Ljsïdüm 13 November 1860. GALANTERIE N. HET EAU DES CARMES Advertentiën. Hel schei- en geneeskundig praeparaat merken met den naam van zeeschuimer en roover, men zal toch genoodzaakt zijn te erkennen, dat zijn belangeloosheid hem verre verheft boven zijn tijdgenooten. Terwijl van alle zijden de eerzuchtigen van alle rangen een wedloop houden om te beproeven een stuk meester te worden van de prooi, welke een instortende monarchie oplevert, verlaat hij, de be schikker over het gezag en de rijkdommen, dat alles en gaat heen met ledige handenmaar met opgeheven hoofd en bij voorraad in de ziel getroost over de ondankbaarheid van hen die hij magtig gemaakt heeft en van hen wien hij de vrijheid gebragt heeft. De belangeloosheid van Garibaldi is een ver zachtende omstandigheid voor al de fouten, welke hij mag heb ben begaan, en strekt nog tot verhooging van den luister zijner militaire heldendaden! Men meldt, dat de Koning van Napels het aanbod van den admiraal le Barbier de Tinan om hem aan boord van zijn schip optenemenvan de hand heeft gewezen en met een Spaansch vaartuig door Koningin Isabella te zijner beschik king gesteld, vertrekken zal. De rede, door den Franschen gezant op het banket van den lord-mayor van Londen gehouden, is naar men zegt van den Keizer afkomstig. Van Italië wordt daarin niet gesproken. Men zegt, dat de gezant zich alleen naar Londen heeft be geven om het banket bijtewonenzoodat hij eerstdaags te Parijs wordt terugverwacht. Er is in Frankrijk sprake van een verhooging van het tractement der pastoors en de afschaffing der betaling van biecht-, doop- en andere gelden. Een vast tarief zou daarvoor worden bepaaldwaarvan de opbrengst moet strekken tot ver betering van het lot der onderwijzers van de lagere scholen. De Negoussié of Vorst van Abyssinië, die in de vriend schapsbetrekking staat tot Frankrijkheeft een brief aan den heer de Lesseps geschrevenwaarin hij hem aanraadt om de vereeniging der beide zeeën te bespoedigen. Van Malta schrijft men: De Fransche stoomboot is hier aangekomen met berigten uit Egypte, dat Fuad-Pacha waste- ruggeroepen, dat de vijf mogendheden hadden geprotesteerd en dat de Fransche troepen naar Beyruth terugtrokkenom aldaar versterkingen af te wachten. De eerste op den 30en Oct. te Beyruth gehouden ver gadering der internationale commissie moet zeer onstuimig zijn geweest en men heeft moeite gehad om het met elkander eens te worden. Generaal de Beaufort zal voor alsnog den Haoeran niet aanvallen, daar de strategische positiën aldaar niet dan met een corps van 25 a 30,000 man kunnen worden overmees terd. De Haoeran is een uitgestrekte vlakte van Syrië, ten oosten van den Jordaan en het gebergte Gilead; zij strekt zich uit tot de Syrische woestijn. In de nabijheid van Alost wilde een 72jarig pachter voor de derde maal in het huwelijk tredendoch kon daarvoor de toestemming zijner moeder niet bekomen weshalve hij de middelen heeft aangewendwelke de wet in dergelijke geval len voorschrijft. Voor het te Londen verschijnende dagblad the Sun wordt thans een verbazend groote pers vervaardigddie de vellen van rollen zonder einde zelve afsnijdt, vocht, aan beidezyden ten getale van 40,000 in het uur drukt, vouwt en telt, zoo dat de rondbrengers de dagbladen geheel gereed uit de machine afgeleverd ontvangen. Vrijdag 11. zijn ter bezigtiging van de Koningin en den Prins-gemaal, vier van de kleinste paarden ter wereld te Windsor aangekomen. Zij zijn het eigendom van zekeren heer Williams, die ze uit Afrika heeft medegebragt. Het hoogste der vier beestjes meet slechts 31 inches (Engelsche duimen). In den storm van 3 Oct. 11. zijn in de Noord- en Oost zee vijf Engelsche schroefstoombootenwier gezamenlijke la ding 500,000 bedroeg en die een bemanning van 200 per sonen aan boord haddentotaal verongelukt. Zij behoorden tot de klasse Al, zijnde de beste vaartuigen. Haar verlies wordt toegeschreven aan te zware lading. Sedert jaren is het name lijk het gebruik, de vrachtschepen te overladen, zoodat het dek zelfs meestal geheel met goederen is opgevuld. Dit is zeer belemmerend voor de matrozen die bij slecht weder geen ruimte hebben om te manoeuvrerenwaardoor touwen en kabels in de war geraken en het gevaar vermeerdert. Van daar, dat sommigen luide hun stem hebben verheven ten gunste van de invoering eener wettelijke controle, terwijl anderen beweren dat de regering zich daarmede niet mag bemoeijen. Thans verneemt men, dat de Board of Trade zich de zaak heeft aan- getrokken en middelen beraamt, om hierin te voorzien. Uit Petersburg wordt berigt, dat aldaar den 7en Nov. reeds 7 graden vorst heerschte. In een Memorie, door de Pruissische regering onlangs aan de Tolverbondstaten gerigtverklaarde zij zich wel is waar voor een algemeene vermindering der Rijntollen maar onder uitdrukkelijke voorwaardedat tegelijkertijd ook de doorvoel - tollen zullen worden opgeheven. De tollen op de houtvlotten verlangt Pruissen in stand te houden. De Badensche regering heeft aan een koopman te Mann heim concessie verleend om een geregelde vaart tusscheu Mannheim en Rotterdam te openen door middel van drie door hem gekochte stoomvaartuigen. De prijs der hop in Baden heeft een sedert vele jaren ongekende hoogte bereikt, namelijk 300 fl. de centenaar. OFFICIEEL ATIEUWS. Eerste Huwelijksafkondiging. Leiden den llen Nov. 1860. Adrianus Hubertus van Kampen, jm. 25 j. en Beatrix Broes - terhuizen, jd. 25 j. - Pieter Taffijn, Wedr. van Maria Alida de Laaf, 57 j. en Catharina Voorzaal, Wed. Gerrit Bergman, 42 j. - Jacobus van Bergen en Henegouwen jm. 24 j. en Anna Maria Kohlbeekjd. 23 j. - Johannes Elias van der Linden, Wedr. van Geerlruida Maria van Oerle, 33 j. en Elisabeth Copier, 22 j, - Arie Seriier, jm. 27 j. en Johanna Angenieta Chaudronjd. 26 j. - Johannes Cornelis Robijn, Wedr. van Elisabeth Frankhuizen, 34 j. en Sara Frankhuizen 32 j. - Semuel van Praag, jm. 37 j. en Rinetta Koetser, jd. 25 j. - Everhard Wilhelm Roskott, Wedr. en Tellina Marga- retha Scblikker, jd, De Ondergeteekendeniet ongevoelig voor de blijken vBw van achting en sympathie, hem in den laatsten tijd op verschillende wijs van zeer geëerde zijden geschonken heeft de eer ter kennis te brengen van de inzenders, vooral der laatste'courant-arti kelen betreffende HH. Commissarissen der Muziekschooldat zij zich vergissenzoo zij meeneu hem daarmede genoegen te geven, en dat niets hem aangenamer zal weiendan die kwestie niet meer in Cou ranten behandéld te zien. A. J. WETRENS. VAN Op de BOTERMARKT Wijk IV, N« 30. Aan de geachte Ingezetenen van Lei den en bewoners van de Environs hebben wij de eer mede te deeletidat wij op Donderdag 15 November e. k. ons Ma gazijn van PorceleinGlasAardewerk Lampen, Pendules, Verlakte Goederen, Brittannia Metal, en een tal van goede ren en voorwerpen, geschikt voor Huise lijk gebruik en Cadeaux zullen openenen hopen door vaste prijzen en eene vrien delijke bediening het vertrouwen onzer Begunstigers te erlangen. H, cWILLE k COMP. van MARGARETHA GRASS werkt gunstig bij krampachtige ver zwakkingen van zenuwgestel en spijsverterings-organen, bij flaauwten, aan vallen van beroerten, ongeregelden bloeds omloop en vervangt de Hoffman's druppels met veel zekerder en aangenamer werking in alle voorkomende gevallen. Bij ieder Fieschje wordt eene aanwijzing- tot gebruik afgegeven. Het kleine Fieschje 50 Ct. het groote 1.—. is een nieuw uitmuntend middel ter ver sterking van het Haar. Hetzelve bevat in eene juiste verhouding alle bestanddeelen, welke het Haar tot voedsel dienen en de Huid versterken. Het reinigt het Hoofd

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3