LEIDSGH BAGBLAÖ. Donderdag 23 Augustus. No. 148. Ao. I860. Het Dagblad kost in de 3 maanden 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.;12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. PostLusligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfahriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., middags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders laandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeester, dagelijks te ore. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- cn Feestdagen uitgezon- erd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den luden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van S1 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heelt tot ridder der orde van den ikenkroon benoemd den heer August Stille, irecteur der Koninklijke Harmonie te Maastricht. Nopens de bijeenkomst van Z. M. den ming met koning Leopold van Belgie, te Wies- iden, schrijft men van daar het volgende: Zijne Majesteit de koning der Belgen arri- erde hier juist tijdig genoeg om een bezoek Zijne Majesteit den koning der Nederlanden te leggen. Zoodra eerstgemelde in zijn hotel afgestapt, heeft een zijner adjudanten zich ar de villa begevenalwaar Zijne Majesteit illem III gedurende eenige weken zijn verblijf eld. Onmiddelijk na de terugkomst van den Ijudant, vertrok koning Leopold in een open jtuig, met twee paarden bespannen, derwaarts, oodra de koning der Nederlanden den ouden ihtbaren koning Leopold de villa zag naderen, hij hem te gemoet, om hem hartelijk de and te drukken en te verwelkomenvervolgens egaven beide vorsten zich naar de groote salon Iwaar zij omtrent twee uren met elkander heb- en doorgebragt. Wat gedurende deze conferentie iisschen beiden is verhandeld, is niet bekend, lij vertrek van koning Leopold uit de villa eeft men opgemerkt, dat beide vorsten elkan- er een zeer minzaam vaarwel toeriepen." H. M. de Koningin is met Z. K. H. Prins llexander Maandag te 3 ure op het Loo aan- jekomen en aan het paleis afgestapt. H. M. erd door Z. M. den Koning en Z. K. H. den rins van Oranje opgewacht en met de meeste artelijkheid ontvangen en naar de voor haar lestemde appartementen geleid. Men verzekert, dat door den invloed der chtgenoote van een hoog geacht Staatsman, he aan het hoofd staat eener sterk gekleurde laatkundige partijde geheele Koninklijke fa milie zich vereenigd gedurende eenigen tijd op het Loo zal ophouden. De gewone audiëntie van den Minister van Binnenlandsche Zaken zal aanstaanden Za- turdag, den 25en dezer, niet plaats hebben. Te Utrecht overleed de oudste predikant der Evangelische Luthersche Gemeente Ds. G. D. Viehoff. Dr. Chronik heeft Zaturdag II. te Amster dam weder eene voorlezing gehouden nu echter niet in de Jodenbuurt, maar op de Kloveniers burgwal in de zaal van het Wapen van Amster dam. Ondanks dezen lofFelijken maatregelwaren er op nieuw talrijke politie-beambten en dragon ders noodig, om Dr. Chronik tegen mogelijke aanranding van kwaadwilligen te beveiligen. Mas- saas Israëliten hadden zich in den omtrek van het gebouw opgehoopt, en zelfs in de Kalver- straat, op de hoogte waar Dr. Chronik woont, hadden zij zich voor de lezing in grooten getale vergaderd. Deze was echter reeds vroegerver gezeld van een inspecteur der politie, Haar het lokaal op de Kloveniersburgwal vertrokken. Aanstaanden Zondag voormiddag zal de eerste predikbeurt, in het kamp te Millingen worden vervuld door Ds. N. H. de Graafpre dikant te Apeldoorn. Gedurende dit saisoen is te Monnikendam en op het eiland Marken de aanzienlijke hoe veelheid van 22700 ankers ansjovis ingelegd. Te Assen had de vreugde over de aan neming der Spoorwegwet tot een groot ongeluk aanleiding kunnen geven: - terwijl men bezig was eene vlag uittesteken viel de vlaggestok naar beneden en trof eene vrouwdie ernstige ver wondingen aan het hoofd bekwam en in on- magt viel. Het getal candidaten tot de héïïigedien der Nederl. Hervormde Kerk bedfióeg 1 ^Maljj jl. in het geheel 119 - op 1°.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1