dat de heer Metman met zijn onderzoek gereed is en zich thans onledig houdt met zijn voordragt aan den gouverneur betreffende de invoering der nieuwe wetgeving. Daaromtrent vernemen wij, dat de weeskamer zal behouden worden, en dat geen hooger beroep in strafzaken wordt toegekend. Zijn wij wel ingelicht, dan zal de heer Met man met de eerste mail van September naar het vaderland terugkeeren. Den 10en is te Groningen eene vrouw overleden in den hoogen ouderdom van bijna 98 jaren, die, behalve kinderen, kleinkinderen en achter-kleinkinderen, nog S over-achter-klein- kinderen mogt zien geboren worden. Het zal wel hoogst zeldzaam zijn een huisgezin aan te treffenwaar vijf geslachten te gelijkertijd in leven zijn. Beroepen bij de Christelijke Afgescheidene Gemeente te Heerenveen Ds. J. M. Vos te Uelzen; te Roden Ds. R. Eising te Nijeveen; te Smilde Ds. J. Bavink te Bunschoten, die bedankt heeft voor het beroep naar Zwolle. In de classicale vergadering van Drogeham is ge ëxamineerd en toegelaten tot de H. bediening de kandidaat P. D. Vlieg. BUITENLANDSCH NIEUWS. Volgens een berigt uit Napels van den 7e", in de Daily-News voorkomende, heeft de prins van Syracuse zich in een schrijven aan koning Victor Emanuel voor de vereeniging van Napels met Sardinië verklaard. De prins heeft dus opgehouden Napelsch prins te zijn en is voortaan Sardinisch onderdaan. Koning Vic tor Emanuel heeft den Sardinischen admiraal in de Napelsche wateren bevolenzich ter beschik king te stellen van den prins en diens gemalin. Uit den Romeinschen staat verneemt men steeds allerlei omtrent de insubordinatie der Ieren, die over het geheel tegenwoordig zoo erg wordt, dat men blijde isze voor de reiskosten weder kwijt te worden. Naar men uit Spoleto meldt, hebben zij daar hun kapellaan, die hen van hunne buitensporigheden wilde afbrengenin het water geworpenin een ander plaatsje heb ben zij den geestelijke een balsband met ketting omgedaan en toen duchtig afgerost. Bij een keizerlijk decreet is bepaalddat aan de leden van het Legioen van Eer die ten gevolge der inlijving van Savoye en Nizza de hoedanigheid van Eranschman hebben verkregen de aan deze decoratie verbonden toelage zal worden toegekend. Onder het opschrift: De toestand van Duslandbevat de Morning Chronicle aan het hoofd van zijn blad het volgende: Wij zijn in het bezit van dépêches uit St. Petersburg waarin bepaald wordt gezegddat de interventie der vreemde mogendheden zich ook op de Euro- pesche provinciën van Turkije zal uitstrekken. Een corps van 30,000 man staat thans in Bes- en je k nb -V j luc ;tej di 01 eu sarabie; andere corpsen bevinden zich in nabijheid, waardoor het leger aan de Pruth 75,000 a 80,000 man gebragt is. Bereids generaal Luders tot kommandant benoemd, soldaten zijn goed geoefend en haken er n; het vergoten bloed der Christenen te wreken de eer van het Russische leger te herstelli en Dezelfde depeches melden, dat de czaar voi nemens is zijne Poolsche provinciën te bezoeke op welke reis hem ook prins Gortchakoff vergezellen. Hij zal in September Duitschla bezoeken en dan naar Warschau vertrekken. Voor eenige dagen, dus schrijft men Odessa van 2 Aug., vertoonde zich in onze sti er en omstreken zulk eene massa sprinkhanen, d or men op de boulevards en in de stadstuin d dei ongedierte door middel van de brandspuite itei moest verdrijven. Men kan zich geen denkbeel lei vormen van de verwoestingenwelke die plaa be op het platteland aanrigt. Meer dan 20,000 meii schen moesten tegen haar ten strijde trekken cc waaronder de manschappen van de regemente ra Lublin en Zamosc. De zwerm was 60 werste Ivi lang en 20 wersten breed. In Zweden hebben de stand der adellijken ikl die der burgers en der boeren het voorsteloi s in het vervolg jaarlijks (in plaats van om d drie jaren) Rijksdag-zittingen te houden, aan ;r genomendoch de priesterstand heeft dit voor oj stel verworpen. De eerstgenoemde drie staude: - hebben zich ook verklaard voor de afschaflm ei van het arrest voor schulden. e< In sommige politieke kringen loopt eei - gerucht, volgens hetwelk de keurvorst van Hes senovertuigd van de onhoudbaarheid van zijn stelsel en evenwel daarvan niet willende afwij ken voornemens zou zijn afstand te doen van troon, ten behoeve van den rechtmatigen troonsop- volger, Prins Friedrich van Hessen-Rumpenheim. Uit Leipzig wordt de aankomst gemeld van den heer Jacob Dürr, Protestantsch predi kant te Algiers. Hij zal een groot aantal Duit- sche en andere steden bezoekenmet het doel geldelijke bijdragen in te zamelenter onderstem neng van de Protestanten aldaarbijzonder ten behoeve van de oprigting van een weeshuis, de stichting van scholengasthuizen enz., waaraan daar te lande eene groote behoefte bestaat. Bij deze gelegenheid is tevens geblekendat de voor noemde predikant Diirr in het herders- en leer aarsambt voorzien moet voor de in 82 plaatsen verspreide Protestanten. Dezer dagen had te Koningsbergen, op de soiree van zekeren goochelaar, het volgende komische voorval plaats: Midden onder de toe schouwers stond namelijk plotseling een man op, wees met den vinger op eene dame, die op een afstand van hem gezeten waseu zeideMijn heer de toovenaargij hebt geannonceerddat gij iemand uit het publiek zoudt laten ver dwijnen. Daar zit mijn weggeloopen vrouw met haar tegenwoordigen minnaar; doe mij het ple-

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 2