Laatste Berigten. Advertentiën. OPENBARE VRIJWILLIGE OPENBARE VERKOOPING over de questie of de provincie Viterbo, waar men zich, on danks de Fransche bezetting, met nagenoeg algemeene stem men voor de aanhechting beeft verklaardook nu nog bij voortduring door de Fransche troepen bezet zou blijven. Of schoon de Fransche Regering erkent dat in beginsel de be- zelting overbodig is geworden, zoo acht zij het thans nog niet het geschikte oogenblik om haar te doen ophouden. Ook wordt verzekerd dat Frankrijk er over denkt eerlang een einde te maken aan de bezetting van Rome, wanneer het den Paus mogt gelukken zijn leger op 18,000 man te brengen welke magt genoegzaam zou zijn om zijn tegenwoordig gebied te beschermen. De Napolitaansche krijgsgevangenen bevinden zich in de Sardinische vestingen. Men zegtdat wanneer Gaëta gevallen mogt zijn, een tijd van verlof zou worden verleend aan deze troepen, die vervolgens, voor zoo ver hun diensttijd nog niet is verstreken, bij het Ttaliaansche leger zullen worden ingelijfd, Kossuth en de generaal Klapka zijn dezer dagen te Turin aangekomen. Men verwacht ook den kolonel Turr. - De graaf de Cavour vertrekt nog in deze week voor korten tijd naar Napels. De algemeene verkiezingen zullen in Decem ber a. s. plaats hebben. Garibaldi, de dictator der Beide Siciliën, heeft zijn ge zag neergelegd zonder ander fortuin te bezitten dan de inkom sten zijner bezittingen te Caprera, welke op slechts ongeveer 1500 francs geschat worden. In den Malta Times leest men van een nieuwe po ging om Garibaldi te vermoorden. Een Napelsch officier van zijn staf loste in zijn kamer een pistool op hemmaar het schot werd door een ander aldaar aanwezig officier onschade lijk gemaakt, die den arm des moordenaars afwendde, zoodat de kogel de zoldering trof. Zonder op te staan gaf Garibaldi order den moordenaar zijn sabel te ontnemen, en beval hem vervolgens heen te gaan. De dader moet bekend hebben, dat hij reeds sedert twee maanden gelegenheid zocht om den dic tator het leven te benemen. Een soortgelijke aanslag is tegen den generaal Cosenz beproefd, Men verneemt uit een gewoonlijk goed onderrigte bron dat te Rome besloten is, den apostolischen nuntius niet naar Parijs terug te zenden, en dat de Paus dit besluit aan Keizer Napoleon in een eigenhandigen brief aangekondigd en gemo tiveerd heeft. Ofschoon de ongesteldheid der Keizerin van Frankrijk van geen ernstigen aard is, zal zij toch den tijd van twee ja ren tot genezing vereischen volgens verklaring van den lijf arts van Koningin Victoria, die naar St. Cloud was ontboden en het onverwijld gebruik der baden in Schotland heeft aanbevolen. De bibliotheek van A. von Humboldt gaat voor Pruis- sen verloren. Nadat toch nog onlangs het voornemen bestond, om haar na nieuwejaar in openbare auctie te brengen is zij nu door een schatrijken Engelschman of Amerikaan aangekocht en zal reeds in de volgende week afgezonden worden. Dezelfde kooper heeft de kolossale buste van Humboldt door David d'Angers, die in de auctie voor 2000 daalders aan de boek handelaars Asber en C°. was afgestaan, voor ongeveer 5000 daalders overgenomen, en onk het diploma des beroemden mans voor een hooge som gekocht. De naam van den Japanschen Minister van buitenland- sclie zaken is: Wa-Ki-Sa-Ka-Na-Kat-Soo-Ka-Sa-No-Tayn An-Do Tsoo- Ma-No-Kami. De Zitting der Kamer van Volksvertegenwoordigers te Brussel is Dingsdag 11. geopend door den heer Rogier, Mi nister van hinnenlandsche zaken, die den navolgenden brief voorlas, Maandag door Z. M. den Koning aan hem gerigt //Mijn waarde Minister! //Tot op liet laatste oogenblik heb ik gehoopt, dat een vrij hevige verkoudheid voor de aangewende middelen zou wijken en het mij vergund zou zijnvolgens mijn voornemende Kamers te openen; maar raijn hoe9t is zoo hardnekkig geble ven, dat het mij zeer moeijelijk zou gevallen zijn mijn rede voor te lezen. Ik heb het levendigste leedwezen ondervonden over dezen tegenspoed, want na de zoo eenstemmige, zoo toegene- gene, zoo vaderlandslievende demonstratiën waartoe de 29e verjaardag van mijn troonsbeklimming in de hoofdstad even als in de provinciën aanleiding gegeven heeftzou het mij bijzonder aangenaam geweest zijn omterwijl ik de medewer king der Wetgevende Magt voor mijn regering inriep, nog maals aan de Vertegenwoordigers des Lands te betuigen, hoezeer ik getroffen ben geworden door de bewijzen van de gehecht heid en trouw van de geheele bevolking. Deze mededeeling is door de Kamer met levendige toejui chingen beantwoord. Ook de Senaat heeft een gelijke mededeeling ontvangen en vervolgens zijn bureau herbenoemd. De Prins de Ligne is op nieuw tot voorzitter gekozen. In de Zitting van de Tweede Kamer van heden Vrijdag zijn voortgezet de beraadslagingen over het ontwerp aangaande de nieuwe rechterlijke organisatie. Art. 41 (bezoldiging der kan tonrechters) wordt aangehouden. De discussie wordt geopend over artt. 42, 43 en 44 (over de bevoegdheid der kanton rechters), waarop de heer Heemskerk Az. een amendement heeft voorgesteld. - De Zitting duurt voort. De Ondergeteekende acht het zich tot pligt bij deze bareu opregten dank te be tuigen aan den Heer Prof. KRIEGER die haar in den tijd van weinige weken van eene aanhoudeude en meer en meer verontrustende ziekte, aan welke zij zeven jaren geleden hadgenezen heeft. Ook voelt zij zich gedrongen hare dankbaar heid aan den dag te leggen jegens den Praetor deu Heer J. C. BURKENS, voor de belangstellende, haar gedurende dien tijd in het Akademisch Ziekenhuis ver leende hulp. A. VAN DER VEN, 15 November. geb. Sluisdam. Allen die iets te vorderen hebben van of verschuldigd zijn aan den boedel van Mejutvrouw CÉLIA VAN VLIET, We duwe van Jacobus Smagge gewoond heb bende te Leyden en aldaar op den 24tten October 1860 overleden, worden verzocht daarvan vóór deu lsten December e. k. opgave of betaling te doen ten Kan tore van den Notaris A. VAN LEEUWEN, te Leyden. te Oegstgeestop bet Buitenverblijf van ouds genaamdVelflzigt, geteekend Wijk IN°. 79 aan den Straat weg, op Maandag den I9den November 1860, des morgens ten 10 ure, van eenen zeer netten INBOEDEL, waaronder Ma- honyhouten en andere Meubelen Porcelein, Glaswerk, Goud- en Zilverwerk, en het geen verder ter verkoop zal worden aan geboden. Alles te zien op Zaturdag den 17d November van 103 ure. Inn in het ITeeren-Logement aan den Burg te Leydenbij opbod op Zaturdag den 24ste" November 1860 en bij afslag op Zaturdag den lsten December 1860, beide dagen des avonds ten zeven ure, van twee HUIZEN, staande en gelegen te Leydenals N°. 1. Een groot, ruim, hecht, sterk en weldoortimmerd HUIS en ERF, sedert onderscheidene jaren tot Slijterij ingerigt, genaamd: HET WAPEN VAN ZWART SLUIS aan de noordzijde van de Haven op deri hoek van en strekkende langs de noordzijde van de Haven alwaar dit per ceel eenen uitgang heeft, Wijk VIII. N°. 95 eu 95l00d, Kadaster Sectie G. N°. 1068, groot 1 roede, 26 ellen. Verhuurd voor 4.50 per week. N°. 2. Een HUIS, naast het voorgaaude perceel, aan de noordzijde van de Iiaveu, omtrent de Heerengracht Wijk VIII N°. 96, Kadaster Sectie C. N°. 1069, groot 69 ellen. Verhuurd voor 1.60 per week. De voormelde perceelen zullen kunnen worden bezigtigd daags vóór en op de dagen van veiling en afslag, van des voormiddags 10 tot des namiddags ten 3 ure. Zullende tusschen de veiling en den afslag verhoogingen worden aangenomen tegen genot van één vijfde van iedere verbooging, ten Kantore van den No taris A. VAN LEEUWEN, Xe, Leyden, bij wien inmiddels nadere information te bekomen zijn.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3