N°. 167. Vrijdag 14 September. A0. 1860 Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommcrs Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 n. 7 m.; 3 u. 4 m.; ft u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naab.' Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 u. 30 min.; van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 's avonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 ure. - 'Commissie van Fabricage, üingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken, van 94 ure. Z. M. heeft benoemd tot Voorzitter van de Eerste Ka mer der Staten-Generaal gedurende de zitting van 18601861 den heer Mr. J. A. Philipse; - tot ontv. der registratie en domeinen te Dordrecht J. C. P. M. Pels Kijckenthans te Leiden; - tot ijker van het vaatwerk te Meppel H. Scholtens, Coramies-roeijer aldaar. Z. M. de Koning zal zich heden Donderdag uit de resi dentie naar Soestdijk begeven. Dezer dagen hebben verschillende dagbladen melding gemaakt van de aanstaande reis van Z. M. den Koning naar Warschau, ten einde aldaar Z. M. den Keizer van Rusland te ontmoeten. Wij hebben dienaangaande inlichtingen ingewonnen en zijn in staat thans medetedeelendat deze reis geen plaats hebben zal, en indien het plan daaatoe, zoo als sommige dagbladen meenenwerkelijk bestaan heeft, het dan schijnt te zijn opgegeven. Z. M. de Koning heeft eergisteren in een bijzonder ge hoor ontvangen den heer GachardRijksarchivaris in Belgie en den heer Hoorickx, secretaris der Belgische legatie bij on3 hof, welke beide heeren aan Z. M. werden voorgesteld dooi den baron Dujardin, buitengewoon gezant en gevolmagtigd mi nister van Belgiete 's Plage. Z. Keiz. H. de Grootvorst Michael van Rusland wordt eerst te Soestdijk en daarna in de residentie verwacht. Hij zou, naar men verzekert, gedurende twee dagen aldaar verblijven. In het koninklijk paleis zijn vertrekken voor den grootvorst in gereedheid gebragt. Gedurende dat verblijf zullen er groote diners worden gehouden. Donderdag wordt Z. Keiz. PI. met fa milie en gevolg, ten getale van 26 personen, te Soestdijk ver wacht. Z. Exc. de Russische gezant bij het Ned. Hof is Woens dag 11. uit de residentie naar Soestdijk vertrokken ten einde er den grootvorst te ontvangen. Men verzekert van eene an dere zijde, dat in het reisplan van Z. Keiz. li. den grootvorst Michael verandering gekomen is, zoodat Z. Keiz. H. de hofstad niet zal bezoeken maar zichna een paar dagen op Soestdijk te hebben doorgebragt, met het koninklijk Stoomjagt de Leeuw naar Ostende begeven zal. Z. K. H. prins Frederik zal zich naar Soestdijk bege ven, ten einde zijne opwachting bij den Grootvorst Michael te maken. Onder de badgasten te Scheveningen bevindt zich thans de Graaf Gyulai, Oostenrijksch opperbevelhebber in denjong- sten Italiaanschen oorlog. De audiëntie van den Minister van Oorlog wordt tot den 18en September a. s. uitgesteld. De begrooting van het departement van oorlog voor het volgend dienstjaar is, naar men zegt, gereed en zal eeuige dui zenden gulden hooger zijn dan die over het loopende jaar. Bij de inrigting van dat departement zullen eenige veranderingen plaats hebbeno. a. dat alle burgerlijke ambtenaren boven de 65 jaren gepensioneerd en voor zooveel noodig door mili tairen vervangen worden. Jhr. J. W. van Sypesteijnbij hel departement van oorlog werkzaam zou aan het hoofd komen der afdeeling spoorwegen bij het departement van binnenland- sche zaken. Behalve de aangevraagde concessie door de centraalspoor- wegmaatschappij voor een spoorweg van Kampen tot de Duitsche grenzen is bij het Ministerie van Binnenl. Zaken ook aanhangig eene aanvrage om concessie door den heer E. J. H. Dull te Al melo, voor eene lijn van Zwolle over Almelo naar de Iianover- sche grenzen. Het nut van deze lijn is herhaalde raaien betoogd en erkend en wij mogen dan ook geloovendat de Regering in het welbegrepen belang des lands zou handelendoor genoemde concessie te verleeuen te meer daar de opgegevene rigtingook volgens den Minister van Binnenlandsche Zaken, de minste bezwaren zou opleveren. Men verzekert, zegt VEcho, dat Mme Morioforte Chan teuse Stolz, die zich reeds te 's Hage bevond, hare verbind- tenis met den directeur van den kon. Franschen Schouwburg aldaar heeft opgezegd tegen uitbetaling eeuer schadevergoeding- van 7000, De Gemeenteraad van Amsterdam heeft tot leeraar in de engelsche taal aan het Gymnasium benoemd den heer C. li. Gunn te Rotterdam. - Te Veendam zijn in den nacht van Zaturdag op Zondag uit de R. C. Kerk alle gouden beeldenzilveren ornamenten en verdere kostbaarheden ontvreemdde kasten waren achter het altaar opengebroken en de kerkbussen stuk geslagen. In eenige gewoonlijk goed onderrigte kringen wordt ge sproken van het aanstaand aftreden van den Minister van Ma rine, den heer Lotsy, terwijl men als zijn vermm-t^Ujii^n op- volger noemt den Directeur der Marine teyffmst£XrdanwHeu kapitein ter zee C. J. Berghuis. Verder

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1