EIDSGH DAGBLAD. N°. 146. Dingsdag 21 Augustus. A". 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's Gravenhage, Delft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 ra.; 12 u. 7 m.; 3 n. 4 m.; u. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 58 m.; 9 u. 28 m. Postbu9ligtingen aan de Lakenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat'smorgens te 7 ure 30 min., smiddags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders Maandag en Donderdag 11 ure. Commissie van Fabricage, Dingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te [0 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- eu Feestdagen uitgezon- lerd. Thesauriedagelijks van 10—2 ure. Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den juden Singel, IVijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kantoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks van 81 ure en van 3ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 ure. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. lei BINNENLANDSCH NIEUWS. Men verzekertdat Z. M. de Koning en Minister van Binnenlandsche Zaken baron an Heemstra, begiftigd heeft met het groot- ruis der orde van den Nederl. Leeuw. Z. M. beeft bevorderd tot schout bij nacht en kapt. ter zee H. Wipff; tot kapt. ter zee en kapt.-luit. H. F. Valentinien tot kapt.-luit. rr zee den luit. le kl. J. C. Holtzapffel. De gewone vergadering der beide kamers, ittingjaar 1860-61 zal op Maandag 17 Sep- raber a. s. worden geopend. Het Staatsblad n°. 44 behelst de wetten, lie laatstelijk door de beide kamers der Staten- ïeneraal zijn aangenomen. Naar men verneemt is het Spoorweg-ont- erp reeds door Z. M. den Koning ondertee- endzoodat de wet onverwijld het licht zal ien. Men verzekert dat er reeds vele voorbe eldende maatregelen zijn genomenom met en meesten spoed gevolg aan de wet te geven. Zoodra de tijding der aanneming van het ipoorwegontwerp in den lande verspreid was, ieeft men op verschillende plaatsen (als Leeuwar- lenHarlingen, Groningen, Zaltbommel enz.) ioor het uitsteken der vlaggen van openbare en bijzondere gebouwen de algemeene vreugde daar over kenbaar gemaakt, terwijl in eenige gemeen- len het voornemen bestaat, om, door het hou den van illuminatiën en het afsteken van vuur- iverk, de eindelijke oplossing van het gewigtige waagstuk der spoorwegen te vieren. Zoo schrijft men bijv. uit Groningen: "Wij twijfelen geens zins, of de ingezetenen zullen dat voorbeeld volgen en onze nationale en oranjevlaggen la ten wapperenals een blijk van vreugde en be itelling in deze voor ons geheele vaderland en voor de stad onzer inwoning in het bijzonder 2oo gewigtige en verblijdende gebeurtenis. 1, In een burgerlijk rechtsgeding bij de Arr. Rechtbank te 's Hage aanhangigbetrek king hebbende op de betaling van eene geleverde stoommachine, in welke zaak voor 14 dagende pleidooijen reeds gevoerd warenheeft de recht bank, bij vonnis van Vrijdag, met toepassing van art. 19 van het Wetb. van Burgerl. Rechtsv., ambtshalve gelast, alvorens ten principale uit spraak te doendat partijen in persoon voor de Rechtbank zouden verschijnen, ten einde eene vereeniging te beproeven. Dit vonnis is te meer opmerkenswaardig, omdat genoemd art. 19 B. R. slechts zelden sedert 1838 door den rechter is toegepast. Den 16™ werd te Dordrecht de jaarlijksche vergadering der afgevaardigden van de Waalsche Kerkengeopend met eene plegtige godsdienst oefening in de Waalsche Kerkonder leiding van Ds. J. G. L. Nolst Trénitépred. te Utrecht, die tot tekst had gekozen Gal. IV26a: Het Jerusalemdat boven isis vrij." Ter vergade ring waren aanwezig uit Leiden Dr. F. C. J. van Goens en Mr. P. C. Lezwijn, diaken. Eenige afgevaardigden worden nog verwacht, alsmede Ds. Th. Boucher, agent van de Société Centrale d'Evangelisation in Frankrijk en Ds. Pradez, pred. te Luik, lid van het Comité Sy nodal tot Evangelisatie in België. Bij de Tentoonstelling van Nijverheid, te Amsterdam geopend door de Maatschappij tot verbetering van den werkenden standzijn o. a. bekroond onze stadgenootenJ. C. Zaalberg Zn., voor dekens, met een zilveren medaille; Noordveen Comp., voor diverse verfstoffen, en J. C. van Vuuren, voor saijetten,met eene bron zen medaille. De heeren Jan Zuurdeeg Zn. ont vingen eene eervolle melding voor wollen Bij gelegenheid der kermis te zijn aldaar door den heer T. S. Kri monsterkoeken geëtaleerd. Op deze en

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1