N°. 161. Vrijdag 7 September. A°. 1860. Binnenlandsch Nieuws. VEREENICiDE ZITTING DER BEIDE KAMERS, Ter sluiting van de gewone vergadering der Staten-Generaal LEIDSCH Dili BIJ II. Deze Courant verschijnt eiken dag, be halve Zon- en Feestdagen, en kost voor Leiden 1.95, en franco per post ƒ2.80 in de drie maanden. De prijs der Advertentiën is voor eiken regel Zes Cents, behalve 35 Cents zegel recht, voor elke plaatsing. Afzonderlijke Nommers Vijf Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam to 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 it. 4 m.; 6 u. 9 m.; 9 u. 24 nt. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 20 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m,; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Stoomboot van Leiden (Ligplaats Haven) nartr Amsterdam, Maandag ochtends 3 u., de overige werkdagen 4 u. 30 min.; van Amsterdam (Bee- rebijt) naar Leiden 's middags 2 u. Postbusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., 'smiddags te 12 ure, 'snamid dags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. - Burgemeester en Wethouders, Maandagen Donderdag te 11 ure. - Commissie van FabricageDingsdag te 12 ure. - Burgemeesterdagelijks te 10 ure. - Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks vau 104 ure. - Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - De Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den Ouden Singel, 's morgens van 9—10 ure. Kantoor der Plaatselijke Aecijnsen, dagelijks van 8—1 ure en van 30 ure. Kantoor der In- en Uitgaande Rechten en Acoijnsen dagelijks van 91 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken, van 94 ure. van Donderdag, 6 September 1860. Zittingjaar 18591860.) De heer Philipsevoorzitter der Eerste Kamer, bekleedt den voorzitterstoel. De voorzitter laat door den griffier voorlezen een besluit des Konings van 23 Augustus jl., waarbij aan den Minister van Binnenlandsche Zaken wordt opgedragen, om zich heden des namiddags te twee ure te begeven naar de Vergadering der Staten-Generaalen aldaar uit naam des Konings de tegen woordige Zitting der Staten-Generaal te sluiten. De voorzitter benoemd eene commissie van acht leden der Eerste en der Tweede Kamer, de HH.: Delprat, Gevers Dey- noot,, Heemskerk Bzn., Meylinkvau der Oudermeulen, Loop- uyt, Bosch van Drakestein en Taets van Amerongen tot Na- tewischom den heer Minister van Binnenlandsche Zaken in- en uitgeleide te doen. Kort daarop wordt de Minister van Binnenlandsche Zaken, die zich op de gewone statelijke wijze naar de Vergadering der Siaten-Generaal begeven heeft, de zaal binnengeleid. De heer van Heemstra, Minister van Binnenlandsche Zaken plaatst zich voor den troon en houdt de volgende aanspraak: MIJNE HEEREN! «Door den Koning gemagtigd, ben ik in Uwe Vereenigde Zitting gekomen, om in Hoogstdeszelfs naam Uwe tegenwoor dige Vergadering te sluiten. //Uwe beraadslagingen, gedurende bet afgeloopen tijdperk, zijn weder in menig opzigt aan 's lands belangen bevorderlijk geweest. //Door Uwe medewerking zijn onderscheidene wetten tot stand gekomen en, behalve dat Uwe goedkeuring van de Rijks- begrooting en van de middelen tot dekking der uitgaven in den geregelden gang van zaken voorzien heeft.zijn de maat regelen tot schulddelging voortgezet, waardoor het crediet van den Staat op nieuw bevestigd is. //Een bijzonder gewigt had Uwe overweging van een groot nationaal belang, waarop sedert, jaren veler oogen gevestigd waren. De aanleg van Spoorwegen voor rekening van den Staat is bij de wet bevolenen tot den onmiddellijken aanvang van het werk zijn bereids de noodige middelen aangewezen. //Wel is waar bleef de wettelijke regeling van andere on derwerpen buiten behandeling of onafgedaan. Nogtans, voor zoover het onderzoek heeft plaats gehad mag de moeite daar aan besteed niet als verloren beschouwd wordenmaar zal bij de hervatting Uwer werkzaamheden, de voorafgegane wis seling van denkbeelden de taak verligten en eene gewenschte uitkomst gewis bevordereu. //In naam des Konings verklaar ik deze Vergadering der Staten-Generaal te z!jn gesloten." De Minister van Staat en Finantiën heeft bepaald dat al de gebouwenbestemd tot gemeentescholen mits geen kostscholen zijnde met aanhoorige onderwijzerswoningen welke het eigendom der gemeenten zijn, onder de onbelastbare voorwerpen, zooveel dit nog niet geschied is, behooren te worden opgenomen, onverschillig of daarop al of niet gratis onderwijs gegeven wordt, De Gemeenteraad van Schiedam heeft besloten tot ver andering der voor drie jaren ingevoerde verbruiksbelasting in eene belasting, berekend naar de vier eerste grondslagen van het personeelzoo als thans te Rotterdam plaats heeft. Een voorstel tot wederinvoering van het gemaal werd verworpen terwijl de stemmen staakten over de vraag, of men tevens zou invoeren eene verhooging der belasting op het ingevoerde graan en meel. De gasfabriek, die in 1S58 voor rekening der gemeente Deventer is opgerigt, heeft sedert hare werking van 1 Novem ber 1858 tot 31 December 1859, zeer gunstige uitkomsten opgeleverd. De zuivere winst bedroeg in deze 14 maanden niet minder dan 9,856,365. Daarenboven is eene rente van 4^- pGt.. berekend voor de kosten van aanleg, die 166 390 geacht worden te hebben bedragen. Dit kapitaal is grootendeels opgenomen tegen 91 pCt. De prijs van het gas was 0,18 de kub. el.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1