Ad verten tien. SCHREUDER EN VAN BAAK, OFFICIEEL KIEUWI. Zuidwijk, 3 September 1860. Apeldoorn, 31 Augustus 1860. Boek-, Muziek- en Kunsthandel ging beproefd heeft, om den Koning van Napels te redden, dan verklaart Engeland, dat aan de linie van de Mincio zijne sympathie voor de zaak van Italië ophoudt. Te midden van de tegenwoordige verwikkelingen in Italië, is de algemeene aandacht bijzonder gevestigd op de omstan digheid, dat Kossuth zich op Italiaansch grondgebied bevindt. Algemeen wordt verzekerd dat hij dagelijks rechtstreeks tele grafische depêches van Garibaldi ontvangt. Sommigen willen bewerendat het hem slechts om een uitstapje naar Milaan en Florence te doen is, maar zijne aanwezigheid geeft toch aanleiding tot allerlei onderstellingen. Bij zijne aankomst te Gomo is hij door den gouverneur der plaats gecomplimenteerd, terwijl het niet onopgemerkt is geblevendat de kroonprins van Sardiniëdie zich juist aldaar bevond zeer veel belang in hem stelde. Te Parijszoowel als te Turijn zijn oorlogsgeruchten in omloop; er wordt druk gesproken over een winterveldtogt aan den Rijn en aan de Mincio. Prins Napoleon zal eene reis door Schotland doen. Uit Cherbourg wordt gemeld, dat het stoomjagt le Cas- sard, hetwelk bepaaldelijk voor de dienst van Prins Napoleon bestemd is, zijn oorspronkelijken naam met dien van le Jérome Napoleon heeft verwisseld en laatstl. Zondag de militaire ha ven verliet, om proeftogten in zee te maken. De ijzeren stoom- sloep, die aan genoemd jagt zal worden vastgehecht enden 31 Aug. van Havre te Cherbourg is aangebragt, wordt als een klein meesterstuk van constructie geroemd. Zij heeft twee masten en twee ter rechter- en ter linkerzijde van het roer aan- gebragte schroeven. De machine is van volgens een nieuw stelsel gegoten ijzer, terwijl de versierselen der sloep van vorste lijke pracht getuigeu. In de omstreken van Rouaan is tot schrik van een ie gelijk een onwelkome gast gearriveerd, namentlijk een ourang- outang van ruim 5 voet lengte, die men vermoedt, dat van een zee-vaarder is ontsnapt. Algemeen verlangt men, spoedig van dezen gast te worden ontslagendaar men er niet op ge steld is, dat hij zich daar zal acclimateren. Berigten uit de Zuid-Afrikaansche Republiek tot den 3en Julij behelzen, dat, ten gevolge der bezwaren, waartoe het bestaan van Ds. Postma's kerkgenootschap in de Republiek aan leiding geeft, er tegen September door de Regering weder eene algemeene kerkvergadering belegd is, met het doel om die be zwaren zoo mogelijk uit den weg te ruimen. Men had berigt ontvangendat een hollandsch proponent, de heer- G. J. Smit, een beroep naar de Republiek had aangenomen en in Mei naai de Kaap zou vertrekken. Een bode bij de douanen te Kaapstad, vroeger sergeant bij het 73e regement van linie, heeft berigt gekregen Van het overlijden van een bloedverwant in Schotland die hem 25000 nalaat. De vermaarde acrobaat Blondin is volgens berigten uit Amerika te naauwernood aan den vuurdood ontkomen. Terwijl hij op een gespannen koord van verbazende hoogte een wagen voortkruide en van een schitterend vuurwerk omringd was, vat ten zijne kleederen vuur en 't was hem niet mogelijk stil te staanom het vuur te blusschen. Met bewonderenswaardige zelfbeheersching bereikte hij het einde van zijn togt en bluschte toen de vlammendie hem deerlijk hadden geteisterd. In de Vereenigde Staten van Noord-Amerika blijft men nog steeds beducht voor eene scheiding, in geval de heer Lincoln tot president wordt verkozen. Te Worcester zal in de volgende week gedurende vier achtereenvolgende dagen een muziekfeest worden gehouden waarop vier groote oratoriën, benevens uit de Schepping 16 en uit Judas Maccabeus 24 nommers zullen gegeven worden. Er zijn twee programma's uitgegevenieder lang twee rijnl. voe ten, die 271 muzieknommers bevatten. In een Belgisch blad las men 11. Zaturdag, dat men te Brussel eenige Hollandsche dames had opgemerktwier kapsel aller aandacht trok. 'tWas een emblematisch en internationaal kapsel: de Oranjekleur was met de Brabandsche kleuren ver mengd. Te Berlijn is door iemand een middel uitgevondenom de kleurendruk op het glasschilderen toe te passenwaarvan reeds voortreffelijke proeven zijn geleverd. De Burgemeester van Leiden doet te wetendat ter ver vulling der vacature, ontstaan door de periodieke aftreding van den Wethouder Mr. C. W. Hubrecht, de Raad in zijne vergadering van Dingsdag tot Wethouder heeft benoemd den Heer Mr. Christinus Wynand Hubrecht. Dat, ten gevolge der jaarlijksche aftreding van de leden der vaste Commissiëndoor den Gemeenteraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: a. voor de Commissie van Fabricage: de HH. M. G. ten Sande en P. I. de Fremery, van welke Commissie de Wethouder Mr. C. W. Hubrecht Voorzitter is. - b. voor de Commissie van Financiën: de HH. J. B. de Moen, Voorzitter, B. F. Krantz en Mr. P. du^Rieu. - c. voor de Commissie, belast met het ontwerpen van en het herzien der Plaatselijke Verordeningen, tegen wier overtreding straf is bedreigd: de HH. Mr. N. Oli vier en Mr. H. P. J. Tollensvan welke Commissie de Bur gemeester Voorzitter is; en d. voor de Commissie, belast met het ontwerpen van en het herzien der Plaatselijke Verordeningen betreffende de huishouding der gemeente: de HH. Dr. C. W. H. van Kaathoven Voorzitter, Mr. N. Sikkel Groos en Mr. H. C. Huyser. Burgemeester en Wethouders van Leiden doen te wetenin gevolge art. 203, laatste zinsnede, der Wet van 29Junijl85I Staatsblad N°. 85), dat de begrooting der plaatselijke inkom sten en uitgaven voor de dienst van 1861 aan den Raad is aangeboden, op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter lezing nedergelegd en in druk, tegen betaling der kosten, algemeen verkrijgbaar gesteld is. Den 308ten Junij 11. overleed te Gending bij Probolingo onze geliefde Schoondochter M. BLUME geb. PRAETORIUSin den ouderdom van 23 jareu. C. L. BLUME. A. BLUME, geb. Waauüenbukg. De Vennootschap op den Isten Mei dezes jaars door de Ondergeteekenden aangegaan onder de Firma: OUDENDORP COMP., is op den lsten September 11. wettig ontbon den en zal de Heer W. C. CHIMAER VAN OUDENDORP, onder dezelfde Firma de Katoenspinnerij en Wattenfa- briek te Apeldoorn, en die van ge vulde Dekens te Legden voortzetten en de zaken der Vennootschap liquideeren. Wie iets daarvan te vorderen heeft, ge lieve daarvan ten spoedigste opgave te doen. Jhr. J. L. VËRSLUYS VAN N1ËUWLANDE. W. C. CHIMAER VAN OUDENDORP. te Leiden. Bij bovengemelde Firma isop verzoek van den Ondergeteekendevan heden af tot en met den 15den dezer ter bezigti- ging gesteld: Een kapitaal en fraai ÜCHHLDJEIRSTUK, vervaardigd dooi den bekenden Schilder KOEKKOEK, in fraai vergulden lijst, voorstellende: een Bergachtig Landschap met waterval en ge boomtedit kunstwerk is bestemd voor eene verloting, welke daarvan plaats zal hebben, ten huize van bovengenoemde liH. in het laatst dezer maandalwaar ook de loten a 3.verkrijgbaar zijn. De ondergeteekende heeft deze verloting- op zich genomen, ten behoeve eener fatsoen lijke weduwe met kinderen» welke in een kort tijdsbestekdoor treurige omstandighedenbuiten haar toedoen een belangrijk kapitaal van vele duiatenden guldens verloren heeft; het zoude hem hoogst aangenaam zijn, indien niet alleen vele zijner geachte stadgenooten, maar ook edeldenkende menschen buiten deze stad aan deze verloting deel wilden nemen. Moge de kansrekening dan al niet zoo geheel voordeelig zijneen der nummers moet toch den prijs behalen terwijl hij wenscht dat voor de deelnemerswelken het schilderstuk niet ten deel valtdeze zelfvoldoening tot belooning moge strek-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 3