N°. 165. Woensdag 12 September. A0. 1860. Binnenlandsch Nieuws. LEIDSCH DAGBLAD. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden ƒ1.95, en franco per post 2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 ra.; 10 u. 58 ra.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) naak Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdageu 4 u. 30 min.; van Amsterdam Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en WethoudersMaandagen Donderdag te 11 ure. - Commissie van Fabricage, Dingsdag te 12 ure. - Burgemeester, dagelijks te L0 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 10—4 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 36 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Accijnsendagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken, van 94 ure. Bij Zr. Ms. besluiten zijn benoemd tot ridder der orde van deD Ned. Leeuw Mr. S. J. E. Eauvoormalig rechter in de arrondissements-rechtbank te Nijmegentot surnumerairen bij het vak der directe belastingen in- en uitgaande rechten en accijnsen, de heeren P. H, W. Ligtenberg, te 's Gravenhage; L. E. Uyttenhoovente Vlissingen; H. E. Antink, te Nij megen; G. J. C. van de Ven, te 's BoschTh. Koek, te Assen; F. W. H. Züfang, te Maastricht; K. W. Verschooff, te Helmond; H. P. van der Tak, te DelfshavenW. E. Roo senburg, te Rosendaal; W. K. F. J. Eerens, te Bath en P. J. A. Clavareau te Gennep, en tot surnumerairen bij het vak der directe belastingen en van het kadaster de heeren J. van der Veen, te Leeuwarden; A. van Harencarspelte Leeuwarden en Jhr. J. F. 8. van Panhuys, te Groningen. Z. M. heeft overgeplaatst den 2®" luit. M. A. du Croo van het 8e reg. inf. bij de inf. in O. I.- den offic. van gez. 3® kl. A. Kuylenburg bij het leger en den offic. van gez. 3e kl. G. Karssens bij de Zeemagt in O. I. Naar wij vernemenheeft Z. M. onlangs bepaalddat voor de Adspirant-kadetten der Kon. mil. academie, zoowel het rechtlijnig als het handteekenen eene aanbeveling bij de mededinging tot plaatsing zal zijnen is dienovereenkomstig Art. 10 van het Reglement van voornoemde inrigting gewijzigd geworden. Naar wij voorts vernemen heeft Z. M. goedgevonden te be palen dat ter aanmoediging van het beoefenen der teekenkunst onder de kadetten, jaarlijks drie prijzen beschikbaar zullen worden gesteld voor die kadetten, welke na afgelegd examen de academie verlaten en in het rechtlijnig in het situatie- of in het handteekenen uitmunten, terwijl ieder der hier bedoelde prijzen zal bestaan in een zeer fraai (het fraaiste dat in den handel verkrijgbaar zal zijn) op staal gegraveerd portret van den Koning, met vergulde lijst; dat verder, om den ijver voor de studiën in het algemeen bij de kadetten op te wekken en hen voor een bestendig goed gedrag te beloonenmede een eereprijs zal worden toegekend aan eiken zoodanigen kadet die bij de voordragt tot 2en luitenant de eerste bij de rang schikking is van het wapen, waartoe hij behoort, en wien ge durende het 2®, 3e en 4e studie-jaar geene straffen zijn opge legd. Leze wegens het uitmuntende in kunde en goed gedrag uitgeloofde prijzen zullen worden voorzien van het opschrift Eereprijsgegeven van wege den Koning. Van goederhand wordt verzekerd, dat de Prins-Regent van Pruissen voor het te 's Hage in aanbouw zijnde kerkge bouw eene bijdrage van 3000 thalers heeft toegezegd. De generaal-majoor van Muiken is heden den 11®" Sept. uit Haarlem te Utrecht aangekomenten einde namens Z. M. den Koning H. K. H. Mevrouw de groothertogin van Saxen- Weimar bij Hare aankomst aan het stationsgebouw aldaar, te complimenteren zullende ook voor gemelde hertogin eene eere- wacht van het garnizoen aan het station onder de wapenen zijn. Genoemde hertogin zal zich verder onmiddelijk naar H. M. de Koningin-moeder te Soestdijk begeven. De Tweede Kamer zal aanstaanden Maandag, na de ope ning te ure eene openbare zitting houden. Door het bestuur der afdeeling 's Hage der Holland- sche Maatschappij van Landbouw is, ter gelegenheid van de tentoonstelling, o. a. eene zilveren medaille toegekend aan den heer J. C. Rodbard te Leiden voor twintig dubbelbloe- mige fuchsia's. Zondag is er te 's Hage groot diner gehouden bij den generaal-majoor Sehrimpf, oud gouverneur van de kolonie Suriname. Bij die gelegenheid is hem een prachtig geschenk aangeboden, dat. aanzienlijke ingezetenen van West-Indie den voormaligen gouverneur besterad hadden. Het bestaat uit een middelstuk van zilver zeer rijk en prachtig vervaardigd. Dit middelstuk is voor tweederlei gebruik bestemd, hetzij als can- delabre, hetzij als fruitmand, daar de candelabre er kan wor den afgenomen. De candelabre wordt gedragen door een In diaan, met pijl en boog in de hand. Met zijn voet vertreedt hij een panther. Dit schoone stuk is vervaardigd in de Ko ninklijke fabriek van zilverwerken van den heer J. M. van Kempen te Voorschoten. Menige feestdronk werd bij deze aan bieding ingesteld en met hartelijkheid gedronken. Maandag heeft ten raadhuize te 's Hage de aanbesteding- plaats gehad van het bouwen van een schoollocaal in de Le pelstraat aldaar. Er waren acht billetten van inschrijving in gekomen waarvan dat van den heer D. H. Kerling aldaar het minst was voor de som van 21.520. Maandag heeft de arrondissements-rechtbank te 's Hage uitspraak gedaan in zake Martinus van Houten, straatveger te dier stede, aangeklaagd ter zake van aanslag heid van een jong meisje. De rechtbank

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1