AAHBESTEDIH6. MAGAZIJN KLEIN ZOMERZORG. GALANTERIE N. Advertentiën. VOLKSVOORLEZING, Brievenbus Dingsdag 13 November 'savonds ten 8 ure, iu bet gebouw van het Leydsche Departement. Ü^Doorloopende Toegangkaartjes KOFFIJHUIS matinee en soiree music a le b. verburgt. Aanvang des voormiddags ten 12 en des namiddags ten 5 ure. OPENBARE VRIJWILLIGE Men herinnert zich de talrijke verhalen, die indertijd rondgingen over de onverschrokkenheid, waarmede Hicks zich gedroeg, terwijl de toebereidselen tot zijn executie gemaakt werden. Hij lachte als hij van het schavot spraken zijn eenige zorg was daarvoor, dat men in alles de gemaakte schikkingen zou vol gen. Men gelooft nu, dat een hooggeplaatst overheidspersoon niet vreemd was aan die schikkingenen de dagbladen heb ben gezegd, dat hij inderdaad in ambtskleeding tegenwoor dig was. Men merkte toen ook op, dat Hicks slechts tot een hoogte van 2£ voet was opgeheven, - hetgeen geheel onvoldoende wasom hem de wervelkolom te doen breken- en dat hij slechts gedurende dertien minuten bleef hangen. Het touw werd vervolgens doorgesneden en na de verklaring dat de gehangene dood was, werd zijn lijk onmiddellijk overgegeven aan de zorg der doctoren J. T. Bell en Henry D. O'Reilly van Brooklijn. Deze laatsten zijn verantwoordelijk voor zijn opstanding, en het electro-magnetisch bad, de uitvinding van prof. Vergnès, is het middel tot dit wonder geweest. Het ligchaam van den zeeroover, gewikkeld in warme dekens werd onmiddellijk naar het huis van doctor O'Reilly gebragt en door dezeneven als door doctor Mac Hlery van New- York, goed verzorgd. De pols stond stil, maar 11a verscheiden proefnemingen overtuigden zij zichdat hier het geval was van een eenvoudige storing van het leven. De gehangene derhalveeerst geplaatst in een electro-chemisch bad en bloot gesteld aan de ontlading van batterijen en aan de werking van zuren, onderging tegelijkertijd verscheidene experimenten van doctor Crane, om de longen te doen opzwellen. Na verloop van omstreeks twee uren waren deze pogingen voor een gedeelte geslaagd en gaf de zeeroover zwakke teelse- nen van ademhaling. De doctorenaangemoedigd door dit gunstig resultaat, verdubbelden hun ijver. Zij brandden hem aan den rechtervoet, waardoor hij onmiddellijk het been optrok, en deden hetzelfde achter het rechter oor, waardoor de patient verscheidene malen met het hoofd schudde. Albert W. Hicks kwam weer bij kennis, langzaam, 't is waar, maar zeker, hoewel hij verscheiden dagen niet kon spre ken ten gevolge van beleedigingen aan de keel. Men bemerkte toendat zijn linkeroog aan welken kant de knoop van het koord was geweesthet gezigt had verlorenen dat de leden aan dien kant van het ligchaam geheel lam waren. In dien staat werd hij vervoerd naar Poughkeepsiewaar zijn zuster, mistres Gavan woont bij wie de veroordeelde zich nog bevindt, hoewel de vrienden der familie het zooveel mogelijk verborgen willen houden. OFFICIEEL NIEUWS. In het voorgaande jaar deelde de Mr. metselaar A. Tu- rion alhier, mij mede, dat hij had aangenomen het bouwen van een huis op de buitenplaats Beresteijnvan den heer F. H. van Itersononder deze Gemeente. Op mijn vraag, of dat huis (waarvan destijds, zoover ik weet, nog geen steen lag) wel ge bouwd zoude worden overeenkomstig de bestaande verordening op het bouwen van woningen, verkreeg ik een ontkennende beantwoording, waarna ik genoemden Mr. metselaar verzocht, onverwijld den Heer van Iterson op genoemde verordening oplettend te maken, aan welk verzoek voldaan is. De inzender van een berigt uit Voorschoten in het Leidsch Dagblad van den 7en dezer schijnt niet geweten te hebben dat men bij tijds gewaarschuwd heeft. Voorschoten J. P. TREUB. den 9en Nov. 1860. Burgemeester. Tot diepe droefheid van mij en mijne Vijf aanbehuwde Kinderen ontsliep heden mijn geliefde Echtgenoot PIETER LA- DAGE, in den ouderdom van 57 jaren, als man en vader door mij en onze kinde ren betreurd, staren wij hem blijmoedig na. Wed. P. LADAGE, geb. Kaldenbekg. Leiden, 9 November 1860. a 80 Cents te bekomen bij den Heer J. W. SCHAAP, op de Pieterskerk- gracht. Zondag 3 November I860. door de Familie RHONE en Gezelschap. De Commissie voor de op te rigten Cymnastiekschool van het Departe ment Legden der Maatschappij: Tol Nut van Algemeen is voornemens op Maan dag den 26sten November aanstaande des namiddags te één ure iu het gebouw Tot Nut van 't Algemeen alhier aan te besteden Het boutoen van een lokaaltvaarin de inrigting voor Gymnastiek zal worden ge vestigd. Het bestek en de voorwaarden van aanbesteding zijn tegen betaling van 75 cents verkrijgbaar gesteld bij den Concierge in het voorn, gebouw; bij wien tevens ge legenheid bestaat tot het overnemen der teekeningen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer J. W. SCHAAP Architect, door wien aanwijzing in loco gedaan zal worden op Woensdag en Vrijdag den 14den en 23»ten November des morgens ten elf ure. De Commissie voornoemd J. H. MARONIER, Voorzitter. P. C. LEZWIJN, Lid-Secretaris. te Oegstgeestop het Buitenverblijf van ouds genaamd: Feldzigt, geteekend Wijk IN°. 79 aan den Straat weg, op Maandag den I9den November 1860, des morgens ten 10 ure, van eenen zeer netten INBOEDEL, waaronder Ma- honyhouten en andere MeubelenPorcelein Glaswerk, Goud- en Zilverwerk, en het geen verder ter verkoop zal worden aan geboden. Alles te zien op Vrijdag en Zaturdag den 16den en 17de» November eerstkomende van 103 ure. van Op de BOTERMARKT, Wijk IV, N». 30. Aan de geachte Ingezetenen van Lei den eu bewoners van de Environs hebben wij de eer mede te deelendat wij op Donderdag 15 November e. k. ons Ma gazijn van Porcelein, Glas, Aardewerk, Lampen, Pendules, Verlakte Goederen, Brittannia Metal, en een tal van goede ren eu voorwerpengeschikt voor Huise lijk gebruik en Cadeaux zullen openenen hopen door vaste prijzen en eene vrien delijke bediening het vertrouwen onzer Beguustigers te erlangen. H. WILLE COMP. Mijnheer de Redacteur Een klein plaatsje s. v. p. Ik ben óók lid van de Ned. Herv. gemeente. Ik heb Zondag en Maandag Ds. Robbertson óók gehoord; of ik daar genoegen heb gehad is mijne zaakdaarmede heeft een derde niet te maken; maar zooveel is zeker dat ik daar eene schare heb aangetroffen, waar van het meerendeel doorgaans niet zoo en corps in onze bedehuizen wordt gevon den. Het lag volstrekt niet in mijne be doeling de indruk, die die herhaalde tal rijke opkomst op mij maakte publiek te maken, maar nu een mijner medeleden van de Gemeente daaraan behoefte heeft gevoeld, had hij mijns bedunkens nog wel een stapje verder kunnen gaan. Bij mij ten minste rees bij het zien dier schare de vraag, of het geen verregaande onbil lijkheid kan worden genoemd, dat door

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3