GEMEUBILEERDE KAMERS, Advertentiën. HOOGHEEMRAADSCHAP OFFICIEEL NIEUWS. Rijnland. liet zuiden des rijks vervoerd. Tevens wordt gemelddat be halve het 3e 4e 5e en 8e armeecorps, nog twee andere op den voet van oorlog zullen gebragt worden. De pxec.uteurs van het testament van mevrouw Deemand, die onlangs te Brumpton overleed, hebben in het openbaar doen verkoopen 180U zijden robes, 700 fluweelen overjassen mantels en manteltjes, 200 hoeden en 100 paren laarsjes, be nevens eene ontzettende menigte zakdoeken in alle kleuren, alles afkomstig van de koopzucht der genoemde damealleen in den tijd der tien laatste jaren. De Hertogin van Alba, zuster der Fransche Keizerenis Dingsdag morgen te Parijs overledenwaar zij in een wanho- pigen toestand was aangekomen, om nog geneeskundige hulp te zoeken. Onder de veroordeelden op de galeijen te Toulon bevond zich een zekere X., veroordeeld wegens deelneming aan oproe rige bewegingen te Bedarrieux. Eeeds had men vroeger uit sommige omstandigheden vermoed, dat hij de ware schuldige niet was, maar veeleer het slagtoffer van eene gerechtelijke dwaling, aan welke hij zich vrijwillig had onderworpen, ten einde zijn broeder, die als werktuigkundige werkzaam was bij het arsenaal van Toulonte redden. Eenigen tijd geleden nu overleed die broeder ten gevolge van een ongelukkig toeval en van dat oogenblik af aarzelde de veroordeelde niet langer te verklarendat hij onschuldig was en zich den treurigen toe stand waarin hij verkeerdealleen had getroost ter wille van zijn [broeder, die in zijn beroep een loon verdiende, groot ge noeg., om heel zijn gezin te onderhouden. Zoodra men zeker heid had verkregen omtrent de onschuld van het slagtoffer, heeft hijop het advies van den commissaris der galeijenda delijk van den Keizer volle en geheele gratie en bovendien eene som van 200 francs ontvangen. Te Parijs is het gerucht in omloop, dat de Paus Rome wil verlaten. Een man, wiens vrouw zich aan overspel heeft schuldig gemaakt, heeft 1500 frcs. schadevergoeding van haar mede- pligtige geeischt op de volgende gronden //Aangezien de eischer niet meer wil trouwen en hij dus genoodzaakt zal zijn voortaan alleen te leven en dit duurder is dan het leven in eene huis houding en aangezien hijbinnen's huis geene afleiding vin dende, genoodzaakt zal zijn die buiten 's huis te zoeken, hetgeen altijd kostbaar is." De rechtbank heeft het huwelijk ontbonden, de beschuldigde tot eene maand en haar medepligtige tot 14 dagen gevangenis en beiden in de kosten veroordeeld"den eisch tot schadevergoeding ontzeggende. De man was 25 jarende vrouw 22 jaren en haar medepligtige 23 jaren oud. Aan de Universiteit te Koningsbergen is een leerstoel voor de stenographie opgerigt. Langs de Neckar en de Bergstrasse, bijzonder echter in den Beijerschen Palz, is men zeer tevreden met de inza meling van den tabakdie van zeer goede kwaliteit is en ook ten opzigte der kwantiteit niets te wenschen overlaat. Iedere morgen land levert over het algemeen genomen circa 20 centenaren, hetgeen sedert 15 jaren niet het geval is geweest. Te New-York stond een jongentje van zes jaren terecht, aangeklaagd van eene vrouw, die in een volslagen staat van dronkenschap was nedergevallen op de straat, eenige bankbil- letten te hebben ontstolen. De rechter heeft hem vrijgesproken op grond, dat het er wel niet op aan kwam, of de jongen de bankjes had gestolen of nietdaar de vrouw, als ze weder nuchter was geworden, ze toch maar weer aan sterken drank zou hebben verteerd. De onderkoning van Egypte heeft op de tijding, dat een troep Bedouinen eene menigte in Syrië geroofde vrouwen en meisjes naar Jeddah voert, om ze aldaar voor de havens te verkoopen, de noodige maatregelen genomen om, zoodra ze op zijn gebied komen, de gevangenen te verlossen. Hij heeft voorts te kennen gegeven, dat de Christenen in Kaïro niet beducht behoeven te zijn voor de Muzelmannen, daar hij in minder dan 20 uren 10 a 12000 man van alle wapenen in de stad kan concentreren. In Alexandrie behoeft men mede geen vrees te koesterenwant daar bevinden zich 30000 man troepen. Vergadering van den Gemeenteraad te Leiden, Donder dag 20 September 1860, 's namiddags te 2 ure. - Onderwer pen: 1°. Wijziging van het raadsbesluit omtrent de huur der localen, bij de Arrondissements-Rechtbank en het Kantonge recht in gebruik. - 2°. Missive van de Algemeene Commissie van liquidatie der zaken van de voormalige wees- en mora- boirkamers. - 3°. Adres van H. en J. W. Filippo Jz., tot het leggen van stoepen. - 4°. Adres van J. F. Zuur, tot het ma ken eener uitlozing in het stadsriool. - 5°. Voordragt omtrent de tegemoetkoming in de kosten van kleeding bij de Schut terij. - 6°. Adres van S. van der Kamn, om vrijstelling van boete wegens het te laat opleveren van aangenomen fabricage- werken. - 7°. Rekeningen over 1859, vau u. Diakenen der Nederd. Herv. gemeente; bRegenten der R. Cath. armen, met staat van af- en overschrijving; c. Regenten van het R. Cath. wees- en oudeliedenhuisd. Armverzorgers der Israël, gemeente, met staat van af- en overschrijving. - 8°, Adres sen om afschrijving van plaatselijke directe belasting 1860, vana. A. C. Oudemansb. J. F. Bertramc. S. P. H. Noordendorp. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen bij deze ter kennisse van de belanghebbenden de circulaire van den Staatsraad Commissaris des Konings in deze Provincie van den len September 1860, A. N°. 6847 (2de afd.) Pro vinciaal Blad N°. 97, van den navolgenden inhoud: //Ter uitvoering van de wet van den 3e" Junij 1859 (Staats blad N°. 44) houdende wijziging en aanvulling der wet van den 12en December 1817 Staatsblad N°. 55), met opzigt tot het koopenin pand of bewaring nemen of ontvangen van militaire kleedingstukken enz., heb ik de eer, op verlangen van den Minister van OorlogUEd. te verzoeken om jaarlijks bij de uitreiking der UEd. toegezonden wordende paspoorten be stemd voor de Miliciens wier diensttijd verstreken is, op de U meest geschikt voorkomende wijze ter kennisse te brengen, zoo wel van de ontslagen Miliciens als van het algemeen, dat die Miliciens bevoegd zijn zich van de militaire goederen waarvan zij wettige eigenaars zijn, te ontdoen, waartoe de in art. 1 der gezegde wet bedoelde schriftelijke toestemming niet vereischt wordt, vermits dat wets-artikel uitsluitend betrekking heeft op de nog in dienst zijnde militairen en derhalve niet van toepassing is op de goederen van ontslagen militairen. //Ten opzigte van de op den 15en Mei 11. gepasporteerde Miliciens van de ligting van 1855, verzoek ik UEd. thans nog zoodanige kennisgeving te doen." Tegen November aanstaande verlangt men in het mid den der Stad Leidentwee waarvan eene moet dienen totPhotographie- Atelier en de andere als Slaapkamer. Een goede en fatsoenlijke Standalsook een ruim overzigt zijn vereisebten. - Gega digden gelieven zich te adressen met ge sloten briefjes, met opgave van prijs en Sland, onder Letter P. H. aan het Bu reau van het Leidsch Dagblad. van De DIJKGRAAF van RIJNLAND brengt ter kennis van de Ingelanden van het Hoogheemraadschap, dat er op Dings dag 25 September a. s., in het Gemeene- landshuis te Leidendes voormiddags ten tien ure, eene Vereenigde Vergadering zal worden gehouden. De Dijkgraaf van Rijnland H. C. J. HOOG. Getrouwd H. VERVOORT, van Deventer. en M. ZAALBERG. W. ZAALBERG, beroepen Predikant te Beryum en B. VER VOORT, van Deventer Deventeb, 17 September 1860.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3