Buitenlandsch JNieuws. kantonrechter te Breda Mr. G. A. Kleyn, procureur aldaar; - tot notaris te Sittard F. L. J. Dumoulin en te Neede H. Ha mer; - tot kap. 3® kl. bij het 8e reg. inf. den len luit. F. J. van den Bergh van het 5® reg. en op aanvrage pensioen ver leend aan den kap. F. G. Schooneveld. De permanente Commissie uit het te 's Hage gevestigd spoorweg-comité heeft zich tot Z. M. gewend, met verzoek, dat Z. M. alsnog gunstig beschikte op de aanvrage der heeren Schretlen en Maxwils, tot het bekomen van concessie voorde lijn 's Gravenhage - Gouda, hoofdzakelijk op grond, dat er weinig of geen waarschijnlijkheid bestaat, dat de Holl. Spoor weg-Maatschappij immer uitvoering zal geven aan de verleende concessie voor de lijn Scheveningen - Leiden - Woerden. In de zitting der Tweede Kamer van 11. Vrijdag zijn alle amendementen op de in beraadslaging gekomen artt. 42 46 en 47 wetsontwerp rechterlijke inrigting, die door de HH. Heemskerk Az. en de Brauw waren voorgesteld, verworpen en de artt. 41 tot 47 onveranderd aangenomen. Heden Zaturdag zijn de beraadslagingen voortgezet en de artt. 4852; op art. 52 wordt een amendement van den heer van Eek verworpen. Op art. 53 komt in behandeling een amendement van den heer Olivier (tegen de uitbreiding van de rechtsmagt van den kantonrechter). De zitting duurt voort. Met leedwezen verneemt mendat de heer Mr. L. Met- man Commissaris des Konings voor de West-Indische Wet geving, den 5 October te Paramaribo in den ouderdom -van 52 jaren is overleden. - Den volgenden dag werd zijn lijk met groole plegtigheid begraven op het kerkhof: de Nieuwe Oranje Tuin. Ds. C. van Schaik sprak daarbij een rede uit. De rijksmiddelen hebben over de tien eerste maanden van 1860 1.310.661.50* meer opgebragt dan over hetzelfde tijdvak van 1859. De Jury der tentoonstelling van schoone kunsten te Brussel heeft de gouden medaille toegekend aau den Nederl. Schilder J. Israëls. Woensdag 11. zijn te Middelburg in den echt vereenigd een weduwnaar en een weduwe, beiden tot den behoeftigen stand behoorende, die ieder 10 kinderen mede ten huwelijk bragten. De Gemeenteraad van Haarlem heeft besloten de belas ting op de steenkolen met den 1 Januarij a. s. afteschaffen, op welk tijdstip aan de handelaars in brandstoffen teruggave wordt verleend der betaalde belasting van den op dat tijdstip aanwezigen voorraad. De hoofd-commissaris van politie te Amsterdam verzoekt de hoofden van politie, vooral in de provinciën Noord- en Zuid- Holland, Utrecht en Gelderland, onderzoek te willen doen naar een heer, tusschen de 40 en 50 jaren oud, van middelbare lengte, hebbende grijs haar, blaauwe oogen en rood aangezigt. Zijn linnen is gemerkt A. M. B. Hij is op 1 Nov. jl. van Am sterdam naar Brumraen vertrokken. Aangezien men sedert niets van hem vernomen heeft, bestaat de vrees dat hem een ongeluk heeft getroffen. Bij ontdekking, verzoekt de hoofd commissaris van politie voornoemd spoedig berigt. Beroepen bij de Hervormde Gemeenten te Zuiderwoude de kandidaat J. de Jong; te Lollum Ds. G. Landweer te Giesen en Kijswijkte Nieuweschans de kandidaat Dr. M. Niemeijer en te Godlinze Ds. F. J. Hesse te Westerlee. Ds. W. Mense te Voorthuizen heeft voor Bet beroep naar Oudega en Ds. A. van der Mey te Kerkwerve voor dat naar Hulst bedankt, terwijl Ds. L. G. Rooyaards te Oijen en Megen dat naar Oisterwijk heeft aangenomen. Bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te Veendam ia beroepen Ds. F. Hulst te Sidderburen. Men spreekt te Turin en te Parijs van een nieuwen voorslag, daarop nederkomendedat men voor den Paus een Siyile lijst van een millioen scudi 2,500,000 Ned.) wil vaststellen en ook voor een rijkelijk apanage der kardinalen wil zorgenwaarbij zij alle hiërarchische competentiëu be houden. De Paus heeft nu eenmaal besloten, om voor de nieuwe orde van zaken, die hij heiligschennis noemt, slechts door dwang te wijken. Men verneemtdat het bezoek der Keizerin van Frank rijk in Schotland dienen moet om zoo mogelijk haar zenuw gestel te versterken en tevens om den Keizer te bevrijden van een omgeving op de Tuileriëntot de clericale partij behoo rende, welke geenszins hoog in de gunst van Napoleon staat aangeschreven en die bij de waarschijnlijk op handen zijnde ge- wigtige gebeurtenissen zeer lastig zou kunnen worden. - Den dag voor haar vertrek had de Keizerin een gesprek met den Keizer over de aangelegenheden van den Pausdie tot een woordenwisseling aanleiding gaf, zoodat de Keizer ten slotte uitriepDe Paus is van meeningdat hij zijn eigen zaken verbetert door oneenigheid tusschen mij en mijn vrouw te stichten.maar hij zal ondervinden, dat hij zich in zijn reke ning bedriegt."' Te Parijs woedde Donderdag morgen een hevige or kaan die vreeselijke verwoestingen aanrigtte. Dezer dagen heeft te Parijs de jaarlijksche zitting plaats gehad van het consultatief comité, samengesteld uit genees- heeren, die zich hebben vereenigd om te constateren de gene zingen van longtering, door het middel van Dr. de Lamard te Parijs welk middel bij eenige jaren geleden aan de Aca demie van wetenschappen heeft aangeboden. Het belangrijkste wat die zitting opleverde, was de bestendigheid der genezingen, die reeds voor eenige jaren waren gelukt't geen den uit vinder van het middel tot niet geringe voldoening strekt. Sedert meer dan twintig jaren bewoont een achtings waardig heer een oud kasteel in het zuiden van Frankrijk. Zijn zoon woont te Parijs en is onlangs gehuwd. De heer N. werd altijd voor weduwnaar gehouden zelfs door den zoon, die zijn moeder nimmer had gekend en in de verbeelding was, dat zij weinige dagen na zijn geboorte was Overleden. Bij het huwelijk verzocht deze echter zijn vader de doodacte zij ner moeder te laten ligten en hem die over te zenden. Na lang dralen, schreef hij eindelijk het volgende: //Ik heb u bedrogen; uw moeder leeft, doch zij'is krankzinnig; zij is in een kamer van mijn kasteel opgesloten." De zoon ijlde naar de woonplaats zijns vaders en verzocht zij» moeder te mogen zien. De heer N. wees hem de kamer, de zoon zag zijn moe der en verweet zijn vader, dat hij hem nimmer had veroor loofd haar te zien en optepassen. Mw. N. verklaarde echter^ dat zij in het geheel niet krankzinnig was, doch dat haar echtgenoot haar uit een onverklaarbare jalousie gedurende on geveer twintig jaar had gevangeu gehouden. De zoon liet zijn moeder gedurende verscheiden dagen door geneeskundigen bewaken en nagaanen het resultaat van dit onderzoek was, dat niet zij, maar de heer N. krankzinnig was. Doordat zijn geheim is bekend geworden, is die krankzinnig heid zoo zeer toegenomen, dat hij thans razend en naar een gesticht overgebragt is. Te Antwerpen zijn bevelen ontvangen om in het Ko ninklijk paleis de noodige toebereidselen te maken voor de ontvangst van de Keizerin van Oostenrijkdie eerstdaags aldaar verwacht wordt om zich in te schepen voor haar reis naar Madeira. Het stoomjagt Osborne is dingsdag ochtend van Ports mouth naar Antwerpen vertrokkenom aldaar de Keizerin van Oostenrijk aan boord te ontvangen, die, gelijk men weet, eenigen tijd op het eiland Madeira gaat doorbrengen. Men verneemt dat de Keizerin den 9en dezer een vrij ernstige bloedspuwing heeft gehad; het gevolg hiervan is ge weest, dat het plan tot het doen eener reize naar Madeira is bespoedigd. De Keizerin zal de volgende maand haar 23® jaar bereikenterstond na hare derde bevalling heeft zich een drooge kuch geopenbaard, welke men aanvankelijk niet heeft geacht, maar welke men thaDS beschouwt als de eerste voor bode van den toestand, waarin de lijderes thans verkeert.. Nabij Cloumei in Ierland is 11. Zaturdag avond een goederentrein gedeeltelijk buiten het spoor geraakt en langs de helling der baan blijven steken, waarbij de machinist en stoker een eind wegs werden heen geslingerdzonder echter letsel te bekomen. Een ingesteld onderzoek heeft doen blij ken, dat een boosaardige hand een zwaren steen op een der spoorstaven had gelegd. Men meende den dader op het spoor te zijn. Brillen! goede brillen te koop! riep Jozef Hoffer. Hij nadert een heer, die rustig voor de deur van een café een

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2