Théatre de Leide, LE CHALET. Advertentiën. Théatre Royal Francais. LES TROIS PREMIERS AGTES LE BARBIER DE SEVILLE, Abshaubbins Auli-riiuiiialische watten HET EAU DES CARMES Het schei- en geneeskundig pneparaat OFFICIEEL NIEUWS. BevallenM. Brune, geb. Mulder, Z. - J. Boot, geb. van den Heuvel, D. - S. M. Vervoort, geb. Bernard, Z„ - Joh. van DuurenD. - J. Montagne, geb. van der Meer, D.- H. Blansjaar, geb. Ossevoort, Z. - J. H. Houboltgeb. Vlaan deren, Z. - J. P. van der Wegen, geb, Verwer, D. - G. D. de Geus, geb. Packstroloh, Z. - S, J. van Dijkgeb. Esschers Gehuwd: J. Breedeveld, jm. en E. Fakkel, jd. - J. Trouwee, jm. en F. de Huu, jd. J. Benning, jm. en E. Arnoldus, jd. - A. Periee, jm. en H. Bruimanjd. - J, Bettram, jm. en M. Eiebeek, jd. - M. Idsinga, Wedr. en A, M. Brouwer, Wed. OverledenJ. W. L. van SwietenD. ruim 3 m. - K. W. Planje, geb. Hanselaar, 70 j. - Adr. Wilh. Beenakker, 24 j. - P. Ladage, 5? j. - J. van Houten, 20 j. - J. van Bemmel, 21 j. - Corn. Schrier, bijna 22 j. - K. J. R. Har derwijk38 j. - R. van Dam, D, 7 weken. - J. Derogee, 18 j. - C.-de Groot Stiffry, 71 j. - Joseph®. Ant. Schmier, 19 j. Representation extra f ordinaire dans le Opéra Comique en un acteparoles de Scribe, musique d'ADOLPHE ADAM. L'orchestre sera dirigé par Mr. JAHN. Les Sortis et Bureaux ouvriront a 6 heures t/i. - On commencera a 7 heures. prix des places: zijt gij dood. Schrijf wat ik u zal voorzeggenIk ben een eerlooee verleiderik heb een achtbare familie in ojieer gebragt, ene. - Nooit zal ik een dergelijke lafhartigheid teekenen, werd bem geantwoord. - Bereid u dan ter dood. De eene pistool is voor u; deze dolk is voor mijn dochter en de tweede pistool voor mij. //De ontvanger deed hem opmerken1 datin weerwil de schijn tegen hen was, zij niet schuldig waren; dat hij zoo eren was binnengetreden en juist wilde heengaan toen de heer Reynaud binnentrad. Toen hij zag, dat zijn opmerkingen niet aangenomen werden en de aanvaller in zjjjn dreigende houding- bleef, sprong hij uit een venster ter hoogte van 4 el; doch op denzelfden oogenblik viel er een schot en hij werd door <en kogel in de rechterzijde getroffenhij had zich in zijn val den pols verstuikt. Toen hij tot bewustzijn kwamhoorde hij verschrikkelijke kreten welke eindelijk wegstierven en daarna een schot. *Hij riep toen óm hulp en drong het huis binnen. Hij zag Mw. Gardinale op den grond liggen; hare outbloote borst was met vier dolksteken doorboord. Het gereutel van den dood verstikte hare ademhaling. Bij het hooren van het eerste pistoolschot was Mw. Gardinale in onmagt gevallen. Haar va der, denkende, dat zijn eerste slagtoffer dood wasverscheurde bet kleed zijner dochter en ontblootte hare borst, ten einde haar des te beter te kunnen treffen. Bij den eersten steekdie niet zeer diep was, kreeg Mw. Gardinale het bewustzijn terug wierp zich op de kniën en smeekte //Genade, vader! ik ben uwe dochter, genade, in den naam mijner moeder, in den naam van mijn kind. Ik zal heengaan gij zult mij niet meer zien! «Gij moet stervenriep de ontaarde vader mit. /v Hij wierp zich op nieuw op haar en bragt haar herhaalde wonden in de borst toe. Naarmate zijn woede vermeerderde, des te dieper werden zijn stekenbij deu laatsten bleef de dolk tot aan bet gevest in hare keel steken. De wondenwelke men aan de handen en armen der ongelukkige opmerktewaren het bewijs van de wanhopige worsteling, welke zij had door staan en bewezen de pogingendie zij had aangewend om de steken afteweren. De heer Lobines riep bij het gezigt van dit verschrikkelijk schouwspel uit: Die ongelukkige strekte u tot lastgij zijt voldaan »Ja, ik ben voldaan; zij strekte mij tot overlast. Ik ben tevredendat ik haar niet meer hebwat ik gedaan hebzou ik nog doenalleen spijt het mij, dat ik u niet geraakt heb. Ik had gewild, dat men morgen onze drie lijken zou gevon den x hebbenwant ik gevoel dat ik op het punt ben van te bezwijken. - *Hij had zich inderdaad een pistoolschot in den mond ge lost, doch den loop der pistool zoodanig tusschen zijne lip pen gedruktdat de kracht van den kogel er door verzwakt was. Deze was in zijn hoofd blijven stekenzonder den dood onmiddelijk ten gevolge te hebben. De overheid, van het ge beurde verwittigdkwam spoedig met drie geneesheeren van Pont en vier gendarmes aan. Reynaud zat bij het vuur, en raakte bijna de voeten zijner dochter aan. »Te 1 uur 's nachts werd Reynaud naar de gendarmerie- caserne der kantons-hoofdplaats overgevoerd. Herhaalde malen heeft hij aan de gendarmes verklaard, dat hij geenszins berouw gevoelde over hetgeen hij gedaan had, en dat hij gereed was om op nieuw te beginnen." Burgerlijke Stand te Leiden van den 8en tot en met den 14en November I860. D. - J. C. G. Roozendaal, geb. van Putten, Z. - M. J. J. van Wensen, geb. de Bruyn D. - C. G. M. van Rombui'gh geb. van Trotsenburg, D. - C. de Rek, geb, EduardD. - E. A. Bollinger, geb. van der Woerd, D. - S. Flanderhijn geb. Wassenburg, D. - M. Voorhagen, geb. van den Berg, D. - M. C. van der Pompe, geb. Fles, D. - E. Ritmau geb. Poth. Z. - C. H. van Welzeu, geb, den Hoed, Di - Maria Pieters, D. - M. Reimeringer, geb. Zwaardemaker, Z. tweel. - J. de Vriend, geb. Devilee, D. - J. Eikerbout, geb. Tegelaar, D. - S. Stolwijk, geb. Borst, Z. - J. Visser, geb. BetaviaD. - C. van der Huizengeb. GroenendijkZ. Vendredi 16 Novembre 1860. de Paroles de Castil-Blazemusique de ROSSINI. Loges fl. 2.50. Parterre fl. 1.50. Gale ries ff. 0.60. Ik heb de eer UEd. te berigten, dat de reeds bejaarde vrouw van T. Graafstra te Wijnjeterp (prov. Frieslandzoodanig aan rhumatiek leed, dat zij gaan noch staan kon. - Zij liet bij mij één pakje der halen en twee dagen na het gebruikt te heb ben is zij zelve te voet (en het is een afstand van 2 uren) bij mij in den win kel gekomen en heeft mij verzekerd dat zij volkomen door de aanwending dezer wat ten was genezen en mij verzocht dit in het belang van het] publiek openbaar te maken. M. HES Jr. Gorredijk, 26 December 1859. 'Deze Abshaubbin's Anti-Rhumatische Wat ten hebben eene verwonderlijke kracht ter uitdrijving van het rhumatiekrhumatiscbe tand-, hals- en hoofdpijnrhumati«che kramp, aandoeningen in den rug en de zijde, enz.; geen dag gaat voorbij of er wordt mij eenig geval van genezing be kend gemaakt. Tot nog toe bestaat er ook geen middel dat krachtiger werkt tegen het rhumatiek en daarbij zoo goedkoop en gemakkelijk aan te wenden is. Men zorge alleen de echte te bekomen, door zich te verzekeren of de blaauwe billettenwaarin ze gepakt zijn, door mij onderteekend zijn. A. BREETVELT Az., DelftGroote Markt, nevens de Waag. Dépots v oor Leiden A. vau 't Hooft, Maarsmansteeg bij de Vischmarkt. N. J. Sanders Gz., Haarlemmerstraat. van MARGARETIIA GRASS AA werkt gunstig bij krampachtige ver- zwakkingen van zenuwgestel en spijsverterings-organen, bij fiaauwten, aan vallen van beroerten, ongeregelden bloeds omloop en vervangt de Hoffman's druppels met veel zekerder eu aangenamer werking iri alle voorkomende gevallen. Bij ieder Fleschje wordt eene aanwijzing tot gebruik afgegeven. Het kleine Fleschje, 50 Ct. het groote 1.-—. is een nieuw uitmuntend middel ter ver sterking van het Haar. Hetzelve bevat in eene juiste verhouding alle bestanddeelen

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3