EIDSCH DAGBLAD. N°. 142. Donderdag 16 Augustus. A0. 1860. Het Dagblad kost in de 3 maanden f 1.95. Afzonderlijke Nommers 3 Cents. Spoortreinen van Leiden naar 's GravenhageDelft, Schiedam en Rotterdam te 9 u. 42 m.; 12 u. 7 m.; 3 u. 4 m.; n. 9 m.; 9 u. 24 m. Naar Haarlem en Amsterdam te 8 u. 26 m.; 10 u. 58 m.; 12 u. 59 m.; 4 u. 5S m.; 9 u. 28 m. Postbusligtingen aan de Labenhal, aan de Katoenfabriek en op de Nieuwstraat: 'smorgens te 7 ure 30 min., middags te 12 ure, 'snamiddags te 3 ure 45 min., 'savonds te 8 ure 30 min. Zittingen van het Gemeentebestuur. Gemeenteraad op onbepaalde tijden. Burgemeester en Wethouders, laandag en Donderdag 11 ure. Commissie van FabricageDingsdag 12 ure. Burgemeesterdagelijks te 0 ure. Bureau der Plaatselijke Secretarie is open dagelijks van 104 ure. Zon- en Feestdagen uitgezon- trd. Thesaurie, dagelijks van 102 ure. - Be Gemeente-Architect is te spreken te zijnen huize op den inden Singel, Wijk V, N°. 328, 'smorgens van 910 ure. Kontoor der Plaatselijke Accijnsen, dagelijks vnn 81 ure en van 36 ure. Kantoor van 'sRijks Directe Belastingen, Maandag, Dingsdag, Woensdag en Donderdag van 92 are. Kantoor van Zegel, Registratie dagelijks van 84, van het Kadaster en de Hypotheken van 94 ure. BINNENLANDSCH NIEUWS. Z. M. heeft benoemd tot lid van het col- >ie van regenten over het huis van arrest te ilpben, Dr. G. J. Luchtmans; tot rechter-plaatsv. de arr.-rechtb. te Assen, Mr. H. Pelinck, v. aldaar; en tot presid. der arr.-rechtb. te lermond, Jhr. Mr. P. G. H. H. A. Michiels 0 Verdnynen, thans rechter in die rechtb.tot itv. der dir. bel. en aoc. te Dalfsen, F. V. Engelber't van Bevervoorde, thans te Has- lt; te Hasselt, P. A. A. Molenaar, surn.;tot immand. van het 2e reg. vesting-artill., den it.-kol. J. W. Blanken, van het reg.tot majoor, in kapt. le kl. J. Woortman Spandaw, van het reg. idende art. en A. L. von Preuschenvan het reg. vesting-art.; tot luit.-kol. bij het 3e reg. sting-art. den maj. B. Spoelstra, van het2e reg.; 1 kapt. 3e kl. (naar rang), den le™ luit. J. A. iron Mulert van het corps; tot 2e" luit. den arrier J. Pickee, van het 3e reg. vesting-art. lm. van kleeding en wapening bij het 7° reg. inf. H. M. de Koningin zal Z. M. den Koning ar het Loo vergezellen. Ook Z. K. H. de roonprins wordt op het Loo verwacht. In dit stslot worden de vertrekken voor den Hertog in Nassau in gereedheid gebragt. Het berigt, dat HH. KK. HH. Prinsen rinses Hendrikna HDr. terugkeer van Lie- msteinen voor zich in de volgende maand lar Luxemburg te begeven, te Brussel aan oning Leopold een bezoek zullen brengen ordt bevestigd. Er worden te dien einde aan ft Belgische hof schitterende toebereidselen maakt. In het verslag der Eerste Kamer nopens it wetsvoorstel omtrent de tienden worden twee anten behandeld: de wenschelijkheid der af- ilafüng werd algemeen erkendmaar het begin- 'I van het voorstel als onbillijk beschouwd, omdat het met eenzijdigheid de tienpligtigen op het oog heeft. Wordt het voorstel verworpen dan wenscht men dat de regering zich de zaak der tienden met ernst zal aantrekken. Men wil wetendatde heer Mr. J. A. Philipse, die seder verscheidene jaren den Voor zittersstoet van de eerste Kamer der Staten- Generaal bekleedtniet meer voor die betrekking wenscht in aanmerking te komen. Men wil ook wetendat het Ministerie voor het volgende zittingjaar den heer baron Schim- melpenninck van der Oije aan den Koning voor die betrekking zal voordragen. Naar men van goederhand verneemtzul len de aansluitingen van het ontworpen spoor wegnet zooals zulks door de Tweede Kamer der Staten-Generaal is aangenomenvan de zijde van Pruissen op zeer groote bezwaren sluiten. Het Dagblad van s Gravenhage deelt een brief mede van een Franschen te Beyruth ge- vestigden geneesheer, die ooggetuige is geweest van vele der gepleegde gruwelen en die bepaald mededeelt, dat de Maroniten de eerste aanval lers zijn geweest eu dat de Christenen zich schan delijk laf hebben gedragentoen zij door de Drusen op hunne beurt werden bestreden. De dagbladen hebben over 't algemeen de wreedhe den zeer overdrevende Drusen zijn aangevallen en hebben zich verdedigd. Als overwinnaars hebben zij zich niet edelmoedig gedragenmaar zij zijn minder onmeêdoogend geweest, dan is beweerd. Volgens den schrijver vau den brief zijn de gruwelendie Europa met verontwaar diging hebben vervulddoor de Turken be dreven. Aangenomen bet beroep tot predikant bij de Remonstrantsch Gereformeerde Gemeente te Delft door Dr. H. C. Rogge te Moordrecht. Gisteren hield de Maatschappü.'#''ïot Nut., van 't Algemeen" te Amsterdam is het k<*kge-'

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 1