AANBESTEDING. H. LANG, Proeve eener Christelijke Geloofsleer voor denkende Christenen, Advertentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP Brievenbus. OFFICIEEL NIEUWS. Bevallen: E. C. Boom, geb. Blijhie, D. levenl. - C. Gehuwd P. P. Nieboer jm. en C. J. de Koning jd. - P. Werk jm. en M. Arnoldus jd. - K. L. W. de Groot wedr. en J. Vrij jd. - W. J. Briine jm. en M. Heijkoop jd. - L. C. J. Brutel de la Rivière jm. en M. N. Verburg jd. OverledenD. WassermanZ. bijna 8 m. - C. F. Gor dijn, Z. 6 j. 5 m. - D. van der Bijl, 36 j. - J. Verbrugge, 75 j. - N. C. W. de Baas, D. 1 j. 4 m. - M. van der Keur, 49 j. - A. Lagas, D. 3 j. 6 ra. - J. L. Nooijen36 j. - J. M. Verbree, D. ruim 2 j. - E. de Vroede, D. bijna 4 m. - J. C. van der Burg, Z. ruim 4 m. - C. G. Martijn, Z. 3 weken. - P. J. van Beemen, bijna 78 j. - M. M. van Baak, D. 1 j. 2 m. - W. H. Flipoo, 46 j. - G. A. de Groot, Z, 2 j. 6 m. - A. Dulfer, Z. 14 j. 4 m. - H. S. van Strien D. 14 dagen. - G. van der Keur, geb. van Berkel51 j. - C. E. Dolkemade, D. bijna 4 m. - H. WeisenfeldZ. 7 j. 6 m. - A. van Meurs, D. ruim 3 weken. - J. Helmerhorst, Z. ruim 3 m. - T. W. B. van Outeren; Z. 11 m. DIJKGRAAF en HOOGHEEMRADEN Van RIJNLAND brengen bij deze ter kennisse van belanghebbenden: Leyden, 3 November 1860. Bij den Boekhandelaar P. N. SOMBEEK Cz., te Zaandam, is verschenen: Uit het Hoogduitsch. Prijsf 1.25. ter van den overleden Prins Willem, oom des Konings, en die zich door zijn dappere daden in den bevrijdingsoorlog onderscheiden heeften een zuster der Koningin van Beijeren derhalve ook van de Prinsen Adalbert en Waldemar, de laatste (reeds overleden) van welke algemeen bekend is door de dap pere wijze waarop hij aan den veldtogt van lord Hardinge in Punjaub deel nam. Prins Prederik Willem Lodewijk is den September 1837 geboren, chef van een Russisch huza- ren-regement en kapitein a la suite bij het Is Pruissische reg. der garde te voet." In de St. James Restaurant, Regenstreet te Londen is Zaturdag nacht weder een zamenkomst van gevallen vrouwen gehouden onder leiding van verscheiden geestelijken en andere invloedrijke personen waarin meer dan 20 van die ongelukkige schepsels het voornemen te kennen gaven om naar een her vormingsgesticht gebragt te worden aan welk verlangen door de zorgen der commissie oogenblikkelijk werd voldaan. Zondag 11. is de groote piano-fabriek van de HH. Chap- pell en Co. CrownstreetSohote Londennagenoeg geheel een prooi der vlammen geworden. Ten gevolge van het springen van ijzeren verwarmingsbuizen, waarvan de stukken in alle rigtin- gen naar buiten vlogenwerd een vrouw zoo deerlijk gekwetst dat zij onder het vervoeren naar het hospitaal den geest gaf. Het werkvolk dat ten gevolge van dezen brand een geruimen tijd van arbeid zal zijn verstokenheeft daarenboven al het gereedschap verloren. Burgerlijke Stand te Leiden van den len tot en met den 7en November I860. Geenjaar, geb. Scheels, 2. - D. C. Kooreman, geb. Booda, D. - E. Neuteboom, geb. Lardé, D. - J. Kok, geb. Ruig- rokZ. - W. H. van der Blom, geb. Sederhout, D. - J. C. A. Hoek, geb. Gaijkema, Z. - M. A. Rond, geb. Liegois, D. - C. Draaisma, geb. Kret, Z. - G. Houps.geb. Sloos, Z. - G. Vissering, geb. Corver, D. - J. van der Wes ten, geb. Vermeij, D. - A. H. Schreuder, geb. SiemsD. - M. C. L. J. Baronesse Taets van Amerongen tot Wouden berg, geb. Taets van Amerongen tot Natewisch, Z. - H. H. E. Waalsmidt, D. - A. Vos, geb. Zadoks, D. - S. Brouwer, geb. Walle, Z. - M. G. Veldhorst, geb. Kottner, I).-J. van Weizen, geb. Sel, Z. - G. Besselink, geb. Bijleveld, Z. - E. M. Loozegeb. RietbergenD. - P. Nederberger, geb. Meijers, D. - J. M. Mieremet, geb. Lauder, D. De Commissie voor de op te rigten Gymnastiekschool van het Departe ment Leyden der Maatschappij: Tot Nut van 'i Algemeen is voornemens op Maan dag den 26sten November aanstaande des namiddags te één ure in het gebouw Tot Nut van 't Algemeen alhier aan te besteden Het bouwen van een lokaalwaarin de inrigting voor Gymnastiek zal worden ge vestigd. Het bestek en de voorwaarden van aanbesteding zijn tegen betaling van 75 cents verkrijgbaar gesteld bij den Concierge in het voorn, gebouw; by wien tevens ge legenheid bestaat tot het overnemen der teekeningen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Heer J. W. SCHAAP Architect, door wien aanwijzing in loco gedaan zal worden op Woensdag en Vrijdag den 14den en 23'Ud November des morgens ten elf ure. De Commissie voornoemd J. H. MARON1ER, Voorzitter, P. C. LEZWIJN, Lid-Secretaris. VAN 1°. dat de begrooting van het dienst jaar 1861, met de daarbij behoorende me morie van toelichting van 7 tot 21 Novem ber aanstaandevan des morgens tien tot des namiddags twee ure, op de Secretarie van het Hoogheemraadschap ter inzage ligt van het algemeenen aldaar verkrijgbaar is gesteld tegen betaling van 65 cents voor elk exemplaar; 2°. dat de Ingelandenvolgens artikel 165 van het reglement van 6 Julij 1857 (Staatsblad N°. 90) hunne bezwaren tegen deze begrooting, binnen acht dagen nadat die ter visie heeft gelegenen dus vóór 28 November, aan de vereenigde vergade ring moeten inzenden; 3°. dat de vereen igde vergadering op Vrijdag den 30sten November, des morgens ten elf ure, in eene openbare zitting zal overgaan tot behandeling van de boven bedoelde begrooting. Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, H. C. J. HOOG, Dijkgraaf. J. T. BUYS, Secretaris. Mijnheer de Redacteur! Van uwe onpartijdigheid bewust nemen wij de vrijheid UEd. te verzoeken voor onderstaande regelenin uw geacht blad, een plaatsje te willen inruimen waarmede UEd. eenige personen, welke in geen de minste betrekking tot de Maatschappij van Toonkunst staan, zult verpligten. Vrage 1®. Zijn personen, die in geen de minste betrekking tot de Maatschappij van Toon kunst staanbevoegdom de benoeming van een, directeur en onderwijzer te beoor- deelen 2". Mag die benoeming in een ongun stig daglicht gesteld worden? Deze zinsneden in de Leydsche Courant van Vrijdag 11. door eenige van die per sonen gelezen zijnde, zijn zij verpligt te ant woorden dat zij even als ieder ander regt hebben, om die benoeming te beoordeelen, en zoo er redenen toe bestaan deze benoe ming in een ongunstig daglicht te stellen. Deze zaak toch is eene publieke zaak en is derhalve aan het oordeel van iederen burger onderworpen. Het wrijven van een steen wekt de warm testof op, en daarom willen wij dit vuur steentje eens zoo lang slaan tot dat men oordeelen kan welk vuur er uit zal komen. Voor regt en waarheid mag toch ieder burger ten strijde trekkenal staat hij tot geen de minste betrekking van de zaak, en daar het in de oogen van deze personen(al staan zij dan volstrekt niet in de minste betrekking tot de Maatschappij;

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3