 maan den. - J. Guley, Z. 10 weken. - J. Robbers, D. 2 maan den. - C. Leenheer, 68 j. - J. E. Groenendijk, geb. Gris sen, 72 j. - J. Holswilder, geb. Privé, 39 j. - M.Smit, geb. van Tongeren, 34 j. - A. Tijken, geb. Auneze, 87 j. - B. Blanket, geb. Pauw, 22 j. - J. A. HoupsZ. 4 weken. - W. C. van Leeuwen, geb. Sommelingbijna 44 j. - H. Hardeman, 35 j. Leytfsche Sloombootdiensl VOLHARDING. Leiddraad voor ieder die kennis wil bekomen van de werking en samenstelling der Uurwerken, Pr|js per Aflevering 45 Cents. OPENBARE VERHURING, binnen de Gemeente Ley den. 4°. Een stuk Weilandgelegen als voren, langs de Achterlaan der Militaire gevan genis, voorbij het Wachthuis aldaar. Het schei- en geneeskundig praeparaat weg over Holland te nemen. Over het algemeen acht men dit gerucht evenwel ongegrond. De Keizerin der Franschen heeft te Windsor een bezoek afgelegd bij Koningin Victoria; na afloop van dit bezoekdat twee uur duurdeis de Keizerin te Londen aangekomen. LI. Zaturdag had te Risca, zes mijlen van Newport ge legen, een ontploffing in een kolenmijn plaats, waarbij meer dan honderd menschen het leven verloren. Het schouwspel, door dien verschrikkelijken ramp in gemelde plaats veroorzaakt, moet ontzettend zijn. De ingang der mijn is steeds omringd door vertwijfelde bloedverwantendie in wanhoop de lijken hunner echtgenootenouders, broeders en zusters komen op sporen. Op den Spoorweg van Pampeluna naar Saragossa heb ben de boeren op helderlichten dag een aannemer der Spoor- wegwerken en twee werklieden vermoord. Zij braakten de he vigste verwenschingen uit tegen al de spoorweg-beambten. Prins Alfred van Engeland zal in het aanstaande voor jaar naar Koburg en in den zomer naar Gotha zich begeven, alwaar hij op het kasteel ltosenau gehuisvest zal zijn, terwijl hij op verlangen van den regerenden Hertog als diens ver- moedelijken opvolger zoo spoedig mogelijk deel zal nemen aan het beleid der regering. Uit Shields wordt van Maandag het volgende gemeld sedert Zondagmiddag heerscht alhier en in alle havens van de Noordoostelijke kant een groote ontsteltenis, want een hevige storm woedt, welke de schepen dwingt een schuilplaats in de havens te zoeken. In de laatste 24 uren hebben niet minder dan 200 vaartuigen hier een wijkplaats gevonden heden zijn weder verscheidene schepen door den storm ge dwongen hier binnen te vallen. Van schipbreuken heeft men tot nog toe niet gehoord. De Hertog van Brabant zal, naar jmen verzekert, een reis naar Noordelijk Afrika ondernemen. Tot het verwen der Friesche lakens werd de meekrap een plant van Zuid-Europa oorspronkelijk, en zoo men wil, reeds in de zesde eeuw in Zeeland geteeld met vrucht gebezigd. Tot in 1608 zonden de Engelschen hunne witte en ruwe lakens naar de Nederl. provinciën, alwaar zij opgemaakt en geverwd en vervolgens naar Engeland teruggezonden werden om ze te verkoopen. Maar op dat tijdstip verkreeg een Engelsche la ken verwer van den Koning van Engeland privilegie om m het land zelf de lakens -optemaken en te verwen, welk voor recht gevolgd werd door een verbod om de witte en ruwe la kens uittevoeren. Burgerlijke Stand te Leiden van den 29en November fot en met den 5e" December I860. Tot nadere aankondiging zal de Stoomboot VOLHAR DING op Amsterdam des Ka" turdags buiten dienst zijn, He Directie. Leyden, 5 December 1860. A. W. SYTHOFF te Leidengeeft uit: DOOR TT. SM»A.Ï1UE.- Advertentiën. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS der Gemeente Ley den zijn van meening, voor den tijd van vijf jarenin te gaan den eersten January 1861, en zullende eindi gen den een en der tig sten December 1865 in het openbaar te verhuren 1°. Het BEVISSCHEN van eenige wate teren tot de Vroon-visscherij behoorende. Verdeeld in vijf perceelen. 2°. Eene partij Weilandgelegen in den Stads-Polderaan de Slaagsloot, onder de Gemeente Leyderdorp, mitsgaders de Vuilpntten aldaar. 8°, Een stuk Weilandgelegen in den Pest huis-Polder, aan de Laan van het Mili taire gevangenhuistrmchen den Singel en den Spoorweg. De voorschrevene Verhuring zal worden gedaan op het Raadhuis der Gemeente Legdenop Maandag 10 December 1860, des middags ten 12 ure, op alle zoodanige voorwaarden welke van heden af ter plaat- gelijke Secretarie te zien en te lezen zijn. (Om contant Geld), Op Woensdag 12 December 1860, des mor gens ten 10-ure precies, van eene partij van 78 stuks hooge, harde en gave op gaande IJpen BOOMEN, van 40 tot. 50 duimen over het kruis, bekwaam tot aller hande soorten van Werkhout. Staande langs den Haarlemmertrekweg buiten de Mare Poort der Stad Leiden. En dat zoodanig als aldaar afgeteekend en genoramerd staat, of ten dage der verkooping aangewezen zal worden. is een nieuw uitmuntend middel ter ver sterking van het Haar. Hetzelve bevat in eene juiste verhouding alle bestanddeelen, welke het Haar tot voedsel dienen en de Huid versterken. Het reinigt het Hoofd van de schilfers, belet het uitvallen en be vordert den groei der Haren is uitermate verfrisschend en van het fijnste parfum. Prijs per Flacon f 1.20. Stoll's Druppelen bevrijden oogenblikkelijk van de hevigste

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3