N°. 174. Vrijdag 21 September. A0. 1860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSIIH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leideu naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 n. 9 m.;. 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 rn.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) nadir Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 u. 30 min.; van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nicuwstraat'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8 1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsen, dagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 lire. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van de Hypotheken en het Kadaster, van 94 ure. Z. M. heeft benoemd tot offic. der Orde van de Eiken kroon benoemd den heer J. van Boom, Jr., vroeger te,Utrecht woonachtig, thans prof. aan de Koninklijke Academie voor toonkunst te Stokholm. Z. M. heeft aan Mr. H. baron van Slingeland van Goid- schalxoort op verzoek eervol ontslag verleend als rechter in de arrond. rechtbank te 's Gravenhage; - en benoemd tot plaatsv. kantonrechter te Maastricht Mr. H. J. Brouwers; tot kapt. 3e klasse bij het corps ing„ mineurs en sappeurs den len luit. P. Stolken tot len luit. de 2e luit. J. J. H. Gijsberti Hodenpijl en J. Drabbe, van het corps. Naar aanleiding van eene daartoe strekkende circulaire aanschrijving werd door een der heeren ontvangers der regis tratie de heer officier van Justitie te 's Hertogenbosch onder ligt, dat bij notariële acte een hypotheek was gevestigd op een stuk land aan een minderjarige mede in eigendom toe- behoorendezonder dat daarvoor dej noodige rechterlijke magtiging was verkregen. Dientengevolge heeft de officier van Justitie vermeend deze handeling aan de rechtbank te moeten kenbaar maken, ten einde den betrokken ^Notaris daarover te hooren en naar bevind van zaken te waarschuwen of te berispenhet hooren van den Notaris heeft dan ook plaats gehad. Maar bovendien is door den officier, op grond van voormelde handelingen tegen den voogd en toezienden voogd (welke laatste mede in de acte als zoodanig was opge treden) tot hunne ontzetting geprocedeerd en zijn beiden bij beschikking dier rechtbank van hunne voogdij ontzet, met bevel aan den voogd de rekening en verantwoording van zijn beheer aan zijnen opvolger te doen, terwijl beiden in de kos ten der procedure zijn verwezen. Den 17en werd te Beverwijk gevankelijk binnengebragt Jan Scheermanschelpen visscher te Castricum beschuldigd zich in den morgen van dien dag te hebben meester gemaakt van eenige gestrande goederen der equipage van het barkschip Tfilhelmina Freclerika. Hij beantwoordde het noodgeschrei der schepelingen en hunne bede om hulp, met hen te berooven van datgene, wat ze gemeend hadden met. de boot te redden, die, ongelukkig reeds met goederen beladen, omsloeg. Tever geefs riepen zij hem op geringen afstand toe, dat zij ook Hol landers warendoch hij die zich niet ontzag zijne medemen- schen in zulk een jammerlijken staat te berooven bekreunde er zich natuurlijk niet om of zij zijne landgenooten waren. De boosdoener zou echter niet ongestraft blijven. De ongelukkige schepelingen merkten op dat hij een kreupel paard haden deze aanduiding bragt de bevoegde autoriteit op het spoor om den roover te ontdekken, dien zij dan ook spoedig en nog in het bezit van eenige der gemiste voorwerpen gevonden heeft. De gemeente-ontvanger van de Dedemsvaart is in hech tenis genomen en de burgem. dier gemeente in zijne bediening geschorst, wegens vermoedelijk gepleegde ambtsmisdrijven. Naar men van goederhand verneemt zal, na het door den Gemeenteraad genomen besluit om den gedenkdag van Alk- maars ontzet in 1573 niet van gemeentewege te vieren, dit feest echter door het departement Alkmaar der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen en de Rederijkerskamer Bilderdijk op eene meer huisselijke wijze worden gevierd. Daartoe zal op Maandag 8 October in het locaal van den heer Walravendoor den heer W. J. Hofdijk, van Amsterdam, eene toepasselijke feest-, rede worden uitgesproken, en op den avond van dien dag door de Rederijkerskamer Bilderdijk eene gecostumeerde voorstelling wor den gegeven van het historisch drama van genoemden dichter, waarvan de handeling uit het beleg genomen is. Dingsdag morgen had een 24jarige matroos der van Nijmegen komende stoomboot Koningin der Nederlandeneven boven Zalt-Bommel, bezig met het verleggen eener plank, het ongeluk uit te glijden en ter hoogte van de raderkast over boord te vallenniettegenstaande van de zijde der stoom boot alles werd aangewend hem te reddenmogt zulks even wel niet gelukken. Naar men zegt, was de ongelukkige voor nemens zich binnen weinige dagen in den echt te begeven. Het voornemen bestaat te 's Hage de stad aan de N. en de NW. zijde verder uittebreidenen wel aan den eenen kant door de opruiming van het oude établissement [de Zoeten In val) en aan de andere zijde, door de gebruikmaking van het terrein achter den Bazar van den heer Boer, tot het aanleg gen van een nieuw park met villa's. Tot dat nieuwe park zal men ook den toegang hebben van de Veenlaan, over de lan den, die den zoom der duinen uitmaken. jf Maandag is te Haarlem in 73jarigen ouderdom£)verldt%i de heer H. Rookmaaker, die onder Napoleon krijgsdienst is geweest en met het Legioen van en in 1830, tijdens de onlusten in Belgie, het b^è^écorps der vrijwillige Noord-Hollandsche jagers heeft opgekigt eiTj^e-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1