ERNST EN LUIM. NIX NITET. ORFÈVRERIE CHRISTOFLE. Bloemen gegaard uit den Lusthof der Nederlandsche Poëz ADVERTENTIËN. Zes Cents de regel Brovierletter (de plaatsruimte) en 35 Cent9 Zegelgeld. De door Geneeskun- digen zoo zeer aan bevolen crezui- vëroeroggebloëm uit de Fabriek van LOHMAN te Haarlemis ook voor Lei/den en om streken te bekomen a 25 cents het pakje (van 5 ops) bij C. J. DE HAAS, Kruidenier Aalmarkt. Grande Médaille d'honneur a l'Exposition Universelle de Paris 1855. Het streven der industrie was, in de laatste jaren vooral, en in toene mende mate, niet alleen op goedkoop, maar op fraai tevens gerigt, en dui- zende voorwerpen van dagelijksch gebruik, vroeger in onbehagelijke vormen gevonden, hebben thaos, tot zelfs de eenvoudigste, plaats gemaakt voor niet kostbaarder, maar tevens sierlijker vervaardigde producten. In de meeste opzigten slaagt de nijver heid er in, aan de groote eischen des tijds en der beschaving te voldoen, door tot geringen prijs artikelen te leveren, die tevens aan den gekuisch- ten smaak voldoen. De Orfèvrerie Christofle verdient ten deze de alge- meene aandacht. Gebruik makende van de nieuwste uitvindingen op che misch gebied, en in alles blijkbaar zeer op de hoogte van het vak, levert deze firma, na vijftien jaren werkens, een onberispelijk schoon en goedkoop fabrikaat, dat het kostbaar zilver op de voordeeligste wijze vervangt. Er is geen sprake van argent annieuw zil ver of argentinedat, hoe fraai de bewerking moge zijn, toch altijd in- conveniënten heeftmaar van echt zilveren evenwel kosten de voor werpen, bekend onder deu naam van Orfèvrerie Christofle, slechts e'én zesde van den prijs voor gewoon zilver gevorderd. De zaak is deze: zij worden van eene metaal-compositie vervaardigd, en daarna met een ste vige zilverlaag bedekl, wier gewigt in grammen men op de voorwerpen ver meld vindt. De bewerking is bij uit stek schoon, en staat in niets bij die van het gewone massive zilver achter. Dezelfde fabriek voert dan ook de zelfde modellen in zilver, goud en alluminium uit. Het Hoofddepóè is gevestigd te Amsterdam op het Rokin E. 160, bij den Heer W. BRANDEN BURG, en een bezoek overwaardig. Reeds op de jongste tentoonstelling van kunstvlijt trok de Orfèvrerie Christofte de algemeene aandacht. Een ilburn aan de depots voorhanden, i bevat een keur van de schoonste voortbrengselen der fabriek, photo- grafisch afgebeeld. Van de voorwer pen van weelde afdalende tot die van dagelijksch gebruikbehoeft men slechts ten bewijze aan te halen, dat een dozijn lepels en vorken van het fraaist model, dat van enkel zilver f 210 kost, slechts 36 kost, ver vaardigd volgens de verzilverings- methode van CHRISTOFLE C°. De zilverlaag, die hetgrondmetaal be dekt, is zeer soliede en, des verkie zende, kan men die nog verzwaard krijgen met zoo vele grammen, als men, volgens een bepaald enb tarief, wil bijbetalen. De reden,? om de Orfèvrerie Christofl even schoon, maar zesmaal mine prijs is dan geheel massief zilv even eenvoudig al» de gelijke de zaaraheid onbetwistbaar. Imme zilverlaag is metaal van hetz; gehalte als de massive voorwe van dezelfde en andere voort fabrieken. De kwaliteit wordt gewaarborg bezit eene reëele waarde van derde bedrag der koopsom. De; zen zijn gelijk aan die der fabr Demeure; il faut choiair de l'être ou du néant: Ou souffrier ou périr, c'est la ce qui m'attend. Ciel, qui voyez mon trouble éclairez mon courage. Faut-il vieillir courbé sous le sort qui m'enrage Supporter ou finir mon malheur et mon sort? Qui sutó-je? qui m'arrête? et qu'est ce que la mort? C'est la fin de nos maux, c'est mon unique asile; Après de longs transports, c'est un sommeil tranquille La mort serait trop douce en ces extrémités. Mais le scrupule parle, et nous crie, Arrêtez. 12 Junij. Bij A. W. SYTHOFF te Leidenis verschenen: Met Staalgravure. Prijs 1.80. InllOUfl: J. J. L. ten Kate, De Verzoeking. W. J. van Zeg len, Om den wille van het smeer lekt de kat de kandeleer. A. J. Buil, Een drama van den dag. S. J. van den Bergh Pieter Jan' (1629). R. Bennink Janssonius, Verborgen deugd. W. J. Hofdi Verboden Minne. J. A. Alberdingk Thijm Het standbeeld voor Re brandt. A. van der Hoop, Jrz., Een eenvoudig rijm, bij de Schilder Het zieke kindje" van Elchanon Verveer. C. G. Withuys, De C afhankelijke. S. J. van den Bergh, Aan Johannes Bosboom. Dorbeck, De ongerechte eed. P. A. GénestetKinderloos. J. HasebroekOp de duinen te Domburg. Ph. de Kanter, Uw Konii rijk kome. W. J. Hofdijk, Een heirmacht in 1134. W. J. Zeggelen, Een paar indrukken. R. Bennink Janssonius, Rijken Armen. L. van den Broek, Pieter van den Broeke op Java. Richar De Duiker. J. A. Alberdingk Thijm, Het Woud. De twee Portr- ten. J. P. Heije, Een krans van liederen. R. Bennink Janssonie Bij een Graf. Anna, Het meir Leman. S. J. van den Bergh, Ei chus Meeuwiszoon, (1572). W. J. van Zeggelen, Kinderkeus en derzin. A. J. de BuilEene bladzijde uit de Heilige Schrift. J. Hofdijk, Minneprijs. P. A. Génestet, Dichterlijke nagalmen. J. L. ten Kate, Memento. W. J. van Zeggelen, De oudste Zoon. S. J. van den Bergh Aan Jan Weissenbruch. R. Bennink Janssonim Winternacht. L. van den Broek, Ruben en Sara. P. A. Génestel De Avondzon. D. Dorbeck, De Armbrostier van Berkenrode. Dorbeck, De Drinkschaal. J. P. Heije, Het lied van de Klok. Ph. de Kanter, Na de lezing der Gedichten van Albertine Kehrer. - L. van den Broek, Jochem Willemz. van Kaap de Goede Iloop. Te Leiden, bij A. W. SYTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1860 | | pagina 4